Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

smrad a nemoc?

Všechno o různých nemocech

smrad a nemoc?

Příspěvekod michaela » 09 bře 2018 23:59

Ahojky, omlouvam se jestli uz to tady nekdo rozebral, ale mate prosim nekdo zkusenosti se ‘smradem’ jako priznakem nemoci? Mam 2 asi rocni potkanice (jsou to moje prvni, a ze zverimexu) a nikdy jsem nemela problem se zapachem. No a najednou jedna z holek zacala dost dobre smrdet. Zapach jsem si zacala uvedomovat asi pred tremi dny a smrdi po curankach. Z klece to urcite nema, tu cistim v podstate permanentne: zachod a omyvatelna zarizeni (misky, plastova patra atd.) kazdy den, hamaky a zbytek vybaveni menim podle potreby jednou za nekolik dni, a jednou za mesic pak celou klec rozeberu a vydrbu do hloubky. Ze zradla by to taky byt nemelo. Obe holky maji to stejne a ta druha nesmrdi. Nepozoruju zadne priznaky onemocneni – mys je aktivni a chova se jako by se nechumelilo. Prohledla jsem ji a nevidim na tele zadne poraneni. Oci a nosanek ma ciste. Dost me ale zarazi ze jenom jedna zacala tak najednou smrdet a tak se chci poradit. Jake mate zkusenosti? Mam zacit plasit a letet na veterinu i kdyz potkanek vypada jinak zdrave, nebo je to proste ‘prase’ a jenom se nemeje? Dekuju moc za odpoved.
michaela
Růžovka
Růžovka

Re: smrad a nemoc?

Příspěvekod Veselka » 10 bře 2018 16:10

Určitě Ti tu odpoví zkušenější potkanáři.
Podle mě pokud je v pořádku, tak nemusí jít o nemoc. S přibývajícím věkem někdy bývá hygiena horší nebo jsou možná i línější....
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod michaela » 11 bře 2018 01:34

Dekuju moc za odezvu. Budu prdolu monitorovat a uvidim. Snad to nebude nic vazneho. Jeste jednou dik.
michaela
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vorva » 11 bře 2018 08:54

A nezměnila si krmení třeba? Když dávám krmení kde neni yukka (bývá přidávána do granulí) tak rozdíl ve smradu je znatelnej.
Je po dešti, a kosové si štěstím pletou noty...
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod michaela » 12 bře 2018 12:40

Prave ze nezmenila. Proto mi nejde do hlavy jaktoze jeden mysak zacal tak nahle smrdet zatimco druhej ne. To s tou yukkou je dobry napad, dik. Urcite vyzkousim!
michaela
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vorva » 12 bře 2018 12:55

Asi bych zašla pro klid k vetovi aby vyloučil zánět, oni kolikrát nedají najevo že by je něco bolelo.
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod michaela » 13 bře 2018 11:50

Dekuju moc, presne proto sem pisu. Nechci zbytecne panikarit a tahat holky k vetovi kdyz to neni nutny, ale taky nechci nic podcenit. Odpoledne skocim na veterinu.
michaela
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vorva » 13 bře 2018 18:37

Zjistilo se něco?
Vorva
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod michaela » 13 bře 2018 22:52

podle veta vse v poradku, takze velka uleva. Ale samozrejme mam monitorovat.
michaela
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 15 bře 2018 20:15

Takže test moči v pohodě?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Zpět na Nemoci