Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Helikobakter z potkana

Všechno o různých nemocech

Helikobakter z potkana

Příspěvekod Vetroplach81 » 21 říj 2016 21:10

Zistili mi helikobaktera. Údajne je možné ho dostať aj z kontaktu zvieraťa s človekom, teda teoreticky aj z potkana. Myslíte že som ho mohol dostať pri maznaní sa so svojími miláčikmi?
Vetroplach81
Růžovka
Růžovka

Re: Helikobakter z potkana

Příspěvekod Veselka » 22 říj 2016 01:48

Osobní zkušenost nemám, tak jsem začetla.
Pokud to správně chápu tak heliobaktera má asi třetina populace a většina o tom ani neví, tedy nemá dlouhodobě příznaky nemocí, které heliobakter v žaludku způsobuje.
Tak si říkám, jak víš, že jsi se nakazila právě teď?
Dočetla jsem se, že je možný přenos ústa-stolice nebo ústa-ústa, ale jestli mezi člověkem a zvířetem ne, takže kdo ví jestli to je nebo není možné.

Měl by se zaléčit kombinací léků a na jedné straně se píše, že by měl být pak z těla vypuzen, na druhé straně však mnoho pacientů píše, že i přes léčbu jej stále mají, Tak z toho moc moudrá nejsem.
Zároveň se píše, že kdo má heliobaktera, tak je i přenašečem, což je znepokující.

Fakt nevím, ale v každém případě píší, že se dá heliobakter spolehlivě zjistit ze stolice, tak bych řekla, že je možné tohle vyšetření provést i u potkana a zjistit zda je vůbec přenašečem. Samozřejmě za předpokladu, že (kdyby nebyl původce) je možný přenos mezi lidmi a zvířaty a nebyl by nakažen např. od Tebe.
Rozhodně bych pátrala po informacích co nejvíc a snažila se najít odpovědi jednak na původ, tak i na to zda jej lze vypudit z těla.

Přiznávám, že jsem silně alergická na to, když jsou zvířata obviňována z přenosu nemocí i když nejsou vinicí a tak když jsem tu otázka četla, hned se mi vybavila nesmyslná a naprosto nelogická hysterie kolem toxoplazmózy a koček, tak proto jsem se snažila hledat odpovědi na Tvojí otázku.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod Sharkie » 22 říj 2016 07:28

On je helikobakter fakt hodne rozšírený, akurát kým nezačne robiť problémy, tak o ňom nevieš. Kedysi nám ho náhodou zistili pri testoch z krvi viacerým z rodiny (už si nepamätám čo sa riešilo vtedy, ale rozhodne u našich žiadne zviera vtedy nebolo doma) a stačila naň jedna várka silnejších atb.

Teraz ho mám ako koinfekciu k borelke a po troch rokoch na niekoľkých atb konečne začína ustupovať. Príde mi, že to bude jak s herpes vírusmi, jak ich raz schytas, tak sa ich nezbavis už úplne nikdy. Dôležité je to dostať na rozumnú hranicu.

Preliečiť liekmi, upraviť stravovanie, pokiaľ robí viditeľné problémy a neriešiť zdroj, pretože to nakazenie mohlo byť fakt hodne v minulosti.
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod nevi » 23 říj 2016 12:00

Stejně pravděpodobně to mohla být nemytá zelenina snězená před 20 lety. Bacily jsou všude, ale někdy je lepší nad tím moc nepřemýšlet, většina nám neublíží
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Vetroplach81 » 23 říj 2016 19:25

normálne uvažujem že začnem pri maznaní s nimi používať rúško na ústa, ale mojkania sa nevzdám :lol:
Vetroplach81
Růžovka
Růžovka

Zpět na Nemoci