Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Červi, cvrčci a jiný hmyz

Re: Červi, cvrčci a jiný hmyz

Příspěvekod genca » 22 úno 2014 18:12

Tak se na ně musí. :lol:
genca
Růžovka
Růžovka

kobylky

Příspěvekod Lucíq » 30 črc 2014 20:22

Ahojky :)

dáváte svým potkánkům sarančata a kobylky? ti moji dneska měli každý jedno saranče, byla jsem chytat na poli, je jich tam mraky, tak mám ve skleničce další tři, a plno malých kobylek (ale ty jsou spíš pro křečíky), tak se jen chci zeptat, jestli nemáte zkušenosti s těmito lučními koníky. klukům mocinky chutnaly, tak jak často jim mám sarančata dávat, popřípadě, jestli to pro ně je vhodné a tak.. :)
moc děkuji těm, kdo mi odpoví :)
Lucíq
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dyfflin » 31 črc 2014 10:30

Ahoj,

no moc často by som to veru nedávala. Navyše takto voľne z prírody môžu mať rôzne parazity, väčšina by nemala byť prenosná na stavovce resp. cicavce ale tým by som si nebola nikdy istá. Osobne by som to ani nedávala - dajú sa kúpiť aj sušené atď (aj keď viem, že s čerstvými sa to nedá porovnávať) alebo sa dajú zohnať zo súkromného chovu od chovateľov. Navyše myslím, že bez koníkov v pohode prežijú a nahradiť to môžeš niečím iným :)
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod Lucíq » 31 črc 2014 19:43

no tak podle mě je to už lepší z přírody než ze zverimexu, kde to snad od prvního dne života cpou antibiotiky, aby toho přežilo co nejvíc, a bylo to co největší.. prostě jde jen o peníze, ne o zdraví zvířete.. křečkům nikdy nic nebylo, ale chápu, že potkan je něco jiného.. spíš jsem myslela, jestli se potkan nemá krmit např. maximálně jednou týdně hmyzem, nebo tak něco.
ale děkuju za radu (názor)
Lucíq
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dyfflin » 02 srp 2014 12:19

Nepísala som aby si živý hmyz kupovala vo zveráči :smi: To by som ani nedoporučovala. Sama mám živočíchy, ktoré sa živia hmyzom. A ja som to pochopila, ale neviem ti dať presne takýto údaj. Ani viackrát do týždňa podľa mňa neuškodí po troške (samozrejme spolu s inou pestrou stravou).
Nugátka Daenerys Kosťa Freya Prašivka Centaurea Wolffia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SydBeetlejuiceGraveEuphoriaBansheeSiouxsieEllisterPoisonMoonDorian GrayFuzzinkaCorallinaŠpliechotkaEvangelineBeautyDamonMaabLabariFidoBaruškaHalloweenDarylAndromedaVan DráculJazzOrionis
Dyfflin
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nugátka
Daenerys
Kosťa
Freya
Prašivka
Centaurea Rat´s Dream
Wolffia Rat´s Dream
----------------
Navždy v mojom srdci: Syd, Beetlejuice, Grave, Euphoria, Ellister, Siouxsie, Banshee, Poison, Moon, Dorian Gray, Fuzzinka, Corallina, Špliechotka, Evangeline, Beauty, Damon, Maab, Labari, Fido, Baruška, Halloween, Daryl, Andromeda, Van Drácul, Jazz, Orionis.. chýbate mi :(

Příspěvekod Lucíq » 03 srp 2014 11:23

dobře, tak moc díky :)
Lucíq
Růžovka
Růžovka

Saranče

Příspěvekod F150 » 15 zář 2016 11:23

Minulý týden večer k nám do bytu vletělo cca 7cm saranče tak jsem ho klepl novinama a dal našim potkanům no a do 10 minut saranče nebylo :-) takže naši potkani mají hmyz určitě rádi :-)
F150
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Maso