Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potíže s POTKANY ze zverimexu

Všechno o různých nemocech

Re: Potíže s POTKANY ze zverimexu

Příspěvekod jani » 09 dub 2008 18:06

taky mám myšiny ze zveráče,ale nějaké velké potíže s tím nevidím...je to sice risk jací budou, jestli nebude nadosmrti plachý nebo kousat, ale na druhou stranu je to výzva. každopádně přemýšlým pořídit potkyho z chs,protože ve zverimexu člověk až na vyjímky najde jen pár základních barev. Ale mám jednu zásadu,potkany ze zverimexu nebudu nikdy množit,přijde mi to nezodpovědné,co když jsou ze sourozenecké vazby a pod.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Keltan » 12 kvě 2008 11:17

Moje Alex je zverimexák.Je to sice první potkan,kterého mám,ale jelikož mám zkušenost s jinýma zvířátkama ze zverimexu,vybírala sem pozorně,kde si Alex koupim.A popravdě to stálo za to.Alex je čilá,zdravá.Na to,že jí za měsíc budou dva,vypadá tak na ročního potkana.Akorát nemá ráda jiný zvířátka,ale to je spíš povahou než tim,že je ze zverimexu.S ochočením nebyli problémy.Prostě sem jí vytáhla hned před zveráčem z přepravky a šoupla sem jí do tašky přez rameno a bylo.První měsíc sme jí nikomu nepůjčovali a podstivě jí vymazlovali a brali í sebou všude možně.Je to zlato.Takže moc nevěřím všem těm řečem,že potkánek ze zverimexu musí být zákonitě nemocný,zavšivený a stoprocentně bude mít nějakou poruchu chování.Chce to ale dobře vybírat.Prohlídnout potkánka už ve zverimexu sama-jestli nemá nějaký breberky (de to poznat dost dobře),abces a podobně.Rozhodně vybírat ty mladší (menší).A hned jak si trochu zvykne (týden),mazat s potkánkem k veterináři (radím si ho taky vybrat a nejít k tomu,který má ordinaci zrovna nejblíž),který ho dodatečně prohlédne,změří teplotu a potvrdí,že je v pořádku...
Keltan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod jenny » 31 črc 2008 16:40

jaffryho jsem si kupovala jako úplně malý mimčo - tipuju že mu mohly bejt nanejvýš 4týdny, takže jsem ho vlastně ochočovala odmalička, takže je mazlík největší. . prcek byla už odmalička nevrlá, nechtěla do ruky, kousala, ubližovala raketce, utíkala a nakonec opravdu utekla. . lumpajda byla docela pohodářka, sice se moc nechtěla mazlit, ale to je u holek normální, takže takovej průměr. . bohužel ani ne v půl roce zemřela na nádor :( ofinka když byla malinká tak se nechala chovat klidně 2hoďky, spinkala u mě, ale pak se jí stalo zranění - buď při bitce nebo nějakou nešťastnou náhodou si vypíchla očičko a od tý doby je agresivní a už ke mně ani moc nechce, nevím, jestli jí to bolí ale není zrovna moc kamarádská (to ale samozřejmě s tím že je ze zwerimexu nesouvisí:() no a poslední zwerimenda - fucinka - ta je sice ze zwerimexu, ale od chovatelky, která neudala všechna mláďata - takže tu hodnotit nebudu (btw. je to zlato) :loveit:

takže abych to shrnula - potkany ze zwerimexu spíš - nebo spíš určitě - ne. . tím, že jednoho nebo dva "zachráníme", velkochovy budou o to víc množit, protože vzroste poptávka. sice se někdy musím překonávat abych si nějakej sladkej čumáček s sebou neodnesla, ale vsadila jsem na chs a nelituji toho :up:
jenny
Malý potkan
Malý potkan
Potkani:
♀ raketka of navel *16.8.2007
♀ fucinka *1.4.2008
♂ gesík (gdo of navel) *6.6.2008
♂ LMG´s jeroo *16.6.2008
♀ lilly (lemma palpebra) *15.7.2008
♀ dulcinea of x-rats *16.7.2008

za duhovým mostem: ♀ prcek, ♀ lumpík, ♀ ofinka, ♂ jaffry

Příspěvekod verča » 07 říj 2011 16:08

jednou jsem si koupila potkanici ze zverimexu a během týdne mi umřela - svrab, zánět dýchací cest....
pak jsem si koupila potkana narozeného ve škole veteriny a má už 3 roky... :D čím to asi bude?
verča
Růžovka
Růžovka
Potkani: Pepino

Příspěvekod Nefertity » 07 říj 2011 16:17

Tím se teda moc nechlub, aby ti opravdu umřel do týdne na takovéhle relativně léčitelné věci, tak musel být už ve zverimexu šíleně zasvrabenej a vrkající a navíc bys ho musela nevzít k veterináři.. A nebo ještě moc malej. Každopádně žádný chovatel si takového potkánka nevezme.
Na svrab se neumírá a jen hodně oslabení jedinci by umřeli na dlouhodobější zánět plic..

U takhle mladého miminka bych čekala spíš nějakou genetickou vadu, zdůvodnění "svrab, zánět dýchací cest.... " je docela zvláštní. Pokud se to odehrálo jinak, tak se omlouvám a nechci odsuzovat. Spíš sem píšu proto, aby nevznikl u nějakého nováčka pocit, že to je normální případ.
Ano, zverimexáčci můžou mít svrab a ano, můžou mít dýchací problémy, ale obvykle je to léčitelné a rozumný chovatel si vezme jen zvíře, které po všech stránkách vypadá v pořádku.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod dpos01 » 07 říj 2011 16:36

Dobrý den,
si přinesla velmi malinkatou holčinu a tké zemřela na zápal plic. Ale u mně to bylo tím ,že jsme si ji přinesli opravdu v strašném (kostřička) stavu dala my ji kamarádka stím ,že máma nemá ráda potkany .Což jsem přijala druhý den už byla doma a říkala jsem si ,že to vyléčím a vykrmým ji ,ale šlo to tak rychle ,že když už jsme konečně přišli k vetě tak nám řekla ,že už to nemá cenu a aaaaaa ...... prostě už není. :eh: a stávalo se ,že se někdy i dusila léčila jsem ji osto šest ,ale nezabralo. :cry:
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Příspěvekod Hayam » 07 říj 2011 16:53

Bohužel, jestli k tomu byla i podvyživená, vystresovaná a jestli měla ten zápal plic delší dobu zanedbaný, tak je těžké, aby se vzpamatovala. Ale to musela být fakt brutální péče buď ve zverimexu, nebo u kamarádky :roll:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod dpos01 » 07 říj 2011 16:59

no já právě nevím kde ji koupila ,ale říkala ve zveráči ,ale jakým neřekla. Jemi jí líto hlavně mněla dlouhý život před sebou :(
Naposledy upravil dpos01 dne 07 říj 2011 17:09, celkově upraveno 2
dpos01
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod Zuza » 07 říj 2011 17:02

Tady klidně tykat :up:
Jinak nám umřelo taky potkáně ze zveráče, na zápal plic. Byl problém, že byla opravdu hodně maličká, když ji naši přinesli, podle mě to bylo sotva třítýdenní mimi :dozey: prostě zverexy no, ale už je to pár let zpět..
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod dpos01 » 07 říj 2011 17:07

No jo je strašne se na ty chudinky koukat přes to sklo.Ty jejich smutné oči :( v tom zveráči
dpos01
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod jejula » 31 říj 2011 09:38

Tak já jsem před měsícem koupila myšáka ze zveráku a je strašně fajnovej.Zvykl si na mě strašně rychle a nemoc jsem u něj zatím nepozorovala.A vůbec nekouše!Takovy zlatičko,ktery si hoví na svém místečku a lenoší a řekla bych,že na jméno slyší,ale jen když se mu chce. :lol: Tak jsem zvědavá jak to s ním bude dál má teď asi 3měsíce bych řekla.Už po dvou týdnech jsem ho sebou vzala na menší oslavu a byl celou dobu v klidku na mim raminku a když si ho veznu do obchodu nakupovat tak pořád vylízá z bundy a kouká co se kde děje.Je to miláček. :up:
Obrázek
jejula
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: [url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739876_foto773.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739876_foto773.jpg[/img][/url]

[url=http://www.stooorage.com/show/1073/4739883_foto781.jpg][img]http://t1.stooorage.com/thumbs/1073/4739883_foto781.jpg[/img][/url]

Příspěvekod Hayam » 31 říj 2011 11:50

Jejulka, tak to gratuluju, měla jsi štěstí :up: Ještě by to chtělo pořídit kamaráda stejného věku ;) A pohlaví. Jestli to má koule. pořiď tomu kamaráda, co je má taky. A když je nemá, tak dalšího potkana bez kulí :lol:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod sims » 10 pro 2011 12:03

my mame taktiez jedneho potkanika zo zveraca, brali sme si ho asi ako 6 tyzdnove miminko s tym ze predavackin brat si zobral jeho dvoch surodencov tak nam to mimi doporucila
pokym bol v karantene bol uzasny nechal sa maznat uz v zveraci dobehol prvy a chcel sa mojkat no s zaradenim do svorky nastal problem Wolfik zacal kusat a ignorovat nas dokonca dost skakal dost do Speedyka a Karlika vytvoril si vlastne miestecko v klietke svoje teritorium kde nechodili chalani a on ho tiez neprekrocil, rozhodla som sa ho dat k priatelovym chlapcom a tam si nasiel najlepsieho kamosa Kiffa a teda ostal u nho, po roku a pol zacal velmi skakat a hryzt priatelovho Skrufyka a Skruf a ho velmi bal, ked sme zacali s priatelom byvat spolu tak sme chalanov podelili a Kiffyka s Wolfikom sme nechali byvat samych, dost im to vyhovuje no Kifova povaha je wolfovi dost podobna, wolfik nikdy neprestal kusat a nikdy sa nechcel maznat, po pusteni z klietky bol neskutocny problem ho dostat naspat
Do svojich takmer dvoch rokov bol uplne zdravy, nikdy si ani nekychol nemal abces proste idealne zdravie pokym nam nedostal cca pred mesiacom zachvat ( zvlastne zvuky odpadol ), po dvoch tyzdnoch od zachvatu sa vmu velmi zrychlilo dychanie zacal sa jezit a puchnut
zistilo sa ze to nema s organikmi vsetko v poriadku teda je tam toho az az teda
zvacsene srdiecko, zvacsena pecen, nad pecenou velka masa, srdiecko zakryte dalsou masou
sama tomu nerozumiem ako fungoval takmer dva roky bez ziadnych problemov
tak toto je moja skusennost s zveracovym potkanikom aj ked je taky aky je tak nam velmi prirastol k srdcu
a uprimne ja som uz mala zlu skusennost aj s potkanikom z chs takze asi nemame stastie na zvieratka
sims
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Slimie » 27 dub 2012 07:05

Všechny potkany co jsem kdy měla jsem si koupila ve zverimexu. Nikdy neměli žádné problémy, které by měli jenom potkani ze zveriexu, jako třeba paraziti atd. Vždycky (když nebyl úplně bílý) se dožili více než 2 let. A docela šťastně, jenom měli problémy ve stáří.

V úterý jsme si přivezli další 2 potkanky a jsou v pořádku, čilé, na lidi si zvykají dobře. ;)
Obrázek
Slimie
Růžovka
Růžovka
Potkani: Niki (Babymi), Terry, Berenika, Jasmína

Příspěvekod petrluzni » 16 srp 2012 10:42

mam takovi dost veliki problem mam potkana holku ze zveraku mam ji vic nez dva mnesice ale jednou sem ji klec prestehoval k me posteli a pak to zacalo potkan vzdi kdiz lezel (este nespala) tak se zacala i s hamakem silene klepat skobi od hamaku drnceli o sprusle a ja mam celkem strach ze mu neco bude (nemoc stres nuda epilepsie nebo co ) prosim pomocte mi sem opravdu zoufali strachi :( :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry:
petrluzni
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Nemoci