Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kosti

Příspěvekod Phoebe » 09 srp 2006 17:41

My jsme byli tehdy blbí, je to náš první pes... chybama se člověk učí, bohužel nás to nenapadlo, protože jsme vždycky u babičky dávali kosti sousedce pro psa - takovýho toho chudáka v boudě, co sežere všechno :( A holt naše Kačenka je z trochu jinýho těsta.

Merlinkovi jsem kuřecí kost dala, ale jenom jsem mu ji přidržovala, aby se o ni se mnou pral a za chvíli mu ji vzala.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod zulu » 09 srp 2006 20:11

a proč by potkan nemohl vepřovou nebo hovězí?
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Tkanu » 10 srp 2006 13:17

Já bych řekla, že snad právě kvůli tomu štěpení (i když to u potkanů tak nehrozí jak u psů hltounů) je lepší vepřová nebo hovězí...
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod olora » 11 srp 2006 18:48

jákupuju dycky v řeznictví psovi kosti jednou za čas jen tak na chuť. Jsou u každýho řezníka a kupuju tak 2 kg. a stojí to kolem 15 Kč. takže nějakou menší dávám i potkankám a hrozně jim to chutná, protože na nich jsou ještě různý blány a spousty masa. a milujou mozkovou kost. kddyž máma dělá polívku tak jí pak dycky jednu vemu a oni se do tý kosti zavrtaj a vyžerou ten morek. Mnam
olora
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod olora » 11 srp 2006 18:50

a k tomu štěpení. I vet mi řekl, že psovi zásadně ne srůbeží kosti. jsou mekké a štěpí se. prý mam dávat je ty tvrdé. takže to tak dělám i u potkyšů
olora
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Eeyore » 13 srp 2006 21:48

Podle me je problem s drubezimi kostmi u psu ten, ze pes vezme celou kost do tlamy a stolickami ji rozdrti. Drubezi kost se stipe, takze si pes pak muze ostrejsi kus zapichnout do tlamy, do krku...
Zatimco potkan kost postupne ohlodava - pravdepodobnost, ze celou kost rozlomi, je minimalni.
Obrázek
Eeyore
Růžovka
Růžovka

Re: Kosti

Příspěvekod Nika » 24 dub 2008 21:16

Já dávám potkyšům kosti jak drůbeží tak hovězí. A s těma drůbežíma je si myslím problém opravdu jen u psů. Potkyši si poradí a nehltají celou kost...
Nika
Růžovka
Růžovka
Potkani: QUAX VON PAKO
HOP OD RIKY (STUART)

Příspěvekod Lavender » 21 črc 2008 01:54

Tak tak, zrovna nedávno jsem někde četla, že kuřecí kosti potkanům nemůžou ublížit (jak někdo říkal i tady - podívejte se někdy, jakým stylem jí pes a jakým stylem dlabe potkan ;) ).

Jinak je to už značně pozdě, ale třeba sem přijde i někdo novej - vepřové kosti se moc nedoporučovaly prý proto, že jsou zbytečně tučné.
Remember yesterday, live today, believe in tomorrow...

ObrázekObrázek
Lavender
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Moji upíři:
* Luis (Gól od Máji)
* Lestat (Leprechaun z Akai Tatsu)
+ Amadeo (R.I.P. - byl jsi moje všechno, andílku!)

<:3(( ))~~~
www.krysaci.blog.cz

Příspěvekod chesterfield » 21 črc 2008 08:04

Ptkyškum se z kostí nemůže nic stát, jsou dobré na zoubky a Julinka když si sedla do tunelu z kuřecí kostry usoudila, že je to ohromný bejvák :roflcry: Jsem koupila kostry a jak jsem ji uvařenou vytáhla, tak jsem jim to tam částečně obrané dala celé¨- měli to jako LUnapark :roflcry:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Bart3wik » 31 črc 2011 07:50

Ferinek mi zebral včera večer kus kosti přímo z ruky a zuřivě to hltal, úplně jako zmenšený pejsek až mně to vylekalo, jestli mu z toho rychlého tempa papkání nebude zle :roll:

Všechno bylo v pohodě, jen z toho bylo hodně hovínek :smi:
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod charlie » 31 črc 2011 07:54

Kostičky moji potkyši přímo milujou, vždycky jim tam nechám tu chrupavku a div mi neukousnou celou ruku, rychle mi to ukradnou a nesou si do do skrýše. Líbí se mi jak to nosí v té tlamičče :D
charlie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 31 črc 2011 09:44

u nás holky rády baští hovězí kosti co kupuju na polívku...je sranda je pozorovat jak si tu maxikost snaží někam odtáhnout :D
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod charlie » 31 črc 2011 10:47

Taky to vždycky sleduju, mě to přijde hrozně komické, připadá mi že jsou i pyšní co mají :D
charlie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod jani » 31 črc 2011 11:06

Po přečtení celé diskuze bych pár věci uvedla na pravou míru...Kuřecí kosti pes může, ale skoro nikdo neví, že by je měl žrát pouze v syrovém stavu. Vařená kost nemá již skoro žádnou hodnotu (vápník, atd). Vařené kosti, se velmi špatně tráví, navíc ty drůbeží se jako vařené štípou, syrové jsou v pohodě. Totéž platí u hovězích, vepřových...po uvaření jsou k ničemu. Králičí kosti se příliš nedoporučují kvůli ostrosti ani syrové. Syrové rybí kosti nevadí. Tolik k psům.

U potkanů netuším, jak je to s trávením vařené kosti, jestli jim to vůbec dá něco potřebného, Určitě bych aspoň hlídala množství.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Haslerka » 31 črc 2011 11:16

jani ale vařením se vápník vážně nezničí (vápník se nezničí ničím, ani žárem, proto se minerálním látkám říká popeloviny) :)

ale jinak ano, je potřeba hlídat, protože hodně staví - nicméně pár kostiček na ohlodávání je určitě fajn zpestření, dávám často když nám doma zbydou z vyvaru nebo z kuřete. Problem jsem nikdy nezaznamenala, potkani je rozhryžou na kaši, takže obavy ze štěpení nejsou na místě.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

PředchozíDalší

Zpět na Maso