Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Po operaci nechce jíst ani pít

Všechno o různých nemocech

Po operaci nechce jíst ani pít

Příspěvekod luccskywalker » 15 črc 2016 15:35

Ahoj, už jsem zoufalá, ve středu byla Sibinka(za chvíli 2 roky) na operaci(nezhoubný nádor, jeden ze 3) :( . Když jsme si ji večer přivezli domů, jedla i pila, ale na druhý den nechtěla nic a ani dnes. Vodu ji dáváme stříkačkou do tlamičky, ale hrozně s tím bojuje, už nevím, čím ji nakrmit. Chodí už celkem normálně, dostala i léky od bolesti a antibiotika. Nechce ani ty největší pamlsky po kterých by jinak skočila. Nemáte, prosím, nějaké rady? :(
luccskywalker
Růžovka
Růžovka

Re: Po operaci nechce jíst ani pít

Příspěvekod Vorva » 15 črc 2016 15:43

Navštívila bych určitě veterináře.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod luccskywalker » 15 črc 2016 16:01

Vorva píše:Navštívila bych určitě veterináře.

Bohužel se tam dostanu až zítra ráno, proto hledám nějaké rady :/
luccskywalker
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 15 črc 2016 21:06

Vzhledem k tomu, že k veterináři se dostaneš až ráno, tak i ostatní .. dočasné ...rady vzhledem k času, Ti asi budou k ničemu.
Jíst a pít je pro ni důležité, co si budeme povídat, rychle ztrácí energii. Takže nouzově bych podávala v podstatě cokoliv, co se dá umixovat a dávkovat stříkačkou. Ovoce, zelenina, řidší bramborová kaše atp., pokud to odmítá, tak přisladit medem, to obvykle chutná, když vše ostatní selže.
Veterinář samozřejmě platí tak jako tak.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod luccskywalker » 15 črc 2016 23:44

Veselka píše:Vzhledem k tomu, že k veterináři se dostaneš až ráno, tak i ostatní .. dočasné ...rady vzhledem k času, Ti asi budou k ničemu.
Jíst a pít je pro ni důležité, co si budeme povídat, rychle ztrácí energii. Takže nouzově bych podávala v podstatě cokoliv, co se dá umixovat a dávkovat stříkačkou. Ovoce, zelenina, řidší bramborová kaše atp., pokud to odmítá, tak přisladit medem, to obvykle chutná, když vše ostatní selže.
Veterinář samozřejmě platí tak jako tak.

Tak veterináře jsme nakonec stihli, dostala nějakou oživující injekci, ale přesto mi v 10 večer zemřela... :cry: :cry:
luccskywalker
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 16 črc 2016 13:19

To je mi moc líto :rose: . Bohužel někdy to tak po operaci dopadne, že se s tím tělíčko nevyrovná.
Snažila ses udělat, co bylo možné a je třeba myslet na to, že teď už tu prdelinku nic nebolí ani netrápí :heart: .
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.

Příspěvekod luccskywalker » 16 črc 2016 13:32

Veselka píše:To je mi moc líto :rose: . Bohužel někdy to tak po operaci dopadne, že se s tím tělíčko nevyrovná.
Snažila ses udělat, co bylo možné a je třeba myslet na to, že teď už tu prdelinku nic nebolí ani netrápí :heart: .

Děkuju za krásné slova :( Teď jen potřebuji najít novou kamarádku pro moji druhou potkanku :/
luccskywalker
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 16 črc 2016 14:22

Četla jsem a pokud můžu... myslíš, že je to pro ní nezbytné, že je jí skutečně tak moc smutno po společnosti než protože jistě smutní po té své kamarádce?
To, ne, že bych Ti to chtěla vymlouvat, to ani náhodou. Jen uvažuji nad tím, že takhle starší potkánci (a nejen oni) už mají své návyky a dva starší, že už by to pro oba mohl být větší stres. Samozřejmě, také být nemusí, to je jasné:).
A co třeba mladší? Já vím, že jsou to třeštiprdla, ale zase se spíš snáz mohou přizpůsobit.
Veselka
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod luccskywalker » 16 črc 2016 15:49

Veselka píše:Četla jsem a pokud můžu... myslíš, že je to pro ní nezbytné, že je jí skutečně tak moc smutno po společnosti než protože jistě smutní po té své kamarádce?
To, ne, že bych Ti to chtěla vymlouvat, to ani náhodou. Jen uvažuji nad tím, že takhle starší potkánci (a nejen oni) už mají své návyky a dva starší, že už by to pro oba mohl být větší stres. Samozřejmě, také být nemusí, to je jasné:).
A co třeba mladší? Já vím, že jsou to třeštiprdla, ale zase se spíš snáz mohou přizpůsobit.

Mladšího jsem právě nechtěla, protože by pak byl i on sám... Spíš jsem chtěla přijmout nějakého, kterého už někdo nechce a postarat se o něj. A hlavně aby se měly obě dobře :/
luccskywalker
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 16 črc 2016 22:17

To je hezký, tak ať to vyjde :up:
Veselka
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod womi » 18 črc 2016 19:51

jakou měla narkózu, inhalační nebo injekční?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod luccskywalker » 30 črc 2016 21:07

womi píše:jakou měla narkózu, inhalační nebo injekční?

Měla injekci a potom ji udržovali inhalací. Prý byl nádor hodně prokrvený a tak ztratila dost krve.
luccskywalker
Růžovka
Růžovka

Zpět na Nemoci