Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kočičí kapsičky a konzervy

Re: NEJ kočičí kapsička

Příspěvekod Haslerka » 19 pro 2007 19:55

mno u nás taky, ale ta bozita vypada taky dobre i cenově:) tak ji zkusim:)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Zmyzulka » 22 pro 2007 10:38

tak jsem se ve zverimexu poohlídla po něčem co obsahuje trochu víc masa než šílené 4%. takže holčičky dostanou na štědrovečerní večeři tuto konzervičku s tuňákem http://www.happyanimals.cz/preview?img=3267663 v balení byly dvě tak jsem to nevydržela a jednu jim dala včera, no byl to šrumec.... zmizela během chvilinky :up: fakt nádherný tuňáček - mňáááám (taky se mi sbíhaly sliny :lol: )
Zmyzulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Emise Od Máji
Fooobíí Od Máji
Myrrh DarkSpirit
Drahokam z Fooobie
Elfí sen z Fooobie
Framykoin z Fooobie
Chovatelská stanice: Fooobie

Whiskas - granule, kapsičky...

Příspěvekod krysa » 02 kvě 2008 22:20

moc nám jede kotěcí whiskas zamíchaný ve žrádle (jinak by tedy mizel rychlostí blesku)
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

WHiskas - granule, kapsičky...

Příspěvekod Haslerka » 19 kvě 2008 12:40

krysa píše:moc nám jede kotěcí whiskas zamíchaný ve žrádle (jinak by tedy mizel rychlostí blesku)

Kryso, Whiskas(kitekat, friskies...) nedavej, je to jen samy chemicky dochucovadlo, sul a konzervanty, obsah 5%masa mluvi za vše. Jsou mnohem lepší druhy jako například ShinyCat, Schesir, animonda, Sheba, Miamor, AlmoNature ktere jsou sice drazší, ale v mnozství co se potkankum dava(a take ve frekvenci) se to moc neprojevi a mas jistotu, že davas opravdu maso.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Re: Krmné směsi - recenze:-)

Příspěvekod jani » 19 kvě 2008 16:04

Haslerka píše:
krysa píše:moc nám jede kotěcí whiskas zamíchaný ve žrádle (jinak by tedy mizel rychlostí blesku)

Kryso, Whiskas(kitekat, friskies...) nedavej, je to jen samy chemicky dochucovadlo, sul a konzervanty, obsah 5%masa mluvi za vše. Jsou mnohem lepší druhy jako například ShinyCat, Schesir, animonda, Sheba, Miamor, AlmoNature ktere jsou sice drazší, ale v mnozství co se potkankum dava(a take ve frekvenci) se to moc neprojevi a mas jistotu, že davas opravdu maso.

to je zvláštní že zrovna ty nejznámější jsou nejhorší co ? asi všechny prachy utratěj za reklamu místo aby tam dávali kvalitní složky. každopádně zkusím nějakou z těch doporučených.. ;)
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Haslerka » 19 kvě 2008 17:59

jani1000 píše:
Haslerka píše:

to je zvláštní že zrovna ty nejznámější jsou nejhorší co ? asi všechny prachy utratěj za reklamu místo aby tam dávali kvalitní složky. každopádně zkusím nějakou z těch doporučených.. ;)

JJ, přesně tak...je to vlastně obdoba našeho fastfoodu, v hambáči taky jsou jen dochucovadla a hnusy, zadny vitaminy, poradny proteiny, navic ted diky skole tusim, z ceho se to vyrabi :grc:
JInak ted jsme po dlouhy dobe koupili číče shebu a teda taky 4% masa jako v kitekatu, takže nevim jestli se tak zhorsili nebo sme zrovna omylem sahli po nejaky jiny rade. Takže radeji ty ostatní znacky, nebo si hlidej obsah masa. Ty dobré mají od cca 40 do 90% masa
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod jani » 19 kvě 2008 18:31

Hašlerka :no já to kupuji jen výjmečně...když potvůrkám dávám masíčko tak oštipuju třeba z kuřete (než se to nakoření) nebo maso z polévky. my nějak extra nesolíme takže v poho. ale jak píšeš že víš z čeho se to vyrábí (hambáč) , já bych to snad radši vědět nechtěla. zlatá nevědomost. mě stačila ve škola pitva morčete :grc: musela jsem odejít,vždyť to chovám doma bože !
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod krysa » 22 kvě 2008 21:21

to si asi nerozumíme, to nejsou kapsičky, ale normální suché žrádlo. obsah se mi zdal docela košér. po tom více jak čtyřprocentní podíl masa fakt nechci :) (a má zrovna ty čtyři ;-) )
krysa
Malý potkan
Malý potkan
---------

Příspěvekod Haslerka » 22 kvě 2008 21:25

krysa píše:to si asi nerozumíme, to nejsou kapsičky, ale normální suché žrádlo. obsah se mi zdal docela košér.

To je uplně jedno, whiskas je prostě humus. stejně jako kitekat, friskies a pdobne..jsou to nutričně prázdné potraviny, samy dochucovadla, barviva a konzervanty, takový zvířecí mekáč. Dokonce pry zchutnovadla pridavana do techto levnych krmiv vytvari jakousi zavislost, takže zvirata pak nechteji nic jineho lepsiho.

Jinak u kvalitních granulí je ten obsah masa uplně nekde jinde...
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 22 kvě 2008 21:40

To o těch chlemických sračkách vyvolávajících závislost jsem slyšela už pár pár lety. Možná na tom něco je...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod krysa » 22 kvě 2008 21:42

nevím, no, nesnažím se nikoho hájit, ale přijde mi, že pět granulek denně je nezabije. složení čtu u všeho a taky mi na něm nepřišlo nic závadné… nu nic, uvidíme. spotřebuju to svoje minibalení a uvidí se, zda nakoupíme další ;)
dnes jsem tedy dle vašich rad hledala papání s více než 40% masa. v bille jsem nalezla nejvíce 12% (to je už asi moc málo, mimochodem, všude vychvalovaná Sheba má taky jen ty 4%), a tak jsem se "obětavě" vydala do pet center, kde jsem nakonec sehnala Miamor (60%) stačí to i podle vás, zkušených chovatelek?
krysa
Malý potkan
Malý potkan
---------

Příspěvekod Tkanu » 30 črc 2008 09:31

nevi píše:To o těch chlemických sračkách vyvolávajících závislost jsem slyšela už pár pár lety. Možná na tom něco je...

Já myslím, že to ani nemusí být přímo závislost, jenom to, že když si zvykneš na jídlo ochucené nějakými glutamáty apod., tak ti to ostatní prostě přestane chutnat, připadá ti mdlé a bez chuti. Jenom doufám, že směsi pro potkany se taky něčím takovým neochucují :roll:
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Haslerka » 30 črc 2008 09:53

Tkanu píše:
nevi píše:To o těch chlemických sračkách vyvolávajících závislost jsem slyšela už pár pár lety. Možná na tom něco je...

Já myslím, že to ani nemusí být přímo závislost, jenom to, že když si zvykneš na jídlo ochucené nějakými glutamáty apod., tak ti to ostatní prostě přestane chutnat, připadá ti mdlé a bez chuti. Jenom doufám, že směsi pro potkany se taky něčím takovým neochucují :roll:

mno ono je to právě tak jak píšeš no. Nevím, jestli někdo z vás byl tak otrlý a zkusil ochutnat, co vlastně zvířátkům dáváme, ale já vyzkoušela nějaky Kitekat či co a bylo to šíleně slaný...ShinyCat slaný není..
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod porcelainswan » 02 srp 2008 20:16

já koupila hošanům paštičku Gourmet (taková mini zlatá konzervička) a vůbec ji nežrali..což mě udivilo...takže radši jim dát jednou za čas do pacek granuli od psa, popř. masíčko z vývaru :P 8)
ObrázekObrázekObrázek
porcelainswan
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V potkaním nebíčku:
Caminante´s Croissant (dumbo rex, american blue, berkshire, spotted)

Caminante´s Doughnut (dumbo, platinum aguti, solid)

Příspěvekod Cayro » 05 srp 2008 09:41

Prosím, máte někdo kušenost s těmito typy kočičích kapsiček? Já je viděla u nás v obchodě, dokonce tam měli na ukázku i rozbalenou, vypadalo to moc jedle, ale neměla jsem odvahu to koupit, tak jestli někdo znáte...
http://www.zoo-hobby.cz/kocka/krmivo/ka ... -clauders/
http://www.exo-eko.cz/Konzervy-a-kapsic ... t=Zobrazit
P.S. Večer jsem si koupila k večeři tuňákový salát a la Maditerane a když jsem ho otevřela, tak mě mrzelo, že jsem myšíkovi tu kapsičku nevzala, aspoň bych měla něco lepšího :(
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

PředchozíDalší

Zpět na Maso