Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

rybicka

Re: rybicka

Příspěvekod Nelliss » 26 úno 2008 09:20

U nás je baští jen malďoši ..dědoušek Baky k nim ani nečmuchne :)
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

Příspěvekod Sára » 04 led 2014 16:21

Já si myslím, že to je pro potkany víc než přirozené, když dostanou živou rybičku. Prostě takhle to v potravním řetězci funguje a myslím si, že nejde o týrání. Chovatel hadů taky vezme potkana a dá ho hadovi, protože je to pro něj v podstatě přirozená cesta stravování. Sama jsem vegetariánka, ale to neznamená, že neuznávám přirozené procesy v přírodě. Záleží na nátuře člověka a potkana...
Když se mi v noci zdá, že umím lítat, tak nebudu hned ráno skákat z okna, abych to vyzkoušela.
Sára
Růžovka
Růžovka
Potkani: Čita

Příspěvekod Elerían » 04 led 2014 16:41

Ja by som sa asi tiež nemohla dívať na to, ako sa tá nebohá ryba trápi, kým by ju chlpáči umučili na smrť... Keby to boli divokí potkani a ryba v jazere, nepoviem pol slova. Ale toto je kruté. Aj dávanie živých myší hadovi mi príde kruté (btw, je na to nejaký pádny dôvod? lebo napr. dravce sa kŕmia mrazenými morčatami a kuriatkami, nemusia byť živé...).

Ale mŕtve ryby moje potkany majú rady - tie sušené síce nie sú až taký úspech (vždy ohryzú len hlavy a bruchá), ale tuniak alebo losos, to je zaručený úspech. :)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Sára » 05 led 2014 12:29

Elerían píše:Ja by som sa asi tiež nemohla dívať na to, ako sa tá nebohá ryba trápi, kým by ju chlpáči umučili na smrť... Keby to boli divokí potkani a ryba v jazere, nepoviem pol slova. Ale toto je kruté. Aj dávanie živých myší hadovi mi príde kruté (btw, je na to nejaký pádny dôvod? lebo napr. dravce sa kŕmia mrazenými morčatami a kuriatkami, nemusia byť živé...).

Ale mŕtve ryby moje potkany majú rady - tie sušené síce nie sú až taký úspech (vždy ohryzú len hlavy a bruchá), ale tuniak alebo losos, to je zaručený úspech. :)

kolikrát je horší když se ryby chovají a zabíjejí průmyslově...
Když se mi v noci zdá, že umím lítat, tak nebudu hned ráno skákat z okna, abych to vyzkoušela.
Sára
Růžovka
Růžovka
Potkani: Čita

Příspěvekod Kimik » 05 led 2014 12:40

Elerían, mám pocit, že někteří hadi mrtvou kořist nepřijmou, takže se jim kořist musí dávat živá. Ale zase často vidím inzeráty na prodej mražených myší (to je snad ještě horší než jim je házet živé), takže asi budou i hadi, co žerou mrtvé.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 05 led 2014 14:42

kamarád má dvě krajty malý a občas jim ty myšy musel zabít, protože jinak je nesežraly.... josu to frfni i ti hadi :-D
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Elerían » 05 led 2014 15:15

Sára: práve preto ryby nejem (a aj keď som ich ešte jedávala, tak len pstruhy tuná od uja z dediny)

fujha ale je to pakáreň s tými hadmi :D pekné zvieratká, ale chovať by som to teda nemohla :shock: (sorry za OT)
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Předchozí

Zpět na Maso