Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkánek a kaktus

Všechno o různých nemocech

Potkánek a kaktus

Příspěvekod MisakH » 10 bře 2016 14:02

Zdravím,

mám takový problém. vím, že je to moje chyba, ale vzala jsem na chvilku potkánky venčit k tátovi na postel a on má u okna kaktusy. Jeden mi tam bohužel utekl a naštěstí lezl mimo kaktusy, ale když na něj později koukám, pořád si okusuje packu spodek. Když jsem na něj koukala později už to nedělal, ale předtím nějakou tu dobu ano. když jsem se mu chtěla podívat na packu, tak se smekal jak.. je to ještě mimčo divoký, máme ho doma teprve asi 3 den a už se nebojí a je celkem ochočený... Přítel přijde až večer z práce, tak mi potkánka podrží. Jsem se jen chtěla zeptat, jestli když si to už nedrápe jestli to tam ještě může mít a pokud ano jestli si to dokáže vykousat sám? Já vím, že asi ne, ale nechci ho moc stresovat a zároveň nechci, aby se mu tam dostal nějaký ten zánět... I když vůbec nevím jak se mu na to podíváme :(
MisakH
Růžovka
Růžovka

Re: Potkánek a kaktus

Příspěvekod Eva » 10 bře 2016 17:46

Záleží i na druhu kaktusu, resp tloušťce a pevnosti trnu, připadne jedovatosti. Třeba opuncie jsou mrchy a maji tendenci se lámat a místo se zanítí. Teda popisuji svoji zkušenost s kaktusy. U potkanu ale patrně velký rozdíl nebude. Každopádně i kdyby se ti to ted zdálo ok, tak sleduj.
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

Zpět na Nemoci