Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Slabí potkani, malátní

Všechno o různých nemocech

Slabí potkani, malátní

Příspěvekod Andyd » 29 srp 2014 01:42

Ahoj, omlouvám se, jestli už tady podobný dotaz někde je, ale nenašla jsem podobný. Pročítala jsem i potkaní příručku, ale nic podobného jsem nenašla.
Poslední dva týdny jsem na oba moje kluky neměla moc času (osobní důvody), a tak jsem je zhruba týden nevytahovala z klece. Vodu i jídlo ( jídlo jednou denně, občas nějaká dobrota) měli každý den. Že je něco v nepořádku jsem poznala tak, že jeden z nich pil hrozně pomalu. (Přišlo mi to divné, od té doby co jsem si je přinesla domů vždycky pili rychle). Šla jsem je zkontrolovat a oba dva mají podle mě až podváhu a jeden z nich je takový malátný. Jeden z potkanů je až moc lehký. Tak, že když ho mám v ruce, tak ho skoro vůbec necítím. Kdyby se nehýbal tak vůbec, ale kupodivu se chová zdravě. Druhý potkan je o poznání těžší, ale není to jako dřív a navíc je malátný. Oba potkani pijou i žerou, ale spíš si pomalu uždibují než kdyby se o jídlo rvali, jako tomu bývalo dřív. Oba dva jsou na dotek chladní a jeden z nich i dá se říct vlhký ( ten malátný). Pro jistotu jsem je vyndala z klece a dala do akvárka, aby nemuseli šplhat do pater.
Jednomu z potkanů ( tomu těžšímu a malátnějšímu) před časem atrofovalo jedno varle. Koukal se na to i veterinář a říkal, že se to stát může a že je to v pořádku. Ale asi po měsíci se mu na tom místě, kde měl předtím varle utvořila taková malá boulička a asi po dvou týdnech zase zmizela. Teď nemá varle ani jedno. Místo, kde dřív varlata byla není zarudlé ani nějak teplé. Kdyby to byl původce jejich stavu, bylo by možné že by se něco přeneslo i na druhého potkana?
Jsou to moji první potkani, tak nedokážu posoudit co by jim mohlo být. Před nimi jsem chovala hodně křečků a na nich to prostě poznáte, když se blíží konec. Ta lehkost v ruce a ledové tělíčko.
Bohužel si teď z finančních důvodů nemůžeme dovolit veterináře, nejdříve za týden, ale vůbec nevím jak na tom jsou, aby ten týden vydrželi. Proto Vás prosím o radu, co by jim přibližně mohlo být a jak tenhle stav aspoň trochu zmírnit. Děkuji za každou odpověď.

Doplňuji - Potkanům teď byl rok, stářím to být nemůže.
Obrázek
Andyd
Růžovka
Růžovka
Potkani: Sonny, Stuart

Re: Slabí potkani, malátní

Příspěvekod Dr.Jenny » 29 srp 2014 14:45

to skoro vypadá, jestli něco nechytli... s těma kuličkama to je taky divné... asi bych se nespokojila s tvrzením, že to je normální... nevím odkud si, ale zkus si najít někde poblíž veterinu, kde se potkany trochu zabývají a jít tam. Potkani obyčejně "kuličky v pytlíčku" mají mít.

čím krmíš?? nějakou kupovanou směsí nebo vlastní namíchanou? odkud bereš vodu? nepřilepšuje jim někdo doma něčím jiným??
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Andyd » 30 srp 2014 12:40

Ted uz to vypadá, že jim je dobře. Vůbec nevím co to mohlo být :roll:

Hledala jsem na internetu a žádnou veterinu se zaměřením na potkany v okolí jsem nenašla. Nejbližší bude určitě v Praze, ale jelikož ještě bydlím s rodiči a nejsem plnoletá, tak si nemyslím že, bych se tam v nejbližší době chystala. Zatím bych to nechala tak jak to je, když nemá žádné komplikace.
Krmím kupovanou, v obchodě míchanou směsí pro potkany, do které obden přidávám pár Gamarusů. Vodu beru z vodovodního kohoutku, ze kterého teče pitná voda. Přilepšuje, ale jen s mým svolením, takže nic špatného sníst nemůžou. Když si nejsem jistá jestli danou potravinu můžou, tak hledám na internetu.
Ještě jsem přemýšlela, jestli to nemůže být hoblinama, které bereme od truhláře. :smi:
Obrázek
Andyd
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 30 srp 2014 13:04

Ze těch by mohli chytit všenky a jiné breberky, ale tohle spíš vypadalo, že jim něco nesedlo nebo se něčím nakazili...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Andyd » 30 srp 2014 13:42

Tak to nevím. Každopádně je budu pozorovat a kdyby něco nebylo v pořádku, tak příští týden zajedeme k veterináři. :up:
Obrázek
Andyd
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 02 zář 2014 12:21

jj, jestli už jsou v pohodě, tak je jen pozoruj... hoblin od truhláře bych se asi malinko bála... a zverimex taky není na krmení potkanů to pravé...zkus se mrknout na http://www.rodentia.cz
Nakupuje tam snad většina potkanářů, krmení mají za dobrou cenu a i tu podestýlku. A máš jistotu, že nic nechytnou.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Zpět na Nemoci