Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nahly ubyt energie, boulicka za nohou, hnedy vytok z oka

Všechno o různých nemocech

Nahly ubyt energie, boulicka za nohou, hnedy vytok z oka

Příspěvekod yuriii » 15 pro 2014 20:45

Ahoj,
pred 2 tydny jsme se stehovali do noveho bytu, ze zacatku byly moje potkanice vporadku, ale po chvili jedna zacala chradnout, znicehonic. Driv byvala velmi cila az hyperaktivni, ted je povadla, uz temer jen lezi, nechce se ji lezt po kleci, dojde si akorat pro jidlo (ji spis uz jen dobroty, zrni a tvrdy chleba uz ji moc nejede mi prijde) a napit se... Navic ji z jednoho oka tece trochu te hnede tekutiny, stejne tak ji ma trosku kolem nozder. Za pravou predni tlapkou ma malou boulicku. Obcas tak zvlastne natahuje ruce dopredu, jako by jima skube, pak si je olizne. Ze zacatku mela unavene privrene oci, zasla jsem s ni k veterinari a zacala ji davat antibiotika a sirup. Oci uz nema tak unavene, zato jedno se ji vypoulilo. Jinak nejake extra zlepseni zatim nevidim.
Nemate nekdo podobnou zkusenost? Nevite cim by to mohlo byt? Je ji rok a pul, ale prijde mi divne, aby to bylo starim, kdyz doted byla naprosto vporadku a znicehonic tak zchradla :cry:
Dekuju predem za jakekoli rady a zkusenosti.
yuriii
Růžovka
Růžovka

Re: Nahly ubyt energie, boulicka za nohou, hnedy vytok z oka

Příspěvekod womi » 17 pro 2014 09:48

Takhle na dálku těžko radit. s vetem tedy spolupracujete? už zabrala ATB? Může to být cokoliv, ale ta boulička na noze s tím nebude mít asi moc společného. Může to být mrtvička, nádor na mozku, zápal plic.... Těžko říct :|
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod yuriii » 18 pro 2014 17:46

Ano, spolupracovala jsem, ATB ani sirup nezabraly. Jeji stav se rapidne zhorsil a odesla do potkaniho nebe par hodin pred dalsi navstevou veterinare :cry: Podle meho laickeho nazoru byl nejspis problem na mozku, protoze oko mela celkem hodne vypoukle a posledni den az dva uz nemohla temer vubec chodit, jako by ochrnula na vsechny ctyri. Pozdeji jsem ji nahmatala vybouleninu na leve celisti...
Ach jo, zrovna takto par dni pred Vanocema... :cry:
Je normalni, ze tolik potkanu umira na nejakou nemoc? Vim, ze nadory byvaji caste (i kdyz u slechtenych bych je necekala tolik, je muj odhad spravny?), ale i tolik jinych dalsich onemocneni... Takova uzasna stvoreni...
yuriii
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 19 pro 2014 18:41

To je mi líto :-( Pokud to šlo takto rychle, zřejmě tam byl opravdu problém v hlavičce :-(
Bohužel, i když se chovatelské stanice snaží, co můžou, pořád jsou potkani původně vyšlechtění primárně na výzkum rakoviny, takže nádory jsou obvyklé. Co se týče ostatního, potkani často umírají na různá svinstva, ale hodně to ovlivňuje prostředí, pro příklad, obézní potkan bude mít mnohem větší pravděpodobnost brzkého úmrtí, než štíhlý, nepřekrmovaný potkan. A krmení ovlivňuje i nádory. Ale je to pořád sázka do loterie, stát se může cokoliv.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Zpět na Nemoci