Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Červi, cvrčci a jiný hmyz

Re: Červi, cvrčci a jiný hmyz

Příspěvekod estrius » 12 led 2014 18:06

Já mam červíky v krmné směsi z http://www.rodentia.cz/ (potkan extra) takže lovit nemusim. Nijak se po nich užrat nemusí, ale taky se mi nezdá, že by tam zbývaly jen ony :) Těšim se, až bude mít kamarádku, třeba nebude tak vybíravá, až bude nebezpečí, že jí to někdo sežere :) V té směsi je i sušené maso, rybky a hlavně pivovarské kvasnice (vitamín B) kvůli kterým hlavně jsem to kupoval. Je to dost simpatické krmení, máte s tím nějaké zkušenosti?
estrius
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Algernon, zverimex, hooded * cca 10/2014
Anežka, adoptovaná, hooded

Re: Mravenci

Příspěvekod estrius » 16 úno 2014 17:26

želva píše:Když jsou venku tak si občas dají toho mravence, ale já jim kupuji tak 2x do měsíce mouční červi.Ty menší.
mohou se utlouct :)

Kde se dají mouční červi sehnat?
estrius
Malý potkan
Malý potkan

Re: mravenci

Příspěvekod chesterfield » 16 úno 2014 18:36

v každém zvířecím obchodu - zverimex a tak
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kimik » 16 úno 2014 19:07

No v každém taky ne, už se mi párkrát stalo, že jsem se ptala, jestli je mají a prodavačka málem omdlela při představě, že by měla něco tak hnusného mít v obchodě. Jo, taky je mají v Hornbachu, já je tam kupuju trochu i ze škodolibosti, protože se bavím u pokladny, když pokladní bere jednotlivé zboží do ruky, projede scannerem a teď najednou uvidí červy (v krabičce, takže se jich nijak nedotýká) a najednou zpomalí scanování, snaží se projet ten kód, aniž by se dotkla krabičky, případně si začne něco mumlat, jedné jsem musela se scannováním pomoct :roll: . Nechápu, že ty ženský tolik nadělaj, jsou na světě hnusnější věci než krabička s červy :smi: .
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod estrius » 16 úno 2014 21:47

Kimik píše:No v každém taky ne, už se mi párkrát stalo, že jsem se ptala, jestli je mají a prodavačka málem omdlela při představě, že by měla něco tak hnusného mít v obchodě. Jo, taky je mají v Hornbachu, já je tam kupuju trochu i ze škodolibosti, protože se bavím u pokladny, když pokladní bere jednotlivé zboží do ruky, projede scannerem a teď najednou uvidí červy (v krabičce, takže se jich nijak nedotýká) a najednou zpomalí scanování, snaží se projet ten kód, aniž by se dotkla krabičky, případně si začne něco mumlat, jedné jsem musela se scannováním pomoct :roll: . Nechápu, že ty ženský tolik nadělaj, jsou na světě hnusnější věci než krabička s červy :smi: .

Já bych je poslal dělat osobní asistenci... :roflmao: takže google a hledam nejbližší hornbach :D
estrius
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod estrius » 16 úno 2014 21:51

A ty červi jsou živí, nebo mrtví, když se koupí? A nasipete jich pár do mističky, nebo dávkujete po jednom?
estrius
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Kimik » 17 úno 2014 06:33

Jsou živí a je jich v tý krabičce docela dost a není úplně jistý, jestli je potkani budou žrát. Taky se dají koupit sušení v některých směsích. Když jim je dáš do misky, tak pozor, docela rychle lezou, tak ať potom nejsou všude po kleci, je potřeba vyšší misku, aby se z ní nedostali. Já teda osobně červy nedávám, kus masa udělá stejnou službu a nikam neutíká :lol: .
Mám pocit, že diskuze přímo o červech tu někde je, zkus trochu pohledat.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod estrius » 17 úno 2014 11:07

No, rád bych to zkusil, mimo to mám taky zálusk na to je ochutnat :)Diskuzi o červech jsem nenašel, ale vůbec to neznamená, že tu neni :D Hlavně aby mi nepozdrhali, stačí už že mam v pokoji krisy, ještě červy k tomu :lol:
estrius
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Kimik » 17 úno 2014 12:49

Tak jsem to našla :up: .
Jinak ještě rada, jestli je budeš chtít jíst sám (případné reakce typu fuj a podobně prosím ostatní vynechte), tak si je doma nejdřív pořádně a zdravě vykrm (žerou téměř všechno, salát, ovoce, zeleninu, kousky masa) a počkej nějakou dobu, protože ve velkochovech je chovají na nějakém substrátu a moc dobře je asi nekrměj a ten červ je kromě chitinové schránky vlastně hlavně to, co žere. I zvířatům je vždycky nejdřív dobře krmím a pak teprve podávám.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod estrius » 18 úno 2014 00:54

Je, díky :) A zkoušelas je sama jíst? Jsem děsně zvědavej, jsem pevně přesvědčen o tom, že jak jsou nechutný, tak jsou chutný :D
estrius
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod estrius » 18 úno 2014 00:55

Jinak je chovam normálně v tý krabičce, nebo potřebujou výběh? :)
estrius
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Kimik » 18 úno 2014 06:58

Jíst jsem je nezkoušela, to už by na mě bylo trochu moc :oops: . Já mám takovou větší krabičku, tam je vysypu, ta z obchodu je dost malá, ale myslím, že to v ní taky zvládnou.
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod estrius » 18 úno 2014 12:32

Tak já dam pak vědět, jak to dopadlo :)
estrius
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod genca » 20 úno 2014 23:48

Já jsem červy jedla. Taky cvrčky, saranče a švába. A když se k tomu dostanu, dám si znova. ;) Byli na másle, jen trochu osolení, dělal to pán, co se pokrmům z hmyzu zabývá, doma jsem je připravovat zatím nezkoušela, ale chtěla bych. ;) Postup už mám - nejdřív vykrmit něčím nezávadným, pak by se ale měli nechat 2 dny vyhladovět (není to podmínka, někdo je myslím krmí třeba kokosem, ovlivní to chuť), živí se hodí do vařící vody, což je zabije, hned se vyloví a hodí na pánev, opraží jen chviličku, během té se taky osolí, a hotovo. :up:
Holčičkám jsem hmyz koupit zatím nezkoušela, nevím, jestli by to žraly - obvykle nad tím, z čeho jsem nadšená, že jim dám, ohrnou čumáky... ;)
genca
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod estrius » 21 úno 2014 06:13

Díky za recept :) Když jim to nepojede, tak si je dam já a basta :lol:
estrius
Malý potkan
Malý potkan

PředchozíDalší