Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

špatná kvalita srsti

Všechno o různých nemocech

špatná kvalita srsti

Příspěvekod Potkaanje » 22 pro 2016 18:17

Dobrý den,
jeden můj myšák hrozně pelichá, všude za sebou nechává chlupy; kožíšek má jinak drsný a na dotek nepříjemný. Další kluk sice nelíná, ale taky mu srst hodně drsní; třetí je zatím v pořádku. Sbírám rady, kde se dá; zatím jsem jim začala dávat jednou denně droždí roztopené v jogurtu (veterinářka poradila vitamín B), všichni tři se po něm můžou utlouct. Co dalšího by jim mohlo prospět? A jak dlouho to obvykle trvá, než to droždí zabere? Trochu se bojím, aby se ho nepřejedli.
Omlouvám se, pokud tu už někde podobný dotaz je, nenašla jsem ho.
Potkaanje
Růžovka
Růžovka

Re: špatná kvalita srsti

Příspěvekod Veselka » 22 pro 2016 23:49

Tedy asi v tom žádná podobnost nebude, jistě je mnoho důvodů proč mají srst drsnou.., ale přesto jsem si při čtení tohoto příspěvku právě na to vzpomněla, tak už to napíšu.
Teď jak je chladno, tak pouštíme slepice méně na zahradu. Dva kurníky se stejnými druhy mají rozdílné podmínky. Zatímco jeden je včetně menšího výběhu plně zateplený a dveře do výběhu jsou zavřené (pokud je neotevřu, což teď dělám tak 2-3x týdně), tak druhý nemá zateplení včetně malého výběhu ještě doděláno a do výběhu mají slepice stálý přístup menším otvorem, takže si chodí ven kdykoliv. V prvním výběhu je současná teplota okolo 19 stupňů, v druhém je okolo 15 stupňů no a slepice z prvního výběhu mají i vrchní peří úplně hedvábné a měkounké, které není u jejich druhu běžné, zatímco ty slepice z druhého výběhu mají peří úplně standardní, spíš hrubší.

Zkrátka mi to připomnělo tuhle situaci. Doma má každý člověk jinak teplo, někdo má rád chladněji, jiný tepleji a potkani bydlí s námi v tom, co doma máme. Co když je to reakce na třeba chladnější podmínky?
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Zpět na Nemoci