Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Euthanazie

Všechno o různých nemocech

Re: Euthanazie

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 20 bře 2011 18:35

Stačí veterináři jen vysvětlit situaci a že by jsi mu chtěla nechat píchnout injekci na uspání. Za uspání se platí, já za to vždycky dala cca 150Kč. Všude si účtujou jinak.

Staráš se o něj krásně, ale v téhle chvíli bych mu taky neprodlužovala trápení...:( Pokud se už ani sám nenají a nevykaká... uděláš mu tím službu... Hodně sil. :rose:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod potkanka07 » 20 bře 2011 18:56

Děkuju za radu..ale nějak na to pořád nemám sílu..myslím že přírodní smrt musí taky nastat..ještě uvidím..poradím se o tom s mamkou a dám vědět :-(
Potkanka :-)
potkanka07
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lumpík (opustil nás 3.5.2011)

Příspěvekod chesterfield » 20 bře 2011 22:45

ano přírodní smrt určitě nastane, ale potkánci jsou houževnatí a bohužel dokážou dlouho bojovat prohraný boj, je to o bolestech utrpení a beznaději - udělej mu tu největší službu lásky kterou můžeš prokázat, netrap jej už. Přeji hodně sil pro správné rozhodnutí, bude Ti vděčný.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod potkanka07 » 23 bře 2011 18:30

Už jsem se rozhodla,že půjdu na veterinu ale Lumpík se zmátožil,začal papat a zase leze i když jenom po předních protože zadní má ochrnuté..moje krmení ze stříkačky mu vrátilo chuť a energii do života..ještě že jsem vás neposlechla a dala na svůj instinkt.
:-)
Potkanka :-)
potkanka07
Růžovka
Růžovka
Potkani: Lumpík (opustil nás 3.5.2011)

Příspěvekod maťa » 24 bře 2011 14:16

Vážně věříš tomu,že ho takhle baví žít,když se ani nedokáže sám najíst,napít,a sotva se "plazí" ?! Chápu,že chceš aby s tebou byl Lumpík co nejdýl,a je to těžký se takhle rozloučit s milovaným zvířátkem,ale přijde mi,že když ho násilím budeš udržovat při životě,tak ho tím budeš jen trápit. :blink1:
maťa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Oliver,Oscar,Oggie

Příspěvekod Hayam » 24 bře 2011 14:38

Ono je těžké určit, kdy je ještě šance a je dobré zvířátku pomoct se vzpamatovat a kdy naopak vůči němu být milosrdný a usnadnit mu cestu. Chester má pravdu, potkani jsou velice houževnatí a i když už pro ně není cesta, jak žít, mohou umírat třeba tři týdny v bolestech, jejich milující páníčci jim rvou stravu do pusy, aby je "zachránili" a oni se dlouho trápí.
Kéžbych si nechala poradit dřív a svojí první holčičku nechala utratit, protože čím si prošla bylo peklo a úplně zbytečně, nakonec stejně zemřela, jen o dva týdny později, než by se jí líbilo :cry:

Ovšem, ne že bych ti nutila, že hned jak zvířátku není dobře ho nechat uspat. Ale řekla bych, že tak obecně platí, že když zvířátko přestane papat samo, tak je konec. I když, existují i jedinci, kteří budou bojovat do konce, snažit se a chtít žít i v momentě, kdy už jsou všechny snahy marné :roll:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Kometa » 24 bře 2011 14:40

Mně se potkan jen plazí už víc jak rok a když jsem byla utratit Bonnie, tak se máma ozvala, jestli s sebou nechci vzít i Šmoulu. To se mě dost dotklo, ale ona má v sobě ještě hodně elénu, po jídle se stále vrhá jak zamlada. Ale pokud už potkan nejí, tak je to hodně špatné, většinou i s obrovskými krvavými nádory mají normální apetit. Takže já bych ztrátu chuti k jídlu hodnotila jednoznačně :(

Co vlastně je Lupmpíkovi? Ochrnutí zadních nožek, neschopnost se mýt ani polámané zoubky nejsou tak velký problém, aby kvuli tomu nejedl a defacto umíral.

Na veterině se asi jen zeptají, co mu je a utracení stojí cca 100-200 dle lokality a metody.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Sharkie » 24 bře 2011 14:43

a niektori "bojuju" este aj pocas posledneho uspavania, aj ked im uz inac neni vobec dobre :(

problem je ten, ze v tychto pripadoch musi dat clovek bokom, co by chcel on a zamysliet sa nad tym, co to znamena pre to zviera.. par dni, mozno tyzden-dva navyse je sice krasna predstava pre majitela, ale ma to zmysel, ked sa pri tom to zviera len trapi? stoji to fakt za to?
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Hayam » 24 bře 2011 14:48

Konkrétně, potkan dokáže umírat dlouho i když se o to nestará páníček, zvládne to i sám. Když jsme jednou byli za tátou do práce do Německa, na měsíc, tak tam na zahradě ležel divoký potkan. Byl to chudák nemocný, sotva se plazil, bylo vidět, že umírá. Takhle nám na té zahradě umíral ty tři týdny :( Nevím, co tam jedl, ale nějaké plody, nebo něco tam asi byly. Jen se tahal předníma všude možně, pelichal, hubnul, nezvládal se někam schovat ani přes den až jednoho dne jenom ležel.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Nergita » 03 dub 2011 10:41

Je těžké rozhodnout, jestli už nechat potkana odejít nebo ještě ne. Dokud je myšák schopný se najíst a napít, netrápí ho např. obrovský nádor, kde hrozí prošoupání, tak bych ho nechala žít, pokud ale není schopný přijímat potravu, tak ybch ho netrápila.
Je dobré si uvědomit, že potkan nám svou přítomností zpříjemnil pár let života a proto je od nás fér mu dopřát důstojný odchod bez zbytečného trápení. Bylo by to od nás sobecké.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Sharkie » 02 říj 2011 16:01

Uz som nechavala uspat hodne mysi, ale zrovna chudak Piskot tu smrt moc peknu nemal :( Nedostal najprv uspavacku, injekcia rovno do srdca, snazil sa po nej hryzt uplne vsetko okolo a veterinarka nakoniec ani neoverila, ze je fakt mrtvy, ked sa prestal hybat :( Fakt ma mrzi, ze som nesla niekam dalej, ale myslela som, ze to zvladnu aj tu u nas :|
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Nergita » 26 říj 2011 12:42

Sharkie, nechávám dát před eutanazií klasickou anestezii.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Kimik » 26 říj 2011 12:59

Já jsem o tom s vetkou nedávno mluvila a děsně se divila, že to někdo takhle vůbec může udělat, považovala za samozřejmost, že se zvíře nejdřív uspí a pak usmrtí, prý, že to veterináři ani jinak nedělají. Chudák, asi by se divila, kdyby viděla, co se občas děje jinde :shock: . Jenže to je taky asi i o přístupu nejen veterináře, ale člověka, vždycky, když mi musí uspat potkánka, tak ho hladí, mluví na něj, je k němu (a i ke mě) citlivá a je vidět, že jí je to taky líto, i když to zvíře vidí třeba poprvý v životě.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sharkie » 26 říj 2011 14:00

on zrovna nebol v stave na hladenie, k tomu by pomohla ta uspavacka.. ale to uz je jedno, uz sa budem vzdy dopredu uistovat, ze ju daju
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Domča » 20 lis 2011 17:40

Holky, jak jste se přinutili na euthanázie? Já už jen na to pomyslím tak se sesypu, a kdybych šla už fakt rozhodnutá k veterináři, tak bych to nedala, fakt ne, vím to. Poprosit někoho jiného ať tam zajde je docela sobecké, nebo jak to říct .. myslím že to nedělá dobře nikomu. Ale já prostě nějak vím, že se k tomuhle kroku budu muset kvůli Ruzzles uchýlit, jenže já to prostě nedokáže, ale nechci aby trpěla a nechci myslet jen na sebe :cry:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D