Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

po operaci, drbaní, kýchání

Všechno o různých nemocech

po operaci, drbaní, kýchání

Příspěvekod palaeo » 19 srp 2014 07:17

Dobrý den, prosím o radu. Mam myšky, často čerpám z tohoto webu. Myška samička je po operaci střev, naštěstí dobře dopadla. Je to třetí týden a začala.se včera hrozně drbat, pod okem to má až do krve. Včera v noci totiž namočila ubrousky a spala nějakou dobu v mokrém a dnes jsem.zjistila, že i kýchá občas. Myslíte, že ji mohu dát jitrocelovy sirup a echinaceové kapky? A jaké množství? Nikde jsem.se.to tu nedočetla a samozřejmě pro myš bude menší množství, než pro velkého potkánka:-) a moje další myš si jakoby každé ráno povídá, divně píská, té mohu dát preventivně kapky také, že? Moc děkuji za rady :-)
palaeo
Růžovka
Růžovka

Re: po operaci, drbaní, kýchání

Příspěvekod Dr.Jenny » 19 srp 2014 09:20

Sirup jim vždycky naliju trochu do napaječky a kapky dávám 3kapky/3xdenně. Tak na myšku bude určitě stačit jedna kapka třeba 2x denně. Jestli spala na něčem mokrém, tak se jí to mohlo zapařit. Asi bych jí to něčím vydezinfikovala a natřela mastí, ale bacha na oko. Záleží, jak moc blízko oka to má. Jestli je to těsně u oka, tak to chce použít třeba ophtalmoseptonex a jiné věci na očička.
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Re: po operaci, drbaní, kýchání

Příspěvekod palaeo » 19 srp 2014 15:03

Moc děkuju, hned jdu sirup koupit. Snad to přejde. Určitě se chudinka zapařila, musi být na ubrouscích kvůli jizvě. A ten druhý myšák začal taky kašlat a nevím z čeho, nastydnout nemohl. Chovám křečíky a ty na dýchaci problémy naštěstí netrpí. Jinak škrábanec má hned pod okem, kdyby se to zhoršovalo, zajdu radši k vet.
palaeo
Růžovka
Růžovka

Zpět na Nemoci