Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Co člověk může přenést na potkyše???

Všechno o různých nemocech

Příspěvekod Phoebe » 21 led 2007 13:26

Potkani nemají vši ale všenky a ty se na člověka nepřenesou.

Naopak se mi to taky nezdá ;)
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Nikkus » 20 čer 2007 11:38

A co anginu?Muzou ode mne potkanci chytnout anginu? :oops:
Každy optimista dřív,nebo později stejně změní názor
Nikkus
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 20 čer 2007 13:11

Jestli se nepletu, tak angína je streptokok - nevím, jak jsou streptokoci vybíraví, ale vzhledem k tomu, že potkaní záněty průdušek a plic taky někdy způsobují streptokoky, tak bych na něj radši moc neprskala.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Nikkus » 20 čer 2007 17:26

Budu se snazit :oops: :cry:
Každy optimista dřív,nebo později stejně změní názor
Nikkus
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod refugee.ph » 21 čer 2007 05:59

takže stačí když se s ním nebude moc mazlit ale může mít klec ve stejné místnosti? docela Vás obdivuju že máte všichni takový znalosti...
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tkanu » 21 čer 2007 07:32

Ty infekce dýchacích cest jsou nepříjemné :evil: Sama je mám poměrně často a myšky mi potom taky pšíkají... Tak jim občas přidám do vody lipový nebo mateřídouškový sirup. A hlídám, aby nekradly posmrkané kapesníky :roll: :evil:
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Escherichia » 21 čer 2007 07:40

to s těma kapesníkama je dobrý :roflcry: Když jsem nemocná, taky furt hlídám kapesníky a snažím se Bazalce jako náhradu dát čistý neposmrkaný, což ji teda vůbec nerajcuje :roflcry:
Jsem teď měla chřipáka a Bazoška se mnou byla v pelechu a je dobrá, akorát furt chtěla ty kapesníky :roll:
:roflmao:
"Proti proudu se prostě nevysereš." Charles Bukowski

Já však rozeznávám zvuk chůze, co se odráží od výloh hlučných pasáží. Tvou samotu, tvé závaží.
Já vždy rozeznávám tvé boky, když jdeš ulicí, tvé vlasy mezi pšenicí, tvou vůni mezi tisíci.
Já vždy rozeznávám, hravě rozeznávám.
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Příspěvekod Ka3na » 21 čer 2007 13:50

Kapesniky a hlavne jejich obsah u nas leti,hlavne u Alfy :roflmao: a clovek ani nemusi byt nemocny,i kdyz je hlidame a schovavame,tak se to stejne na sto procent nepodari :)
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

lidská nemoc na potkana??

Příspěvekod Prtaslik » 04 pro 2007 10:25

Ahoj všem!Tak jsem tak včera přemýšlela, zda je možné, aby potkyš chytil třeba kašel nebo rýmu ode mě.Máte s tím někdo zkušenosti, že by od vás něco dostal?Jsem teď tak nějak pořád nakřápnutá a tak váhám, jestli je dobré, abych se s nimi mazlila... :roll:
Prtaslik
Růžovka
Růžovka

Re: lidská nemoc na potkana??

Příspěvekod Haslerka » 04 pro 2007 10:30

Prtaslik píše:Ahoj všem!Tak jsem tak včera přemýšlela, zda je možné, aby potkyš chytil třeba kašel nebo rýmu ode mě.Máte s tím někdo zkušenosti, že by od vás něco dostal?Jsem teď tak nějak pořád nakřápnutá a tak váhám, jestli je dobré, abych se s nimi mazlila... :roll:

Bakteriální onemocnění chytit může(takže pri angíně se moc nemazlit), virové ne(tedy to by musela byt velká nahoda)...ale protože nevíš, zda je tvoje ryma viroveho nebo bakterialniho puvodu tak bych si davala pozor, ale zas jako nic se nesmi prehanet...já i když jsm nemocná tak nemám na vyber, nikdo jiny se nepostara a holky zatim snad nic nechytly...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Re: Co člověk může přenést na potkyše???

Příspěvekod Kometa » 31 led 2008 15:02

Tohle téma se mi náramně hodí - víte někdo, jak je to s koutky a opary? Jsem teď velká krasavice, mám obojí a Šmoula se mi po té puse furt sápe :?
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod zulu » 01 úno 2008 22:41

o oparech je ve vedlejším tématu. můžeš být v klidu..
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Kometa » 19 bře 2008 23:34

Jsem teď nějaká nachcípaná, chytila jsem to od přítele nebo od mámy, přesně nevím, kašlali na mě oba dva... ale s holkama se dál mazlím a abych neměla výčitky, že ohrožuji jejich zdraví, dostávají denně rozpůlenou tabletu echinacei. Jsou hrozně rozkošné, když ji baští :loveit: stále mě překvapuje, co všechno potkanům chutná. Zejména dnešní únos pytlíku od čaje mě zaskočil :roflmao: asi vytušily ty antioxidanty uvnitř :roflmao: chytré myšičky.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Sharkie » 10 dub 2008 10:46

Tak ja chcipam uz svrty den a teraz som si vsimla, ze minimalne dve mysi (dalsie su zalezene) maju porfyrin na cumakoch :( Dufam, ze to spravi cajik a sirup, pretoze teraz nie som schopna odniest ani seba k lekarovi, nieto este tich mojich chlupacov na veterinu... kazdopadne zatial nepsikaju, ani nic ine, tak dufam, ze sa to nebude zhorsovat... akurat nevynecham asi len mazlenie, ale prestahujem sa aj do inej izby, aspon kym sa mi stav trochu nezlepsi.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Mám angínu - co potkyš?

Příspěvekod gruncza » 15 črc 2008 22:50

Ahoja,
tohle téma jsem tu nikde rozpitvaný nenašla .. a v Příručce se o tom taky moc nepíše.. radši se 2krát zeptat než pak jednou vidět umírajícího potkana..
Mám angínu, dnes jsem dostala ATB - je to taková ta normální - horečky, bolest v krku.. Vůbec jsem nepřemýšlela o tom, že bych mohla Karču nakazit (paní dr Mikulcová mi jednou říkala, že mají jiné viry nebo co je to za breberky než lidi..), takže se tu s ní pusinkuju .. a najednou mě napadlo, co když ji nakazim.. Ehm, na netu mě ještě po zadání hesla "potkan-angína" dorazil článek od nějaký slečny, který potkan zemřel z její angíny (nakazil se).. Docela se děsim. Máte nějaké zkušenosti? Dík

Sloučila jsem témata - Nef
gruncza
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Nemoci