Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potíže s POTKANY ze zverimexu

Všechno o různých nemocech

Potíže s POTKANY ze zverimexu

Příspěvekod Pepek 12 » 02 led 2005 16:05

tak kdo si kupil potkana ze zverymexu tak piąte jaký máte/nemáte potíľe/nepotíľe :D
Pepek 12
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lana » 02 led 2005 17:56

ja mam potkanku ze zverimexu a je uplne skvela...ochocena, hodna, nekouse veci, slysi na jmeno(kdyz chce samozrejme:)))a na zachod chodi do klece..takze NO PROBLEM :up:
Lana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod withoutme » 04 led 2005 10:15

já mám taky potkanku ze zveráku.je to můj zlobík.ale uµ kdyµ sem si ji vybírala tak sem mohla vědět µe bude ztře±tiprdlo.hned přilítla jako první...jinak je skvělá.sice rozkousala hafo věcí ale to je z její povahy nemyslim µe by to bylo tim µe je ze zveráku.kaµdej čumí jakýho mám neuvěřitelně µivýho potkana kterej furt lítá a nezastaví se.hodně lidem se libí.pokud bych chtěla hodněj±ího a klidněj±ího potkana asi bych vsadila n adumbo.nemyslim µe by museli bejt ±patný potkani ze zveráku,ale je tam riziko µe nevíte do čeho dete.
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Adéla » 05 led 2005 00:25

Zverimex je v pohodě. Akorát si tam člověk nevybere µádný extrémy (třeba dumbíky a spol. :) ), ochočení můµe trvat trochu dýl (v některých zverimexech jsou potkani prodavačkami rozmazlení, v některých ne :) ) a musí se dávat bacha na zdravotní problémy. Chovatel to spí± uhlídá. Rozhodně potkana ze zverimexu prohlídnout, jestli nemá nějaké ve±ky v koµichu, měla jsem v±echny svoje potkany ze zverimexu a na vět±ině jsem něco na±la.
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Stormy » 05 led 2005 22:07

Ja mam potkanku ze zverimexu. Dulezite je, v cem mladatka bydli... jestli v akvarku u zeme kde jim tahne, nebo nekde nahore a na celkovem klimatu obchodu. Mam tu svoji uz asi....4 mesice a vubec si nestezuju. Je ziva, relativne zdrava(az na vecne vlhky cumacek)... takze si myslim ze na tom, koupit si potkana ze zverimexu neni nic spatneho. Je take dobre chvili pozorovat jak se tam potkani chovaji, na tom se taky hodne pozna...btw zitra si jdu pro dalsi malou potvurku :D
Bude plny smutku, den bez zleho skutku...:o)
Stormy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod eleanthis » 12 led 2005 17:35

Mám dvě pokaní slečny ze zverimexu - obě mají srdeční aritmii, prostě to tam kříµí, jak se jim zachce. ®ádná křeč. Jsou s tím velký problémy a na veterině ze mě uµ asi i zbohatli :lol: .

Jinak dřívěj±í zverákové kusy - jak která. Jedna naprosto v pořádku, druhá chronické záněty dýchacích cest, dále nádory... jedna snad pneumotorax...
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Příspěvekod Adéla » 12 led 2005 23:25

Myslelas zřejmě pneumonii? :)
Měla jsi asi smůlu na problémové kousky :) Moje zverimexová armáda byla vµdycky co se nemocí a úmrtí týče zcela normálně průměrná.
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod kactenka » 24 úno 2005 22:29

Já mám potkánka taky ze zverimexu mám ho tyden a zdá se mi ľe je to taková¨ý přetrhdílo :D ze začátku jenom byl schovanej a spinkal nebo papkal ale ted uz jako nespinka :D ale je to takovy zlobidlo příde mi ľe se bude asi těľko ochočovat asi před 6 lety sem měla taky 2 potkánky ze zveráku a ten jeden byl uplně v pohodě :wohow: ale te 2 zemřel asi po roce :cry: :cry:
kactenka
Růžovka
Růžovka

Zverimex

Příspěvekod Danny » 25 úno 2005 11:37

Ja kdyz jsem asi pred 5 lety mela sve prvni potknanky, tak vzdycky ze zverimexu, jelikoz jsem nemela ani tuseni, ze existujou nejaky chovny stanice. Bohuzel, jsem mela vzdycky smulu (4 x) :( . Prvni tri mi umreli asi v roce a pul. Uz ze zverimexu si prinesli svrab (o kterem jsem tenkrate nevedela...), pak zanety dychacich cest. Kdyz jsem si poridila holcinu, tak mi doma jako asi 2-3 mesicni porodila. Z 8 mladat prezili tri. Speedina nakonec umrela na nadory mlecnych zlaz. Posledni potkanek ze zverimexu vydrzel asi 2 roky, coliz neni tak spatne, ale mel mozkovou prihodu, ochrnul a zemrel... Ted mam 4 mysaky od chovatelu a ti se maji zatim k svetu :D .
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Zverak

Příspěvekod Edzzit » 25 úno 2005 16:24

jedna holka co znam, co mela krasnou potkanku, ji umrela asi v pul-trictvrte roce, a jeste predtim si z toho sameho zveraku koupila mimi to umrelo asi jako 2 mesicni..myslite ze to muze byt tim zverakem? :(
Edzzit
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Eeyore » 25 úno 2005 16:42

My jsme meli potkanku ze zverimexu a dozila se krasnych tri let. Asi je to i o stesti...
Eeyore
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod eleanthis » 03 bře 2005 14:21

Zjistila jsem, ľe váľně není na ąkodu se ve zveráku informovat, kde to berou, povětąinou vám v pohodě vyloľí i adresu dotyčného, pokud ji mají.

Pokud zveráky mnoľí samy, neserou se s incesty, prostě to kříľí, jak to přijde a pak jsou z toho krásné orgánové a genetické vady...

Pokaľdé, kdyľ najdu zverák, kde mají potkany, bojuju s nutkáním některé z nich vysvobodit a přinést je domů do té obrovské klece plné papání a hraček... ale někdy to za ty nemoci fakt nestojí... :(
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Příspěvekod Billes » 04 bře 2005 14:01

Moja Amirka je zo zverimexu a nema ziadne problemy. Je uplne normalna. Ale mozno aj vynimocna preto, lebo matka bola sivo-cierny potkan a aj vsetky mladatka (bolo ich asi 10-12) boli sivo-cierne len jedina moja amirka bola biela s cervenymi ocami a pasikom kremovym cez chrbat ;) Prave ju som zobral ;)
Bolo to vlastne od jednej pani, ktora doma mala potkana a porodila mladatka a potom ich doniesla do zverimexu nech ich preda. Nedavala ich najedlo, iba do dobrych ruk a na chov. Matka aj otec boli zdravi takze mladatkam by sa nemalo stat nic...a taktiez matka bola uplne krotka a zvyknuta na ludi, nie nejake splasene cudo :)
Billes ;)
Potkancek: Amirka
:)
Billes
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod RKalaskova » 20 bře 2005 15:22

Potkánky ze zverimexu kupuji stále, hlavně dospělé potkánky, které tam odložili "chovatelé", kterým se nelíbilo, že se snižují porody. Problémy máme neustále. Jeden zemřel ve 2 letech na vnitřní krvácení. Minulý týden umřela jedna samička, kterou jsem těsně před porodem odkoupila ze zverimexu, bohužel s ní někdo šlehnul, protože měla miminka utrhany a dostala sepsi. Je toho více, ale bolí mě o tom mluvit, takže zatím pa.
Maratton.kvalitne.cz
RKalaskova
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 24 bře 2005 22:21

To je smutný :? Ale jsi moc fajn, že tohle děláš. Taky mám často chutě, ale vzhledem ke svým možnostem se zatím nemůžu moc rozmachovat.
Mimochodem, ve světě pro potkany a jiné hlodavce existují i útulky... Jestlipak i u nás mají v některém útulku potkana? :)
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Další

Zpět na Nemoci