Stránka 1 z 1

Helikobakter z potkana

PříspěvekNapsal: 21 říj 2016 21:10
od Vetroplach81
Zistili mi helikobaktera. Údajne je možné ho dostať aj z kontaktu zvieraťa s človekom, teda teoreticky aj z potkana. Myslíte že som ho mohol dostať pri maznaní sa so svojími miláčikmi?

Re: Helikobakter z potkana

PříspěvekNapsal: 22 říj 2016 01:48
od Veselka
Osobní zkušenost nemám, tak jsem začetla.
Pokud to správně chápu tak heliobaktera má asi třetina populace a většina o tom ani neví, tedy nemá dlouhodobě příznaky nemocí, které heliobakter v žaludku způsobuje.
Tak si říkám, jak víš, že jsi se nakazila právě teď?
Dočetla jsem se, že je možný přenos ústa-stolice nebo ústa-ústa, ale jestli mezi člověkem a zvířetem ne, takže kdo ví jestli to je nebo není možné.

Měl by se zaléčit kombinací léků a na jedné straně se píše, že by měl být pak z těla vypuzen, na druhé straně však mnoho pacientů píše, že i přes léčbu jej stále mají, Tak z toho moc moudrá nejsem.
Zároveň se píše, že kdo má heliobaktera, tak je i přenašečem, což je znepokující.

Fakt nevím, ale v každém případě píší, že se dá heliobakter spolehlivě zjistit ze stolice, tak bych řekla, že je možné tohle vyšetření provést i u potkana a zjistit zda je vůbec přenašečem. Samozřejmě za předpokladu, že (kdyby nebyl původce) je možný přenos mezi lidmi a zvířaty a nebyl by nakažen např. od Tebe.
Rozhodně bych pátrala po informacích co nejvíc a snažila se najít odpovědi jednak na původ, tak i na to zda jej lze vypudit z těla.

Přiznávám, že jsem silně alergická na to, když jsou zvířata obviňována z přenosu nemocí i když nejsou vinicí a tak když jsem tu otázka četla, hned se mi vybavila nesmyslná a naprosto nelogická hysterie kolem toxoplazmózy a koček, tak proto jsem se snažila hledat odpovědi na Tvojí otázku.

Re: Helikobakter z potkana

PříspěvekNapsal: 22 říj 2016 07:28
od Sharkie
On je helikobakter fakt hodne rozšírený, akurát kým nezačne robiť problémy, tak o ňom nevieš. Kedysi nám ho náhodou zistili pri testoch z krvi viacerým z rodiny (už si nepamätám čo sa riešilo vtedy, ale rozhodne u našich žiadne zviera vtedy nebolo doma) a stačila naň jedna várka silnejších atb.

Teraz ho mám ako koinfekciu k borelke a po troch rokoch na niekoľkých atb konečne začína ustupovať. Príde mi, že to bude jak s herpes vírusmi, jak ich raz schytas, tak sa ich nezbavis už úplne nikdy. Dôležité je to dostať na rozumnú hranicu.

Preliečiť liekmi, upraviť stravovanie, pokiaľ robí viditeľné problémy a neriešiť zdroj, pretože to nakazenie mohlo byť fakt hodne v minulosti.

Re: Helikobakter z potkana

PříspěvekNapsal: 23 říj 2016 12:00
od nevi
Stejně pravděpodobně to mohla být nemytá zelenina snězená před 20 lety. Bacily jsou všude, ale někdy je lepší nad tím moc nepřemýšlet, většina nám neublíží

Re: Helikobakter z potkana

PříspěvekNapsal: 23 říj 2016 19:25
od Vetroplach81
normálne uvažujem že začnem pri maznaní s nimi používať rúško na ústa, ale mojkania sa nevzdám :lol: