Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Odkazy na stránky o nemocích

Všechno o různých nemocech

Odkazy na stránky o nemocích

Příspěvekod Adéla » 21 srp 2006 09:56

Podařilo se mi získat tuhle knížku o hlodavcích. Je v ní kapitola o potkanech, jejíž překlad do češtiny si můžete stáhnout zde :) Doporučuji prostudovat, je sice stručná, ale dozvíte se věci, které jste ještě nevěděli, jsou tam například velmi pěkně popsané respirační choroby, kožní problémy atd. (Pozn. pro citlivější: ošklivé obrázky tam nejsou.)

Jelikož nelze jen tak přeložit kus knihy a plácnout to volně na internet (nedovoluje to autorský zákon), je překlad určen pouze pro náš místní "chovatelský kroužek" :) Nedávejte ho nikde volně ke stažení. Věnovat ho kamarádovi nebo svému veterináři můžete. Soubor je proto zaheslovaný, heslo je varieta potkana s odlišnou stavbou lebky, která se projevuje jistým vnějším znakem na hlavě, a odlišným druhem srsti, v tomto pořadí, obě slova dohromady, malými písmeny ;) Kdo na to nepřijde, napíše si o heslo ke mně do vzkazníku.
Enjoy :)
Naposledy upravil Adéla dne 21 srp 2006 13:50, celkově upraveno 1
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

odkaz na stránky o nemocích od Lewv

Příspěvekod Lejdyna » 23 dub 2007 09:10

Tak udelam trochu reklamu Lewv :D dala si velkou praci se zpracovaním nemoci potkanku (kdyby ji nekdo neznal - je to veterinarka) http://www.wilda.unas.cz/nemoci.html
Lejdyna
Malý potkan
Malý potkan

Preklad chorôb z ratguide.com

Příspěvekod kofola » 15 čer 2007 11:25

Myslím, že Nevi už spomínala americkú stránku http://www.ratguide.com
Postupne som začala prekladať do slovenčiny choroby, hlavne preto, aby to bolo po ruke, keď to bude treba, a nie prekladať vždy v zhone... Po nich sa pustím aj do toho ostatného, ale začala som s tým v dobe, kedy sme mali doma nevysvetliteľné pohybové problémy, a nejak mi to ostalo :) . Viem, že webov, kde sa spomínajú potkanie choroby, je dosť, ale z vlastnej skúsenosti viem, že vždy všade nájdem niečo nové, prípadne rozšírené.
Ak by vás to zaujímalo, nájdete ich na mojom webe. http://www.potkaniky.estranky.cz

Keď si regnem doménu squeek-rat.sk, adresa a štruktúra sa zmení, ale na to vás včas upozorním a pokúsim sa celé estranky presmerovať.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Re: Odkazy na stránky o nemocích

Příspěvekod kofola » 18 úno 2009 21:57

Tak len na oživenie. :-) Choroby z ratguide.com už mám všetky na mojom webe preložené, nájdete ich tu: http://www.squeek-rat.info/index.php?c=Choroby
Okrem toho som sa dostala k par zaujimavym knizkam o infekcnych ochoreniach potkanov, v anglictine. Postupne sa nimi snazim preluskat a jednotlive clanky obohatit, pripadne doplnit choroby, ktore chybaju.

Kto by mal zaujem o knizky o potkanoch (v AJ), tak odporucam nap.edu stranku, su tam zaujimave veci v elektronickej forme, vratane tych o chorobach.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Tabulka pro začátečníky - příznaky, diagnóza a léčba

Příspěvekod Ajka » 28 pro 2009 12:45

Vytvořila jsem takovou tabulku nemocí pro začátečníky.. Jde o to, že tabulka začíná příznaky, takže pokud člověk ví příznaky nemoci u potkana, najde si bez problémů pomocí této tabulky diagnózu a pak případnou léčbu - čím léčit, jestli doma nebo jít na veterinu.

Tak snad se Vám bude líbit a hlavně doufám, že pomůže! :D

http://mandarins.wz.cz/nemoci.html#Nemoci

V případě nějakých nesrovnalostí nebo pokud tam něco chybí, určitě se ozvěte! :)
Oficiální CHS laboratorních potkanů Mandarin´s
http://www.mandarins.wz.cz
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland
Chovatelská stanice: Mandarin´s

Re: Tabulka pro začátečníky - příznaky, diagnóza a léčba

Příspěvekod chesterfield » 28 pro 2009 13:40

po zběžném prohlédní je to velice dobré shrnutí, březost mne dostala :roflcry:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod nevi » 28 pro 2009 14:35

Smekám. Chtěla jsem tole taky vyrobit, ale jakmile se mně začala roztahovat tabulka do něklka úrovní, zbabělě jsem to vzdala :up: přidávám k sobě na web do doporučení
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Ajka » 28 pro 2009 14:39

Děkuji moc :)
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland

Příspěvekod nevi » 28 pro 2009 15:42

Jen mně teď napadá - tohle nemůžeš vědět, ale boulička může taky znamenat zvětšenou lymatickou uzlinu z důvodu infekce. Bývá to ale na specifických místech, jako je podpaží, třísla a hlavně krk. Vypadá to spíš jako vysoký otok než boulička. Že je to uzlina, pozná veterinář pohmatem.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Ajka » 28 pro 2009 15:57

No vidíš, to mě nenapadlo.. Děkuju moc, hned jak budu dělat aktualizaci, tak to tam přidám! :up:
Ajka
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod chesterfield » 28 pro 2009 16:26

Pozná se to i tak, když to najednou za tři dny jednoduše zase zmiztí - takhle simulovala Krabbinka nádor a i Mikulcová jí na to neletěla.jednali sme OP a do třetího dne to bylo pryč. Bylo to na krku
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Ajka » 28 pro 2009 16:30

jo, my jsme to měli také u Xijáska :) Objevilo se to a brzy to samo zmizelo..
Ajka
Malý potkan
Malý potkan

Zpět na Nemoci