Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

syrové maso

Re: syrové maso

Příspěvekod ryc086 » 07 srp 2009 19:14

spíš bych to omezil na kapsičku měsíčně, kor když budou dostávat ještě sušené. přebytek bílkovin zatěžuje organismus a ledviny nestíhají vyloučit metabolity z masa, zvyšuje se obsah kyseliny močové v krvi která se ukládá do tkání a vzniká dna - zánět kloubů.
takhle nějak by to mělo být :whistle:
takže spíš to zrní :up: mno :dozey:
Obrázek
ryc086
Růžovka
Růžovka
Potkani: Furfur von Percy
Bebešin Gůůgl

Za duhovým mostem ...
Bebešin Rumburak 3.7.2007 - 1.2.2009

Příspěvekod Sharkie » 05 úno 2012 17:37

mam doma asi vegetariana :roll: minuly tyzden dostali bravcove, vsetci strasna bitka, Floppy k tomu len cuchol a bolo.. dnes dostali pre zmenu kruti, skoro mi urvali prsty a Floppy sa drzi uplne bokom, jak keby to bolo jedovate :lol:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod chesterfield » 05 úno 2012 18:18

tiež mám vegetariána, prostě maso nemusí, ale mrkvu tiež nie :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Zeek » 06 úno 2012 08:40

Mohu říci že Qvítek na maso určitě je:-)
Odřezky z kuřecích řízků byla první věc kterou si ode mě vzal.. :up:
Zeek
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Aldur od WOMI'S *13.3.2012

Příspěvekod jejula » 06 úno 2012 15:09

Tak moji potkánci mají syrové maso raději než vařené.Po syrovém chňapnou a málem mi ukousnou prst. :lol:
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Syrové maso

Příspěvekod JackieBliz » 19 zář 2013 08:05

Zdravím všechny příznivce potkanů,
viděla jsem fotku potkánka, jak jí syrové maso a vypadal u toho nesmírně spokojeně. Ale jen tak pro zajímavost..není to náhodou škodlivé? Neumím s představit, že ne.. :shock:
JackieBliz
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 19 zář 2013 09:26

Proč by to mělo být škodlivé? V přírodě zvířatům maso taky nikdo nevaří.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 19 zář 2013 09:52

nevařený maso jim nevadí.... jen proto, že neprošlo varem, tak nedošlo k denaturaci bílkovin a tím pádem se jim to dýl rozkládá ve střevě...to je asi jediný....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Naitomea » 11 říj 2013 20:41

Popravdě já holkám dávám syrové maso (vepřové, kuřecí i hovězí) a játra tak jednou do měsíce. Občas jim ale místo toho dám vařené a někdy i sušené. Ani jedna není tlustá, problémy nemají - ani průjmík.. tak nevím... maso ale kupuji od řezníka, sice stojí víc, ale aspoň mě hřeje myšlenka, že to bude maso v pořádku...
'otravná Elis od amberáků de Linden Rats'
Naitomea
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: Linden Rats

Příspěvekod Elerían » 16 říj 2013 19:07

Tip pre Brňákov, v starej Vaňkovke je skvelý nový obchod - My Food Market (miestne, sezónne a bio potraviny) a majú tam aj vyzreté mäso priamo od mäsiara a odrezok pre potkyšov som dostala zadarmo (a ešte im udivení pracovníci aj popriali dobrú chuť)! :D Nemusím dvakrát vravieť ako si chlapci zgustli. :-P
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod Piškot » 03 bře 2014 15:52

Já to taky moc nechápu...Doma našim krysáčkům sem tam syrové maso dáme a nikdy se nic nestalo... ;)
Piškot
Malý potkan
Malý potkan

Předchozí

Zpět na Maso