Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Náhlá úmrtí

Všechno o různých nemocech

Re: Náhlá úmrtí

Příspěvekod nevi » 07 úno 2011 23:15

Hádala bych to na mrtvici. Nedávno takhle dvě hodiny po záchvatu mrtvice zemřela stará potkanka...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Funnyg1 » 07 úno 2011 23:21

To zní docela logicky, jen ta naše měla jen půl roku...
Funnyg1
Růžovka
Růžovka
Potkani: Špunt z RAT4U, Smrť von Zverimex

Příspěvekod Haslerka » 07 úno 2011 23:38

mrtvice, srdeční vada...kdo ví...i u mladých potkánků se mrtvice stává.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod nevi » 08 úno 2011 01:03

U potkanů ze zverimexu není nic divného ani mrtvice ve třech měsících věku, bohužel :|
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Funnyg1 » 08 úno 2011 18:22

Ach jo je to sice strašné, ale jsem ráda, že ta nemoc nebyla nějak vleklá a že moc netrpěla...Jinak všem děkuji za příspěvky, pomohli jste mi alespon trochu osvětlit její náhlý skon...
Funnyg1
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 08 úno 2011 18:24

Měla jsem nádherného potkana, z chovky, byl velký a zdravý, bylo mu půl roku a jednoho dne ležel v pelíšku a spinkal, navždy... :cry: Takže něco takového se opravdu může stát kdykoli a člověk to předem nemůže ovlivnit. Ale jak říkáš, aspoň netrpí :|
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Funnyg1 » 08 úno 2011 19:06

proto by člověk si měl snažit užít se svým potkánkem co nejvíce a věnovat mu co nejvíce času, aby měl krásný život a abychom si pak mohli říct, že jsme mu poskytli vše a starali se o něj tak,jak jsme mohli.
Funnyg1
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Funnyg1 » 08 úno 2011 19:09

jinak je mi tvého potkánka upřímně líto. Časem to přebolí a já už ted se snažím sehnat nového kamráda, tentokrát klučíka z chs..
Funnyg1
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Ka3na » 11 dub 2011 08:50

Ahoj, tak nás to taky potkalo :cry:
Vůbec netušíme, co se mohlo stát. V sobotu když přítel odcházel v cca šest z domu, dal holkám salát kus vajíčka na tvrdo a kus tuňáka z konzervy, vše už několikrát měly dříve. Před několika dny měly naklíčenou čočku, ale tu už měly taky. Obě za ním klasicky přiběhly rychle do klece, když je zavíral jako vždycky. Dopoledne se obě nechaly najednou mazlit, takže si přítel zažil svůj první double. A byli jsme z toho hrozně nadšení,že se nechaly drbat obě najednou. Gamma mu úplně usnula v dlani a stal se z ní hadráček. Byla tak roztomilá.
Pak odešel na šifrovačku a v neděli v cca devět večer,když se podíval do klece, že holky vypustí. Gamma ležela a "spala" dole na dně vedle záchodu!!! :cry:
Byly jsme doma ještě přes noc, ale nevím zda už se to stalo či ne, to jsem jen koukla na klec a viděla jen spící Betu. A poté, co jsme se vrátili někdy popoledni v neděli, tak jsem myslela, že obě spí nahoře v kostce.
Vůbec netušíme, co se stalo. Kontrolovali jsme jim jejich úkryty, ale žádné podezřelé věci jsme nenašli, že by nám něco ukradli a otrávila se. Navic Betě nic nebylo. Ale ani Gammě nic nebylo. V sobotu a všechny dny předtím byla úplně normálně zdravá, poletovala, žádný poryfin nikde, hezká srst,žádné polehávání. Jen přítel říkal, že se mu možná zdálo, že když je cvečer zavřel, tak pomaleji jedla, ale to mohlo být tím, že byla rozespalá. Nevypadalo to, že by ji něco bolelo.
Strašně nás to zasáhlo. A ani na jejím tělíčku, když jsme ji našli nebyly žádné zvláštní znaky. Nebyla naježená či nafouklá ani špinavá. I jsme ji vážili, zda jsme náhodou nepřehlédli, že by hubla, ale ne, měla ještě krapet více, než minulé vážení před měsícem.
Co se mohlo stát?
Zda zástava, mrtvička, i když si přece říkám, že by nebyla tak vitální. Nebo zda ji něco zaskočilo nebo byla alergická na nějaké jídlo(ale vše z toho, co bylo v kleci už jedla dřív). Případně problém s jinými orgány. Ale pořád si říkám, že by to přece mělo nějaké příznaky. že by se brzy unavila, polehávala, byla bolestivá, poryfin či tak. Ale nic na ní nebylo pozorovatelného.
Vím, že to asi zjistíme jedině pitvou, co se mohlo stát, ale řezat ji nechceme. Chceme ji hezky pochovat k předchozím holkám. Dá se něco zjistit i jinak? Třeba sono či tak?
Bylo ji v neděli přesně 9 měsíců :cry: Takže život měla před sebou....Strašně nás to zasáhlo.
NA co to tipujete, prosím, Vy? Pořád nad tím musím přemýšlet.
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Hayam » 11 dub 2011 12:43

To bohužel bez pitvy nezjistíš :( Mohla to být náhlá zástava srdce, nebo silnější mrtvička, nebo vlastně cokoliv.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Funnyg1 » 14 dub 2011 11:00

To mě opravdu mrzí, mě to taky zasáhlo a bylo to taky svým způsobem z ničeho nic...Napadla mě třeba nějaká vrozená vada, ale kdo ví...
Funnyg1
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod cajane » 20 bře 2012 18:41

když tady čtu vaše příspěvky,musím se vám taky svěřit..
přítel má chov potkanů a v poslední době jezdí služebně do německa... když se ale tento pátek navečer vrátil domů,všimli jsme si, že jeden z jeho potkánků nějak zrychleně a víc zhluboka dýchá..říkali jsme si,že to asi nebude nic neobvyklého(ale ani tak jsme nemohli nic dělat,u veterináře už bylo zavřeno).večer už však začal polehávat a v sobotu už jen ležel a takzvaně sýpal.bylo mi ho líto,nedovedli jsme mu pomoct a hlavně ani nemohli,o víkendu na veterině nejsou.protože přítel jel v neděli zpět do německa,řekla jsem si, že s ním v pondělí skočím k našemu veterináři a tak sme potkánka naložili do kyblíku a já vyrazila v neděli po objedě vlakem k sobě domů. tou dobou na tom byl už celkem špatně,bylo vidět že sotva dýchá tak jsem seděla v tom vlaku(naštěstí tam moc lidí nebylo)a mazlila ho.najednou začal tak nějak divočit.říkala jsem si,že je třeba jen vystresovanej a tak jsem ho dala zpátky do kyblíka a hladila ho v kyblíku,ale on začínal být stále divočejší až najednou vyskočil z kyblíku na mě a choval se fakt divně,až jsem myslela že mě uteče.musela jsem ho držet až jakoby silou...a najednou..povolil..
ta bezmoc, že nemůžete nic dělat,bože!!! a ještě v tom vlaku a ty lidi kolem!
bylo mu asi třičtvrtě roku a byl to "čistokrevnej" dumbo..
cajane
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 20 bře 2012 20:54

"čistokrevný" :roll: to je asi každý potkan, plemena totiž nemají... a tím myslíš, že je s papírama, nebo z nějaké "nechs"?
Jinak ty symptony co popisuješ, to odpovídá mojí Ginny, ale ta se dožila skoro tří let. Pár dní před její smrtí doktorka po prohlídce říkala, že má slabší srdce a asi už tady dlouho nebude.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod cajane » 20 bře 2012 21:03

nevi píše:"čistokrevný" :roll: to je asi každý potkan, plemena totiž nemají... a tím myslíš, že je s papírama, nebo z nějaké "nechs"?
Jinak ty symptony co popisuješ, to odpovídá mojí Ginny, ale ta se dožila skoro tří let. Pár dní před její smrtí doktorka po prohlídce říkala, že má slabší srdce a asi už tady dlouho nebude.

no tím jsem myslela, že je od chovatele,papíry tuším měl,ale to si nejsem jistá,abych nekecala,on jich přítel má tolik,že už ztrácím přehled:-D
no,já vždycky myslela, že potkani umírají ve většině případů na nádory,ale co sem tak viděla já,tak spíš na tyhle srdeční nebo mrtvičkové záležitosti...
cajane
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Luczinda » 25 kvě 2012 21:05

zkusím se tu zeptat, vím, že bych to přesně věděla jen z pitvy, ale přece..
Dneska mě náhle opustil Kulíšek, měl zápal plic, ale už tak řečeno vyléčený a on už taky byl v pohodě - nevrkal a byl v pohodě a šťastný.. ještě dneska ráno jsme se spolu mazlili a ani ve snu by mě nenapadlo, že by mi teď naraz umřel.. když jsem se vrátila z města, tak Kulíšek ležel naboku u dvířek klece a byl úplně tuhý jak kámen a celý napnutý a tlapičky sevřené :shock: :cry:
mamka mi říkala, že by řekla, že dostal mrtvičku nebo infarkt, prostě, že ho trefil šlak - že to tak je u lidí... , tak bych se chtěla zeptat, jestli někdo netuší, co by to mohlo u potkouška znamenat to napnutí a naprostá tuhost? jsem z toho celá vedle a hrozně mě to děsí, jestli se nějak netrápil, když umíral.. byl mladý -rok
Obrázek
Potkaní gang - Kosí bratři Jasmínek s Vilíkem, kudrnáč Fousek, šampión Sajmonek, strašpytel Leslie, Střelené mimino Theodor alias žabák, "spiderman" Eliot, bratři - kanálníček Salomon a černoušek Sjurd, benjamínek Casper ♥

Za duhovým mostem - nejvěrnější kamarádi Vendelínek, (Mandarin's) Jurášek, Oliver Iletis, Kulíšek Iletis, Púík Iletis ♥
Luczinda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Vilík (Jiglypuff) od Krisicy ♥
Jasmínek od Krisicy ♥
Simon von Percy ♥
Fousek Iletis
Leslie Iletis ♥
Theodor Iletis ♥
Eliot von Percy ♥
Sjurd Mouseville ♥
Salomon Mouseville ♥