Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Poraďte, co to znamená "krmit masem"?

Re: Poraďte, co to znamená "krmit masem"?

Příspěvekod Mereia » 18 led 2013 13:14

Kimik píše:Když už sýr, tak opravdový sýr, ne žádnou hmotu, která se prodává pod názvem tavený sýr.
Já klukům jednou za čas uvařím kuřecí (nebo krůtí, kachní...) krky, jinak maso dávám, když si ho vaříme i my, vždycky vařené a nesolené, syrového se teda trošku bojím.

Pepinie píše:já zhruba jednou týdně - konzervu pro koťata, kuřecí skelety vařené, mleté přemražené rozmrzlé syrové maso - prostě co zrovna je...jinak dodávám tak, že mají granulky pro kočky ve směsce...

sýr jsem dávala Gervaise, ten není snad tak špatný... děkuji za typy a za odpovědi :-)
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 18 led 2013 16:55

tak ůto ovšem není taveňák - tkaže ten spadá do jiiné katregorie. Jinak bych asi neměnila frekvenci, jestli vaříte psům. U nás se tak moc vývary a pod. nevaří, tak proto méně často. Ale vařené je OK.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Mereia » 18 led 2013 22:08

aha... já to všechno házím do jednoho pytle, sama na to moc nejsem...takže gervaise může? No takhle, my to pejskům děláme denně, denně asi nemůže ani vařené... nebo ano? Dneska už jsem mu to nedala. Byl schovaný pod dekou a nemluvil se mnou :-)
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 19 led 2013 06:18

Záleží na dávce, ale měl by mít i něco jiného, aby nedostával jenom bílkoviny, přidala bych určitě nějakou směsku, třeba přímo pro potkánky aby strava nebyla jednostranná. Podívej se do sekce krmení a směsi, tam je toho hodně.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Mereia » 19 led 2013 08:25

směsku určitě má, plus ovoce a zeleninu čerstvou, šlo mě přímo o to vařené maso tedy. Nějak se to odnikud pořádně nemůžu dočíst - kolik. Každopádně děkuji za reakci
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod PxNxDx » 19 led 2013 08:53

jako u všeho. Přiměřeně. Já maso dávala průměrně 1x týdně. Někdy 2x jindy vůbec, podle toho, jak zrovna bylo. Otázka je kde je ta max. hranice :smi: S těmi sýry bych to nepřeháněla, tam stačí opravdu jednou za čas. I to Gervaise bych dávala jen sem tam za odměnu.
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Elerían » 15 zář 2013 14:23

Neviem, kam inam túto otázku zaradiť - asi sem jedine... Mám totiž taký problém - ako ste tu písali, že potkan by mal mať živočíšne bielkoviny max. 2-3 krát za týždeň, aby sa mu nepreťažovali ľadviny... Tak ja mojich chalanov kŕmim už len psími granulami (kvalitné H-Allergen Senior Turkey & Rice, 20% bielkovín, 8% tuku, bez sóje, pšenice, vajec, atď.) - lebo jeden z nich má niečo ako alergiu na glutén... A to je asi fakt priveľa bielkovín pre dospelé potkany. :-/ Snažím sa ich dokrmovať zeleninou a ovocím, ale inak nič moc iné nemôžu, nanajvýš kukuricu a ryžu a z toho zas moc priberajú... Tak máte nejaký tip, ako znížiť objem bielkovín v strave pri takejto diete? Ďakujem za odpovede. :)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Pepinie » 19 zář 2013 23:06

To není moc, granule pro psy mají skoro stejné složení jako granule pro potkany, takže bych to nijak neřešila a krmila takhle dál...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Dr.Jenny » 20 zář 2013 10:26

taky bych to tak nechala...podle mě jim to nijak extrémně neubližuje a nezatěžuje...sem tam jim uvař třeba tu rýži se zeleninou a dál jim přelepšovat zeleninou a myslim, že to bude v pohodě..;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Elerían » 21 zář 2013 13:10

Ďakujem za odpovede. :) A nakoniec po troche pátrania som aj našla pomerne dosť rastlinnej stravy, ktorá je bezlepková (jáhly, kukurica, strukoviny, pohanka a tak), tak tým budem podľa možnosti vyrovnávať tie granule...
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Dejfík » 17 zář 2014 09:38

chtěl bych se zeptat, kolik zhruba masa by měla ta malá chlupatá bestie dostávat..jak velkej kousek masa?...Nebo mám spoléhat na to, že když už nebude chtít, tak to prostě nechá (dávám mu kousek vařených kuřecích prsou) zvláštní, že kapsičky pro kočky mu nejedou, jednou k tomu čuchnul a odešel od toho (hezky jsem si ho rozmazlil, co není čerstvý, toho se nedotkne) :D
Dejfík
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod draconia » 17 zář 2014 19:21

Já dávám kousek masa o velikosti cca čajové lžičky. Vaječného bílku klidně i dvě kolečka z ,,kráječe". Sýr dostávají na chuť, když vařím, takže třeba kousíček hermelínu, eidamu nebo podobného sýra.
"Tea will rock you!"
-Emilie Autumn-
draconia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Zvědavka Emilie, milá/nabručená Tarja, potvora Jezinka, tlusťoška Stříbro a malá Molly.

Předchozí

Zpět na Maso