Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Euthanazie

Všechno o různých nemocech

Re: Euthanazie

Příspěvekod chesterfield » 20 lis 2011 17:48

Domčo, tím jsme si museli projít každý - poprvé. Ne že by to potom bylo jednodušší ale poprvé je prostě plné strachu, je tam velký kus našeho sobectví - ještě tady se mnou zůstaň. Pokud máš veterináře, kterému důvěruješ naprosto tak Ti trošku může pomoct, ale rozhodnout musíš Ty. Zadívat se do oček, vidět, jestli je to už jen utrpení - já tu jistotu ani po tak dlouhé době nemám vždy. a když to tady čteš, vidíš, že nám to myšáci neulehčují. Drž se.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Pepinie » 20 lis 2011 19:37

Domi já nedávno musela uspat mojí první potkanku - byla to naše první eutanázie - ale prostě jsem ji měla natolik ráda, že bych nedokázala prodlužovat její trápení...já mám tu výhodu, že jsem opravdu věřící (ne katolík) a dokážu si plně uvědomit, že to proč nechci aby někdo odešel jsou jen čistě mé sobecké důvody...nebojím se ani vlastní smrti...podle mě je prostě jednoduchý způsob - opravdu chtít pomoct tomu zvířátku a ne si sobecky zatajovat pravdu a holou skutečnost...
(jen tak mimochodem - jak já těm zvířátkům závidím, že mají tu možnost ještě důstojně a bez trápení odejít)
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod mouzi » 04 srp 2015 14:34

Nám se včera celý den trápila potkaní samička, která měla několik týdnů stále se zvětšující bouli v třísle. Celou dobu byla v pohodě, žrala, pila. Jak byl nádor větší, každý pohyb byl pro ni těžší a těžší. Do pater se vůbec nedostala a pomalu už nedosáhla ani k napáječce. Měla v kleci svoji sestřičku, která ji pomáhala dostat se k napáječce.
Včera jsme si ale všimli, že ta boule je snad dvojnásobná oproti předchozímu dnu, myška už jen ležela na zádech a mělce dýchala. Druhá myška se od ní nehnula, pořád ji čistila a ležela vedle ní.
Snažili jsme se jí dát aspoň trochu napít, ale už ani to nešlo. Nakonec jsem učinil jedno z nejhorších rozhodnutí v mém životě.
Manželku jsem poslal pryč, se slzami v očích udělal z provázku smyčku a tu jsem pevně stáhl okolo krku nebohé myšky. Trvalo to asi dvě minuty, myška se nebránila. Jak jsem ji potom bral do rukou a dával do krabičky, bříško jí na jednom místě, kde byl nádor, prasklo a ven něco vyteklo. Myslím, že jsem jí ulevil v poslední chvíli.
Nikomu nepřeji takový pocit, jako jsem měl já ty nekonečné dvě minuty, kdy jsem držel konce provázku. Nejsem na to hrdý, celý večer mi potom bylo zle a ještě dneska se mi derou slzy do očí. Ale pořád si říkám, že už se snad má líp.
Teď odpočívá zakopaná hned za naším domkem.. :(
mouzi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod DraXitko » 04 srp 2015 16:40

Je mi líto Vaší ztráty. Ale to nebylo možné dojet na veterinu? Přeci jen uspání je pro to zvíře mnohem menší stres a rozhodně důstojnější odchod než ji 2 minuty škrtit. Při čtení Vašeho příspěvku je mi opravdu těžko. :cry:
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod mouzi » 04 srp 2015 20:09

Věřte mi, že mně je taky těžko. Dojet na veterinu nebylo možno, protože s myškou nebylo možno pohnout, aniž by nekvikla bolestí. A to den předtím byla ještě relativně v pohodě, dokázala se najíst a s pomocí druhé myšky i napít. :cry:
mouzi
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 04 srp 2015 21:51

Odborná eutanazie by byla pro myšku i vás patrně mít bolestivá a stresující než ji 2 minut škrtit. :shock: Není to ale první historka o "utrácení podomácku", kterou čtu, a musím říct, že je mi z toho taky dost úzko a smutno.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod rionka » 02 čer 2016 05:06

Dnes v noci mi odešla Amazonka (2 roky), příčinou bylo selhání organismu v souvislosti s nádorem na mozku. Bylo to strašně rychlé. Dva dny byla podivně malátná, přestala jíst a konec. Ještě včera v sedm večer jsme byly na veterině, paní doktorka mi nabídla uspání, ale chtěla jsem to s ní ještě zkusit - tak jsme kryse píchly kortikoidy a vitamin B. Byla poněkud omámená a doma se snažila vylézt sama z přepravky, i když ji nožičky neposlouchaly. Pak si zalezla do domečku k ostatním. Dnes ráno před čtvrtou jsem ji našla studenou. Teď lituju, že jsem ji nenechala už včera mírumilovně usnout rovnou na té veterině, mohla jsem ji ušetřit stresující cestu a noční trápení. Na druhou stranu zůstala mezi svýma a usnula doma. Ale příště mi to asi bude zas o něco jasnější :( Ach jo.

Příhoda s provázkem WTF :shock: hledám vnitřní smíření a najdu tohle? strašný. NE.
rionka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jadwiga (†2013), Chelsie (†2014), Bleskomyš, Zrzečka, Skořička, Qwerty, Meriela, Quintina a nejmenší Amazonka von Zverimex :-)

Příspěvekod Veselka » 02 čer 2016 12:08

Je mi to líto.
Ovšem nevyčítej si to, tohle není lehké rozhodnutí, vím o tom své.... a být mezi svými v posledních chvílích možná bylo to správné:).
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod VOTA » 02 čer 2016 14:32

:( .. tak tak nevycitej si to, stat se prote muze a uz s tim nikd nic neudela, alespon byla s ostatnimi.. a urcite by nechtela aby ses trapila ;) .. take se mi kdysi stalo neco podobneho.. mela jsem ochrnuteho chlapecka, postupne se to horsovalo, ale on porad bojoval a slo videt, ze jeste chce zit.. tak jsem si rekla ze az na nem uvidim, ze uz nemuze a ze prisel cas ho nechat jit.. jeden vecer mi prisel jiny, nevrhl se k jidlu jako vzdy, ale porad tam ta jiskricka byla.. no a rano, kdyz jsem se vzbudila, jsem vedela ze je zle, sliny mu tekly od tlamicky, nemohl se pohnout, snazila jsem se, ale na vet jsme to uz nestihli :( , byla jsem na sebe tak nastvana :( , byl to ten nejepsi mysak, jakeho jsem kdy mela
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Veselka » 03 čer 2016 00:33

VOTA, ani Ty si to nevyčítej!

Znám to až moc dobře, na veterině jsem byla kvůli uspání už mockrát s mými zvířátky a nikdy to nebylo snadné rozhodnutí, protože... co když.... a po té jsem prakticky vždy měla výčitky, že jsem možná mohla udělat ještě něco jiného.
Stejně tak mi jiná zvířátka umřela v náručí a opět výčitky, že jsem jim nedokázala pomoct a nechala je takhle umřít, rovněž jako další zvířátka, která umřela, když jsem spala nebo nebyla doma a zase jsem měla výčitky, že jsem nebyla s nimi v té poslední chvíli.

Zkrátka, co chci říct je, že podle mého názoru.. když máš své zvířátko ráda, tak ať odejde jakýmkoliv způsobem, vždy máš pochybnosti, jestli si nemohla udělat něco jinak a i když rozumem si to člověk dokáže vysvětlit, tak to, že stejně pochybujeme, je důkaz naší lásky.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod VOTA » 03 čer 2016 06:27

je pravda, ze kdyz jsem nechala uspavat, vzdy jsem si to hodne rozmyslela a jeste pak jsem dumala nad tim, zda to bylo opravdu spravne, jestli by se treba nezlepsili.. ale to rzzhodnuti za nas poste nikdo neudela, a kdo jiny by mel chtit pro sve milacky to nejlepsi nez majitel?
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod rionka » 20 čer 2016 11:58

Díky moc za milá slova, holky. Četla jsem to tu už dříve, jen jsem se nemohla chvíli přihlásit.
rionka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jadwiga (†2013), Chelsie (†2014), Bleskomyš, Zrzečka, Skořička, Qwerty, Meriela, Quintina a nejmenší Amazonka von Zverimex :-)

Předchozí

Zpět na Nemoci