Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

První pomoc

Všechno o různých nemocech

První pomoc

Příspěvekod Mája » 17 říj 2007 08:52

Byla bych ráda kdyby tohle téma bylo ku pomoci lidem, kteří nemají přístup k veterináři, nevědí co dělat a potřebují rychlou radu. Protože mnozí z nás zde máme nějaké zkušenosti, může se každá rada hodit.
Nerada bych zde viděla případy kdy si váš myšák kýchne a Vy sem hnedle napíšete. Toto téma je zde opravdu pro akutní případy, kdy Vám myšák krvácí, zlomil si nohu, případně se přihodilo něco jiného.
Jakékoliv příspěvky OT budou nekompromisně mazány.

edit Nefertity - rady pro akutní případy:

"Pokud rána krvácí (uši, nohy, ocásek, pusinka - vyšší přívod krve, většinou dojde ke krvácení):
Přímým tlakem po dobu dvou minut zastavit krvácení nebo namočit krvácející oblast do mouky či zásypu (vyzkoušeno, funguje). Pro snížení proudu krve je možné přiložit na ránu led."
(napsala Phobe, více zde: http://www.potkani-forum.cz/viewtopic.php?f=6&t=3969 )

veteriny s non-stop provozem (v případě nutnosti snad poradí po telefonu):
Veterinární nemocnice Stodůlky (Praha 5) -tel. I. : 251 511 651, tel. II.: 251 617 564
Veterinární klinika Erika (Praha 8 ) - 284 821 784
Veterinární nemocnice Libuš (Praha 4) - 244 470 704
Veterinární nemocnice AA-Vet (Praha 10) - 271 751 907

kofola píše:Asi bude najlepšie linku dať sem. Po dvoch dňoch sa mi podarilo dať dohromady článok o tom, ako potkanovi poskytnúť prvú pomoc. Snažila som sa tam dať všetko a dosť mi pomohol článoček, na ktorý je tu link od Phoebe (v inej téme). Je to celkom dlhé, ale snáď je tam všetko. Ak by vám ale niečo chýbalo, dajte vedieť, doplním to. Článok je zameraný na to, ako potkanovi pomôcť v akútnych prípadoch pred tým, než pôjdete k veterinárovi.

http://www.squeek-rat.info/index.php?id=372
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Re: První pomoc

Příspěvekod nevi » 12 dub 2015 18:31

Jeden můj kluk má na kuličkách šrám cca 1-1,5 cm, mělký ale rozevřený, je to na pohotovost a šití? Co s tím mám dělat?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Vorva » 12 dub 2015 18:47

Tak to vůbec netuším, ale jestli to není hluboký tak bych nejela, jen desinfikovala . Ale raději bych ho na noc oddělila.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 12 dub 2015 18:51

Jestli je to mělký, tak bych to asi vydezinfikovala a nechala, oni se hojej úžasně rychle, šitím bych ho netrápila.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod nevi » 12 dub 2015 21:44

Vydezinfikovala jsem, ostříhala okolní chlupy a dala na marodku. Začal vyvádět, takže šel ke klukům do klece, kde je stejně všechno po dezinfekci a mají jako stelivo ubrousky...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Tery » 07 črc 2016 09:52

Dobrý den,
potřebovala bych rychlou pomoc. Můj potkan těžce dýchá a kolem čumáčku má něco co vypadá jako hnis nebo hlen. Je to zaschlá zelená tekutina. Momentálně dýchá velmi sýpavě a ani nechce jíst. Nevím jestli mám jít k veterináři nebo se to dá nějak vyřešit doma. Je možnost že jenom zbytečně zmatkuju, ale prosím poraďte.
Tery
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vorva » 07 črc 2016 10:27

Určitě k zvěrolékaři pro antibiotika.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tery » 07 črc 2016 10:34

Moc děkuji
Tery
Růžovka
Růžovka

Zpět na Nemoci