Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Náhlá úmrtí

Všechno o různých nemocech

Náhlá úmrtí

Příspěvekod Hedvika » 11 lis 2010 18:57

Ahoj,měla jsem dvě zdravé holčičky,které jsem vypiplala od 3 týdnů,byly skvělé,ale jednou odpoledne najednou jedna začala lítat jako blázen až spadla z horní části klece na dno a byla mrtvá.Asi po 10ti minutách to chytlo tu druhou.Chytla jsem ji do ruky a vzala k sobě.Nastal klid a všimla jsem si,že špatně dýchá.Najednou vyskočila do vzduchu spadla na záda do náruče,dvakrát sebou škubla a vytekla jí z nosánku červená pěna a byl konec.Je to pro mě nepochopitelné,protože neměli žádnou odlišnou stravu ani nic nového v kleci a nejevily žádné známky jakékoli nemoci. :( :cry: :cry: Oplakala jsem je jak malé dítě,bylo jim necelých 7týdnů.
Hedvika
Růžovka
Růžovka

Re: Náhlá úmrtí

Příspěvekod Hayam » 11 lis 2010 22:36

Hedviko, je mi to moc líto :cry: Dávala jsi holky k pitvě? Jestli ne, tak neexistuje nikdo, kdo ti potvrdí, co se stalo.

Ale tomu šílenému běhu, těsně než umřou, říká tuším Zatáčka, útěk před smrtí. Někteří potkani, když cítí, že si pro ně jde se snaží utéct. Měla to tak i moje Myšová, slyšela jsem ještě o jednom konkrétním samci a pár dalších samicích. Takže ten běh nemusí souviset s nemocí, ale až s tou smrtí :(
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod iwanhoe » 11 lis 2010 22:41

to zní až děsivě... ten útěk před smrtí...

je mi to moc líto :cry: :cry: ... a to že jsi to obrečela je uplně normální... vychovala jsi si je a najednou jsou pryč... já se po smrti mojí první potkyšky uplně složila a brala si prášky na uklidnění... a popravdě... do teď mě to bolí a když najdu něco co mi poničila, kolikrát slzim zas :(
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Hedvika » 12 lis 2010 11:56

Je ale divné,že obě najednou ve stejný den i hodinu :-(((((
Hedvika
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod iwanhoe » 12 lis 2010 13:17

možná to byla nějaká genetická vada nebo ti při procházce něco snědly a nevšimlasis toho... pokud jsi nenechala udělat pitvu, tak už to nezjistíš :(
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod nevi » 12 lis 2010 13:36

Genetická vada by se neprojevila ve stejnou dobu... taky bych to viděla spíš na otravu
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Haslerka » 12 lis 2010 13:40

popravdě, trošku to vypada jako otrava karbofuranem...ale těžko říct, kde by k němu mohly přijít a pokud by to bylo ono, tak by hrozilo vážné nebezpečí i tobě a všemu živému v tvé domácnosti.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Hedvika » 12 lis 2010 14:20

ježiš co to je? v čem to muže bejt?díky
Hedvika
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Hedvika » 12 lis 2010 14:25

Tak tet mi něco došlo,dala jsem jim do klece naklíčenou směs pro hlodavce,jen zrní.dala jsem je do zeminy zakoupené v obchodě určené pro rostliny!!Prý to milujou.
Hedvika
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 12 lis 2010 14:26

je to insekticid, v poslední době masově zneužíván k trávení zvířat...
http://karbofuran.cz/
Z čeho by to mohlo byt ale netuším...
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Příspěvekod Hedvika » 12 lis 2010 14:43

no z hlíny.to sem ale k.....!!!!bože to mě nenapadlo že v zemině pro pokojovky bude tohle
Hedvika
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 12 lis 2010 14:45

ale kdepak, v hlíně to určitě nebude, od roku 2008 je zakázáno ho prodávat, používat i skladovat...všechno je na těch stránkách...
v hlíně mohou být maximálně nějaká hnojiva, ale ne takový insekticid.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Hedvika » 12 lis 2010 14:52

no,jenže jsem se právě dočetla,že i přez přísný zákaz některé firmy používají tuto látku k hubení plevelu a škutcu,a tohle byl substrát pro pokojovky
Hedvika
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 12 lis 2010 16:13

ano, ale toho bych se vážně nebála...to by tu bylo mrtvých potkánků hodně..
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Náhlá úmrtí

Příspěvekod Funnyg1 » 07 úno 2011 23:06

Zdravím všechny milovníky potkanů,
Měly jsme se spolubydlící necelého půl roku potkanici ze Zverimexu, která nedávno bohužel umřela pro mě nevysvětlitelným způsobem. Byla vždycky hodně aktivní a čilá a bylo tomu tak i tu noc před tím,než se to stalo. Ten den jsem tam nebyla, takže to vím z vyprávění mé spolubydlící. Celou noc pobíhala po kleci a vyváděla, jak bylo jejím zvykem. Ráno prý vypadala unaveně, tak tomu spolubydla nepřikládala velkou váhu, protože když dělala v noci takový nepořádek,bylo by divné,kdyby nebyla unavená. Jenže pak byla čím dál tím malátnější a slabší, prý nedokázala pomalu ani chodit a kolem tlamičky se jí objevilo něco černého, nejspíš porfyrin. A po tom všem to nabralo rychlý spád a umřela. Vůbec nechápu, co se jí mohlo stát, když měla k jídlu ovoce a zeleninu,vody měla taky dostatek a jediné,co udělala večer předtím bylo to,že ohryzala nějaký obyčejný papír, který ani nesežrala. Jinak byla celou dobu v kleci...Můžete mi prosím poradit, co to mohlo být? Život jí sice už bohužel nevrátím, ale alespon chci okrajově zjistit, co jí mohlo být. Budu tedy ráda za jakýkoliv váš názor a příspěvek.
Funnyg1
Růžovka
Růžovka
Potkani: Špunt z RAT4U, Smrť von Zverimex

Další

Zpět na Nemoci