Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Náhlá úmrtí

Všechno o různých nemocech

Re: Náhlá úmrtí

Příspěvekod Kimik » 25 kvě 2012 21:06

Tak každý mrtvý tvor nějakou dobu po smrti ztuhne, i člověk, jestli myslíš to, že byl úplně tuhý a tvrdý. To s příčinou smrti nemá nic společného.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Pepinie » 25 kvě 2012 21:17

ono to spíše bylo tím, že už byl mrtvý nějakou dobu, potkaní tělíčko je malinké a tak to prostě dlouho netrvá...pokud byl studený tak to bylo tímhle...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Luczinda » 25 kvě 2012 21:24

No, tak on byl tvrdý ale zároveň hrozně napnutý jakoby v křeči - a jak píšeš "každý mrtvý tvor nějakou dobu po smrti ztuhne" - jenže to byla max. hodina a půl co jsem nebyla doma .. jinak mi to je jasné, že pak ztuhnou.. , ale takhle extra tuhej nebyl žádný můj mrtvý potkan ani další zvířata.. ale hlavně byl děsně napnutej, nevím no
Obrázek
Potkaní gang - Kosí bratři Jasmínek s Vilíkem, kudrnáč Fousek, šampión Sajmonek, strašpytel Leslie, Střelené mimino Theodor alias žabák, "spiderman" Eliot, bratři - kanálníček Salomon a černoušek Sjurd, benjamínek Casper ♥

Za duhovým mostem - nejvěrnější kamarádi Vendelínek, (Mandarin's) Jurášek, Oliver Iletis, Kulíšek Iletis, Púík Iletis ♥
Luczinda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Vilík (Jiglypuff) od Krisicy ♥
Jasmínek od Krisicy ♥
Simon von Percy ♥
Fousek Iletis
Leslie Iletis ♥
Theodor Iletis ♥
Eliot von Percy ♥
Sjurd Mouseville ♥
Salomon Mouseville ♥
Casper Iletis ♥

za duhovým mostem :'( :
† Vendelínek ♥
† Mandarin's Jurášek ♥
† Oliver Iletis ♥
† Kulíšek Iletis ♥
† Púík Iletis ♥

Příspěvekod chesterfield » 27 kvě 2012 11:53

podle mne to spíš svědčí o rychlé a náhle smrti - jedna křeč a hotovo, netrápil se.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Jannie » 03 čer 2012 08:19

Ahojte,
tohle fórum pročítám už řadu měsíců a teprve teď jsem se odhodlala napsat...Dnes mi nečekaně zemřela potkanička Christene...Už večer jsem tušila, že s ní není něco v pořádku, protože normálně běhá po pokoji, ale večer si ke mě lehla a spala na mně, což se mi ještě nikdy nestalo. Ráno jsem ji našla ležet na bříšku v hamáčku, oči otevřené dokořán a hlava svěšená z hamaku dolů...Nejhorší na tom všem je, že právě v tuhle dobu řeším s přítelem, zda nechat uspat mou druhou potkanku Chilli, která má nádor na mozku :( Ale teď nevím, mám tendenci být sobec, přece nemůžu přijít o obě potkanky zároveň...Navíc, nevím, jestli je ta euthanasie na místě, Chilli jí sama, pije, jen už není schopná moc chodit, když je puštěná venku snaží se běhat, ale pořád padá na bok a nemůže vstát...Ach jo, nevím co dělat...A nechápu, proč Christene zemřela, nechci aby to znělo krutě, ale u Chilli už jsem s tím tak nějak počítala, ale proč Christene?!
Jannie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 03 čer 2012 15:17

dokud potkánek sám jí, pije, nevypadá, že by ho něco bolelo a snaží se žít normálně tak bych neuspávala, ale to je jen můj názor - a pokud se chová takhle neviděla bych to na nádor na mozku, ale na mrtvičku (s jejíž následky se dá žít), která jí akorát zhoršila motorické funkce, nádor na mozku většinou potkánka úplně zničí, že se sám už ani nenají, nechodí a pláče...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Jannie » 03 čer 2012 15:32

Tak co mi říkal veterinář, tak po mrtvičce by se alespoň trochu zlepšila a rozhodně by se nezhoršila...Byla jsem s ní u veta - dal jí steroidy a byla 10 dní úplně v pohodě a pak se jí to vrátilo, takže znovu veterinář, znovu steroidy, zase na chvíli lepší (asi na 7 dní) a zase špatné...Vet mi prostě řekl, že ty steroidy nějak uvolňují tlak v mozku a pomáhají od bolesti...Určitě ji teď nehodlám uspávat, jen kdyby se vážně moc zhoršila a toho se teď právě dost bojím, když jí její sestřička tak nečekaně zemřela :(
Jannie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 03 čer 2012 15:39

my kdykoli měli nádor na mozku tak léky zabraly max na půl dne a do dvou dnů od prvních příznaků jsme uspávali...a co jsem slyšela je to tak i u ostatních...takže tomu nádoru nevěřím, spíše na mrtvičku a krevní sraženinu...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Jannie » 03 čer 2012 16:25

Jako je to možné, pokud to není nádor - tím líp!!!Ono je to spíš tak, že nevím, jak se potkanka cítí a nechci jen aby zbytečně trpěla...Je hrozné vidět, jak se snaží běžet a přepadává, jak chodí pořád dokola nakloněná na levou stranu, jak se nemůže pořádně očistit, protože se hned překulí na záda a nemůže se obrátit zpět, jak se snaží jíst a nemůže si papání podržet v tlapičkách...Prostě doufám, že se nijak nezhorší a bude tu se mnou ještě hodně dlouho a především v rámci možností co nejvíc spokojená :-)
Jannie
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod sedsi » 26 srp 2013 21:30

Co se toho nádoru na mozku týče, tak moje potkanka ho měla taky a žila půl roku možná i dýl. Sice hodně zhubla a denně vypila něco kolem 200 ml :omg: což nechápu jak její ledviny mohly zvládnout... Ale jinak jedla pořád se stejnou chutí a byla pořád čilá (0možná i o něco víc než dřív). Poslední měsíc teda měla problém s okem a vypadalo to, že o něj přijde, ale pak se z toho dostala. Umřela ve dvou letech a něco asi na mrtvičku nebo infark nebo jinou "rychlou záležitost". Ale chtěla jsem tím říct, že nádor na mozku neznamená nutně konečnou.
sedsi
Růžovka
Růžovka

Náhlé úmrtí mladého potkana

Příspěvekod Jeanette » 21 říj 2014 12:12

Jsem v chovu nováček. Před 3 týdny jsem si ze zverimexu pořídila 2 mladé potkany. Ten první je naprosto v pořádku ale druhý mi dneska náhle zemřel. Včera byl taky úplně v pohodě a dneska ráno po příchodu z noční služby jsem si všimla že je apatický, pomaleji chodí a ztěžka dýchá. Do hodiny pak umřel. Tělíčko bylo extrémě tuhé, jakoby v křeči. Potravu měli oba potkani stejnou (pouze krmení, pečivo, nesolené maso). Druhý potkan je stále naprosto OK. Vím že bez pitvy přesnou příčinu nezjistím, ale i tak vám poprosím o tipy co se mohlo stát ? Celkem mě ta rychlá smrt odradila od dalšího chovu. Děkuji
Jeanette
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 21 říj 2014 12:49

Byl to zverimexový potkan, to znamená, že příčina mohla být prakticky jakákoliv, ať už nějaký nádor, vnitřní parazit, genetická vada, akutní zápal plic.... Těžko říct.
Každopádně, doporučuji pořídit druhému kamaráda, nejlépe z CHS, aby se malý nenudil a nesmutnil. Samozřejmě ho hlídej, jestli nevrká, nedýchá divně a podobně. Drž se :rose:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod pajabub » 22 říj 2014 19:40

já mam odjakživa potkany ze zverimexu , ale tohle se mi naštěstí nikdy nestalo asik sem měla štěstí ale přesně ze zverimexu nikdy nevíš co si přineseš a jake budou mít vady pac tam sou potkani braný převážne na skrm :/ každopadne tohle nebyl zdravy potkan. A je mi to líto držte se
pajabub
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bart3wik » 28 lis 2015 20:45

Tak má také smutnou zprávu, moji oba adoptovaní potkani jsou v nebíčku a během jednoho dne, to nechápu. Oba vypadali zdravě, jedli, pili vodu, byli čilí. Pak je najednou našel brácha. Jednoho dole a druhého v prostředním patře. Byli natažení jakoby spali a měli zavřené očička. Nechápu, co se jím tak najednou mohlo stát...
Otrava je vyloučena květiny nemáme a běhali jen na gauči, kde nebylo co oousat :?
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod nevi » 28 lis 2015 21:17

Dva potkani najednou, to bohužel asi otrava bude. :| Takhle umřely těsně po sobě sestra a matka jedné z mých prvních potkanek, jestli se přišlo na zdroj otravy, to nevím...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Předchozí

Zpět na Nemoci