Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Co člověk může přenést na potkyše???

Všechno o různých nemocech

Re: Mám angínu - co potkyš?

Příspěvekod Haslerka » 16 črc 2008 09:15

pokud máš angínu, tak se rozhodně přestaň pusinkovat a celkově se pro jistotu drž dál (nejlepší by bylo používat roušku), hodně si mej ruce než na ní sáhnes a vynech běžné mazlení. Angínu povětšinou zpusobuje streptokok a ten je jako další bakterie na zvířata přenosný. Obecně bakteriální infekce zvířata od nás chytit můžou, u virových některé taky(takové ty běžné virozy), ale třeba pravou chřipku ne.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod gruncza » 16 črc 2008 09:29

Díky za odpověď .. To docela odpovídá tomu, co mi teď řekla paní doktorka Chylíková. No jo - chřipku mám, antibiotika mám, ale bůhví jestli je pravá či nepravá (výtěr mi nedělali).. Tak jestli to má chytit, tak to chytí, protože včera ode mě papala.. jdu nasadit beta glucan a byliny.. :(
gruncza
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod gruncza » 16 črc 2008 09:31

Jsem pitomá - žádnou chřipku nemám, mám angínu :lol:
gruncza
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haslerka » 16 črc 2008 09:35

Hele je to jednoduché, když ti doktor napíše antibiotika, tak se drž od potkyšky dál, atb se davají na bakterialni infekce..
ale samozřejmě bych dávala raději pozor pokaždé, když jsi nemocná.
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Re: Co člověk může přenést na potkyše???

Příspěvekod vvikki » 21 zář 2008 09:08

Ahoj nejsu tady z toho moc chytrá, mám zřejně angínu s mýma myškama se raději moc nemazlím, protože jedna je těhotná, ale jsou semnou v pokoji, sice pořád větrám, ale i tak musím se o ně starat já nikdo jinej na ně nešáhne, proto se chci zeptat co jim můžu podávat jako prevenci aby to náhodou nechytli, a hlavně aby to zase nevadilo těhotenství? a když to bude jen chřipka tak echinaceoý sirup? Nevím co mám v pondělí jdu k doktorce. Děkuju všem za rady
vvikki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod alonsanfan » 25 úno 2010 23:05

Potvrzuji to, co už v tomto tématu zaznělo, na potkánka můžete přenést zlatého stafylokoka (Staphylococcus aureus http://cs.wikipedia.org/wiki/Staphylococcus_aureus )

Náš potkánek zverimexový Desmond Chajim, (kterému říkáme také Křivulka, neboť měl jako malinký asi mozkovou příhodu a jako následek má trošku nakřivo hlavičku, ale jinak je v pohodě) měl delší dobu zánět ucha. Ouško si drbal a hrozně mu smrdělo, takže jsme ve spolupráci veterináři nasadili antibiotika, nějaké kapičky. Protože se však nelepšil, přistoupili jsme ke kultivaci vzorku z ouška a vyzkoušení citlivosti na antibiotika. Z výsledků jsme se dozvěděli, že má zlatého stafylokoka naštěstí s citlivostí na antibiotika Baytril. Po týdnu léčby už byl zcela v pořádku. Vzhledem k tomu, že na výtěru měla zlaťáka i přítelkyně myslím, že ho Desmond pravděpodobně chytil od ní.
alonsanfan
Růžovka
Růžovka
Potkani: LMG's Vivisch 23.8.2011 silver solid
LMG's Wanett 1.9.2011 amerika solid
Carlos al Gabal 3.11.2011 topaz solid
Yggy ?.11.2011 černý nest. hooded
Yafim z Tazmanie 23.11.2011 wheaten burmese solid rex
Bodie září 2012 albín
Doyle záři 2012 albín dumbo

Kompletní seznam všech potkánků:
https://docs.google.com/document/d/1HoQ ... wzRzk/edit

Příspěvekod Cookie » 14 lis 2010 12:57

A nemůže potkan od člověka chytit třeba rýmu, kašel apod??
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod iwanhoe » 14 lis 2010 13:58

určitě může...
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Haslerka » 19 lis 2010 12:47

mno, určitě bych netvrdila...podle toho, čím je rýma a kašel zpusobená. Rýma bývá dost často virová a většina virů je specifická..třeba chřipka se na potkana fakt nepřenese.
Takže je určitě lepší na potkany nekýchat a nesmrkat, myt si ruce, ale za těch 5 let, co potkany chovám, jsem zatím nezaznamenala přenos...
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cayro » 19 lis 2010 20:47

Mne by zajímaly dvě věci - když mají potkyšci svrab, ještě jsem neslyšela, že by se to přeneslo na člověka. Ale jak je to opačně. Vím o případu, že člověk přenesl svrab - myslím tím "lidský" na kočku. Myslíte, že je to možné i u potkánků?
A taky bych ráda věděla, když už se tu mluví o těch chřipkách a virózách - když to může potkyšek chytit od majitele, může být majitel i jen přenašečem? Tedy od někoho na potkyšky? Jinak mne nenapadá, jak by kluci mohli onemocnět. Já jsem zdravá, ale vzhledem k tomu, že na mne v práci leckdo prská, tak si říkám, jestli nemám prostě něco v sobě a i když k nim chodím v jiném oblečení a myju si ruce, tak stejně...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 19 lis 2010 21:05

Člověk brebery na zvíře přenést může. Vím z vlastní zkušenosti, kdy je dostal myšák, od myšáka já a ode mě potkani bez ohledu na to, že to byly brebery hlodavčí. :oops:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod myšule » 17 čer 2012 16:24

Moc prosím o radu.
Mám zánět spojivek, dostala jsem Maxitrol kapky a mast (oftalmologikum, kombinace glukokortikoidu a antibiotik)
K myškám se radši moc nepřibližuju, když jim dávám, jídlo a pití, tak si předtím umyju ruce, ale stejně...
mám je ve svém pokoji, tak mám strach, abych je náhodou nenakazila.
Nevíte někdo, jestli je to onemocnění přenosné z člověka na potkana?
Ostaní osazenstvo domova mě kamenuje, že potřebujou vyčistit klec :evil: Nechci zbytečně riskovat.
Moc díky.
myšule
Růžovka
Růžovka
Potkani: Narja (27.2. 2012, přes inzerát z iFauna)
Vittega (27.2. 2012, sestra Narji)
Ajla (10.3. 2012, z adoptovaného vrhu od Sankari)
Bělinka (pokusnička - prosinec 2011nebo leden 2012)
Eset (pokusnička - prosinec 2011 nebo leden 2012)

Příspěvekod nevi » 17 čer 2012 17:22

Můžeš si na čištění vzít rukavice?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod myšule » 17 čer 2012 18:04

Rukavice bych tu našla,ale spíš mám strach,
abych na ně něco nenaprskala :cry:
Kolem klece chodím se zatajeným dechem :roll: ,
ale stejně se mi zdá, že ty pokusničky mají očka nějak
jiný než normálně. Ale třeba je to tou hrůzou, abych
je nenakazila a moc je pozoruju :oops:

Dneska se čištění nekoná, zatím jsem to 'ukecala'...
myšule
Růžovka
Růžovka
Potkani: Narja (27.2. 2012, přes inzerát z iFauna)
Vittega (27.2. 2012, sestra Narji)
Ajla (10.3. 2012, z adoptovaného vrhu od Sankari)
Bělinka (pokusnička - prosinec 2011nebo leden 2012)
Eset (pokusnička - prosinec 2011 nebo leden 2012)

Příspěvekod goldie » 24 říj 2012 09:21

Ahoj,
tak jsem včera večer ulehla pravděpodobně s chřipajznou :x
Jako vždy se snažím vyhýbat kontaktu se zvířatama, problém ale je, že teď když máme slečny, a já jsem ochořela, není kdo by se postaral, pomazlil a "vyvenčil". Přítele totiž postihla hrozná choroba - rýmička :) tak jsem mu nakázala aby k Emče a Líze nechodil.

Dřív se o morčouny postarala mamča (když jsem u ní bydlela), dala jim vodu, baštu, podrbala, zkrátka nemusela jsem se k nim přibližovat, měla jsem jistotu, že je ničím nenakazím.
Tentokrát jsem poprvé sama s chorobou a mám zvířátka. Nemusím podotýkat, že mám příšerný výčitky svědomí, že včera nebyly na vycházce a že se s nimi nemůžu pozdravit nosem přes klec nebo prostě pomazlit... Pročetla jsem si řádně vlákno a trochu jsem se uklidnila, že teda holky by ode mě chřipku chytit neměly... Doufám, že jsem to pochopila správně :oops: , že ode mě chřipku chytit nemůžou? Dneska jsem dávala misku s baštou a okurek, všechno jsem se snažila dělat s chirurgickou očistou a dýchat úplně jiným směrem než tam, kde byly zrovna ruce :D možná to přeháním, ale jsou to moje pracně usmlouvaný zvířátka a nerada bych o ně přišla kvůli nějaký svý neznalosti :/
Potkaní slečny Dumbínka, Barbucha, Kiwi a Endynka.
Sbohem a mnoho piškotků za Duhovým mostem Emylko, Lízinko, C#inko, Metinko, Mininko, Eowyn, Liči, Delphi, Papájo, Arwen a Sumínko...
goldie
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Nemoci