Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nový potkánek - apatie

Všechno o různých nemocech

Nový potkánek - apatie

Příspěvekod Khalia » 24 lis 2014 21:03

Zdravím všechny potkanomilce. Zaregistrovala jsem se tu před chvílí, potkánka jsem pořídila před 3 dny ve zverimexu. Nikdy jsem žádného předtím nechovala, vždy jen kočku, křečka a králíka. Jen bych se chtěla ujistit, jestli je můj potkánek v pořádku, protože se o něj začínám bát.
Největší problém je asi to, že jsem z Olomouce a potkan byl pořízen v Brně. Hned první den ho čekalo cestování z Brna do Letonic, další den odtamtud autem a poté vlakem do Olomouce. Protože už k večeru bývá zima, měla jsem strach, aby neprochadl, ačkoliv byl podle mě venku vcelku dlouho. Doufám, že mu nic není, někde jsem četla, že potkani mohou velmi rychle prochladnout. :(
Když jsme dorazili z Brna, další ráno už vylézal v pořádku z domečku a prozkoumával v okolí. Ale po další cestě do Olomouce už až do dalšího dne dřepěl v domečku a odmítá vylézt. Přestal pít (alespoň jsem ho dnes pít neviděla) a ani žrádla se nedotkl. Působí mnohem apatičtěji než včera. :(
Mohl opravdu onemocnět, nebo je to jen strach z nového prostředí? Snažila jsem se s ním mazlit, nekouše a byl velmi hodný. Po chvíli se mi uvelebí na rameni nebo za krkem, byl velmi přítulný a aktivní, ale teď jen trucuje a nechce se ukázat. :?
Díky moc za všechny rady!!! Kdyby něco, veterináře máme naštěstí chvilku od baráku.
"And then what," said her dæmon sleepily. "Build what?"
"The Republic of Heaven," said Lyra.
Khalia
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ratter ♀ Argenta ♀ Shirli ♀

Re: Nový potkánek - apatie

Příspěvekod Kimik » 24 lis 2014 21:13

Může mít strach, ale taky může být nemocný, to ti nikdo takhle na dálku neporadí. Takže jestli máš nějaké podezření a veterináře poblíž, tak bych ho tam určitě vzala. A nezapomeň, jakmile mu bude dobře, tak pořídit kamaráda.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod nevi » 25 lis 2014 16:25

To je otázka, může být v šoku ze samoty, jestli nikdy předtím sám nebyl, anebo se bát nějakých domácích zvířat. Jestli ale vydává nějaké divné zvuky nebo je apatický, asi by nezaškodila prohlídla u doktora.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Khalia » 25 lis 2014 16:31

Tak nakonec to byl opravdu jen ten strach. Už začal žrát, prozkoumávat klec a vypadá v pořádku a pohodě. Díky za odpovědi. :)
Khalia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod draconia » 25 lis 2014 19:25

Kamaráda stejného pohlaví ale doporučuji tak jako tak. Ta apatie se mu může ze samoty vrátit, nebo z něj může vyrůst kousající agresor.
"Tea will rock you!"
-Emilie Autumn-
draconia
Skákavka
Skákavka
Potkani: Zvědavka Emilie, milá/nabručená Tarja, potvora Jezinka, tlusťoška Stříbro a malá Molly.

Příspěvekod Khalia » 25 lis 2014 21:28

Kolem Vánoc k ní budu mít kamarádku z chovné stanice :) Všichni se moc těšíme. <3
Khalia
Růžovka
Růžovka

Zpět na Nemoci