Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kočičí kapsičky a konzervy

Kočičí kapsičky

Příspěvekod VeronikaL. » 06 kvě 2005 14:22

Whiskas mají rády i kočky, ale mám obavu, že není jako krmivo příliš vhodný, protože je samé barvivo a zchutňovadlo, a masa je tam velmi málo, zato je tam samá soja. Na to, jak je relativně drahý, v něm nic dobrého není. Přestala jsem ho dávat i kočce, potkan ho nikdy neměl. Nechci tady samozřejmě kázat a poučovat, ale asi bych dávala konzervy jiné - když je potkan obecně tak náchylný k nemocem a k nádorům, tak asi není třeba zvyšovat toto riziko nekvalitní stravou.
Mnohem lepší konzervy jsou třeba Felix, a ve zverimexu jsou i další, bývají dražší, ale myslím, že při tom množství, které potkan sní, to zase tak finančně nezruinuje. Nepamatuju si ty značky, ale až příště pújdu do zverimexu, taky tam Vilibaldovi nějakou konzervu koupím (zatím má z masových jídel vařené kuře nebo kotěcí granulky Royal Canin) a pro inspiraci napíšu, jaké značky jsem objevila (měl by tam být podíl masa vyšší než ta 4%, která jsou v tzv. "středních krmivech" - z nichž asi nejdryáčničtější je Whiskas pro kočky a Pedigrie Pal pro psy).
Máme doma dva kokršpaněly, kocoura, dvě činčily, tři osmáky a potkany Vilibalda a Nunu.
VeronikaL.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 06 kvě 2005 14:44

Chceš říct, že v masové kapsičce jsou 4% masa?! To je vtip?
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Ilien » 06 kvě 2005 14:50

A co sis mymslela? Udelaj si velkou reklamu, nehorazne to zdrazej a stejne v tom nic neni, svine jedny.(Popravde receno doufala jsem ze tam toho masa bude aspon 10%)
Ilien
Skákavka
Skákavka

Masová kapsička

Příspěvekod VeronikaL. » 06 kvě 2005 14:59

Na zadní straně konzerv, a předpokládám i kapsiček, píšou velmi nenápadně, maličkatým písmem "Podíl masa minimálně 4%", čímž se míní, že garantují ta 4%, což samozřejmě znamená, že více ho tam není ani ťuk.
Obecně ten Whiskas a Pedigrie Pal potřebují hlavně zaplatit svou masivní reklamu, proto jsou tak drahé. A mají tu soju pěkně ochucenou, aby to zvířata žrala. A ta zchutňovadla jsou zajisté pořádný karcenogen.

Dost dlouho jsem obojí dávala psům i kočkám, v domnění, co jim dobrého nekupuju, a stačilo mi, že jim to chutná. Pak jsem si o tom něco přečetla a prostudovala to složení, a od té doby má Whiskas a Pedigrie u mě utrum.
(Z průmyslového krmiva jsou prý úplně nejhorší obchoďákové granule typu 10kg za 100,-Kč, ale to jsou granule pro psy, tak ty asi nikdo potkanovi nedává, tak to sem nepatří.)
Máme doma dva kokršpaněly, kocoura, dvě činčily, tři osmáky a potkany Vilibalda a Nunu.
VeronikaL.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ilien » 06 kvě 2005 15:15

Ty kapsicky sem koupila nasemu kocourovi jen jednou a uz ji nikdy nekoupim! takovyhle vyderacstvi bych zakazala nebo by museli myt aspon 3 centimetrovej napis o skutecnym podilu masa. :evil: VYDERACI! :evil: Uprime ty psi a kocky lituju. radsi nechci vedet co je v nich misto toho masa. :x
Ilien
Skákavka
Skákavka

Whiskas

Příspěvekod VeronikaL. » 13 kvě 2005 12:30

Tak jsem se dívala na konzervy Whiskas a mají v sobě opravdu 4% masa. Prohlížela jsem i nějaké jiné (o dost levnější), a některé mají alespoň 8%. Z "drbů" se mi doneslo, že Whiskas je obzvlášť dryjáčnický a má vysoké procento sojové náhražky.
Dávám Vilibaldovi v omezené míře vařené kuře a kotěcí granulky, kdybych mu chtěla koupit kočičí konzervu, tak mu klidně koupím Iams nebo Hills, protože i když stojí cca 60,-Kč, tak mu vydrží 10 dnů...
VeronikaL.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Wendigo » 16 kvě 2005 14:23

Nejlepsi konzervy a granule nejen pro potkany jsou rozhodne ty nedistribuovane ve zveracich ale prodavane u veterinaru (napr. purina pro psy, pri dodrzovani krmneho rezimu sme meli 18ti leteho vlcaka a to je zacal jist az v dobe kdy byly na nasem trhu (takze uz pomerne stary) jedina nevyhoda je hodne velka cena. U potkana bych vychazela z toho ze ho neladujete konzervama od rana do vecera ale chcete mu masem jen zpestrit stravu takze proste kupte treba kureci kridla (nas pes je miluje, nejsou tak suchy jako prsa) hodte do vody a uvarte (bez soli a ochucovadel da se pridat nejaka zeleninka a dat mu to s ni) a mate 100% maso za polovicni cenu nez whiskas a podobne smejdy...
Wendigo
Skákavka
Skákavka

Konzerva

Příspěvekod VeronikaL. » 16 kvě 2005 14:24

Včera jsem dala Vilibaldovi trochu ze psí konzervy Buchters, kde je napsáno ve složení 40% masa (to je zatím nejvíc, kolik jsem v konzervě kde našla).
Vilibaldovi chutnala. :D
VeronikaL.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Wendigo » 16 kvě 2005 14:57

No taky berte v uvahu ze tam neni z jakyho to je masa (ano na obalu mate velky napis hovezi a vzadu mate min 40% masa to ale nezarucuje ze to vsechno bylo hovezi)
Jak sem rikala ze mamin pritel je veterinar tak obcas s nim jezdim a jezdi se i na jatka (kazdy porazeny zvire musi veterinar skontrolovat a dat mu "zelenou" jinak nemuze z kravina) a prave ty kousky co "neprosly" by meli jit do kafilerky... to mely pisu umyslne (co je vyhodnejsi zaplatit za spal nebo to nabidnout nekomu kdo si to rovnou i odvze a jeste zaplati) pouzivani do ruznych krmiv pro zvirata je docela caste a neverte tomu, ze zvire vydrzi vic nez clovek... I kdyz koupite to uplne nejlevnejsi "lidske" porad na to plati tuny velmi prisnych kontrol a o moc vic za to neutratite.
Wendigo
Skákavka
Skákavka

Granule

Příspěvekod Morrigna » 16 kvě 2005 23:11

Driv jsem do smesi zrni pridavala kocici granule (trosku), taky jsem je ochutnala, abych vedela co ji davam, rikala jsem si, nic moc. Davat jsem je prestala, kdyz mi kamarad, majitel zerimexu vylicil zazitky z exkurze do tovarny na granule, kde se delaji z tlejiciho nebo plesniveh masa. Sice projde vysokou teplotou, ale stejne je to hnus.
Myslim, ze maso staci kousice jednou tydne a to si muzem dovolit koupit i kvalitu.
Morrigna
VIP
VIP

konzerva Buchters

Příspěvekod VeronikaL. » 14 čer 2005 14:54

Wendigo píše:No taky berte v uvahu ze tam neni z jakyho to je masa (ano na obalu mate velky napis hovezi a vzadu mate min 40% masa to ale nezarucuje ze to vsechno bylo hovezi)

Na zadní straně konzervy Buchters JE deklarované hovězí maso, tak by tam snad být mělo.
Jinak se nehádám, že konzervy jsou vždycky dobré, určitě ne. Setkala jsem se s vleklým sporem konzervy x maso hlavně stran psů, někdo doporučujč jedno, někdo druhé.
Když dávám potkanovi maso, pak většinou vařené kuřecí, které dělám pro psy, ale občas i tu konzervu, věřím, že je tam velký rozdíl v kvalitě, a nějaký no name z obchoďáku bych už nikdy nekoupila.
(A potkan má maso jen někdy, a tu konzervu vyloženě občas).
VeronikaL.
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Johny » 15 čer 2005 15:43

Ja slyšel ze do konzerv pro psy a kočky dávaj lepší maso než do konzerv pro lidi :arrow: :roll:
Obrázek
Johny
VIP
VIP
Potkani: ...son muertos...:(

Ja slysel...

Příspěvekod Morrigna » 15 čer 2005 15:46

Ja zase nasla v kocici konzerve psi drap, hadam ze tak z vlcaka. Mozna to nejni tak pohodlny, ale jednoznacne preferuju 100% maso, stejny jako jim ja. Vzdyt ho nepotrebují mít obden!
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Johny » 15 čer 2005 15:47

Vetsina tehle kozerv je lepší než maso koupený normálně v obchodě :idea:
Obrázek
Johny
VIP
VIP
Potkani: ...son muertos...:(

Re: Ja slysel...

Příspěvekod Riky » 15 čer 2005 22:30

Morrigna píše:Ja zase nasla v kocici konzerve psi drap, hadam ze tak z vlcaka.

Jak jsi poznala že je ze psa? Ony ty slepičí drápy jsou samy (bez noh) dost podobný. A ta velikost? Může to být z kohouta, ten má drápy pořádné. Nebo z krocana....
Riky
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Maso