Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nezdrave/tucne/spatne

Jídlo, které by ste potkanům neměli dávat.

Nezdrave/tucne/spatne

Příspěvekod Lana » 08 pro 2004 21:51

co muzu davat potkanovi vsechno jist??musim uznat ze hasenka je dost zmlsana..ted jsem nemocna takze celej den lezim v posteli(kdyz nejsem u pocitace)a ona tam spi se mnou...takze kdyz jim(priznavam se-jim v posteli) tak ona pokazdy loudi a me to neda :roll: ..takze ji fakt vsechno co ja - testoviny, chleba, syry, ovoce, zeleninu, cokoladu(jen malo!)., polivky, caje....na noc je v kleci kde ma akorat zrni a nejakou zeleninu a vodu...ale nevim...mam ji to omezit???asi jo, co...chudinka moje mala, ta bude mit sok :lol:

ps--miluje ice tea
Lana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod withoutme » 10 pro 2004 17:42

já ji dávám v±echno.a je v poho.hodně teda běhá.teď se mi zdá sice trochu tlustčí ale jestli v tom nebude něco jinýho.já ji říkala a» s Maxem nekamarádí µe má Kirba :(
withoutme
Malý potkan
Malý potkan

Re: Nezdrave/tucne/spatne

Příspěvekod eleanthis » 12 pro 2004 17:20

Lana píše:co muzu davat potkanovi vsechno jist??musim uznat ze hasenka je dost zmlsana..ted jsem nemocna takze celej den lezim v posteli(kdyz nejsem u pocitace)a ona tam spi se mnou...takze kdyz jim(priznavam se-jim v posteli) tak ona pokazdy loudi a me to neda :roll: ..takze ji fakt vsechno co ja - testoviny, chleba, syry, ovoce, zeleninu, cokoladu(jen malo!)., polivky, caje....na noc je v kleci kde ma akorat zrni a nejakou zeleninu a vodu...ale nevim...mam ji to omezit???asi jo, co...chudinka moje mala, ta bude mit sok :lol:

ps--miluje ice tea

Musím přiznat, µe můj první potkan taky µil na v±em, co jest k jídlu lidskému - byl neskutečně rajsko omáčkovej, a rizovotej a tak a doµil se krásných 3 a půl let a to jsme ho je±tě museli nechat utratit, protoµe měl křeče od ochrnutých noh (asi nádorek u míchy nebo tak). Přesto dnes jsem zastáncem zdravé výµivy pro potkany. Můµe± kouknout na moje stránky potkani.info, kde se potravě samostatně věnuji, ale nejlep±í je hodně zeleniny, ovoce, suchý tvrdý chléb, rohlíky, sem tam pi±kot, nejaké to zrní a dobroty pro hlodavce, oří±ky apod. Pokud moµno µádné koření a málo lidských pamlsků.
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

:)

Příspěvekod petule » 13 pro 2004 13:08

já si myslím µe můµou jíst v±echno moµný ale vyhýbat se kořeněným a soleným jídlům. já dávám sem tam maso uvařený a taky vejce na tvrdo to potkyny milujou :wink: určitě by se jim ale neměla dávat čokoláda!!!
petule
Skákavka
Skákavka
Potkani: Už je obludek tolik, že nemá smysl je po jednom vypisovat :o) Tak kukněte na můj webík, jsou tam i fotečky obludek :o)
Chovatelská stanice: ChS NippyLand

Příspěvekod Stormy » 10 led 2005 19:36

Piskoty jen malo? No, ja mam totiz uplne piskotovy deti...nejradsi je maj kdyz jim je namocim do mlika nebo do jogurtu..asi holky moc zdrave nezijou...ale ono se to spatne hlida, ty klepotkani se strasne spatne hlidaj..myslite ze jim vadi kdyz sezerou kostku cukru???jinak ja si nestezuju, ovoce to zere, krmeni to zere, akorat ta zelenina nic moc... 8)
Bude plny smutku, den bez zleho skutku...:o)
Stormy
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 11 led 2005 22:05

Pi±koty jsou docela v pohodě, akorát µe jsou trochu sladké, takµe kdyµ se potkan začíná nějak kulatit, je lep±í jejich přísun utnout :) Zelenina u nás taky moc populární není, zkus ±»avnaté - kousek rajčete, povařenou mrkev (akorát na tu pozor, někdo mi psal, µe jsou po ní tro±ku matlací a oranµové bobky :) ) atd. Jak je to tvrdé a bez chuti (řekněme kedlubna), no chance :)
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Lana » 03 úno 2005 12:55

jo u nas je absolutni jednicka ACTIMEL...to proste miluje. :lol:
Lana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Gabča » 04 úno 2006 10:19

Stou mrkví,taky jsem jednou měla strach,že jí teče z čumáčku porfyrin a po chvilce zkoumání jsem zjistila,že je to od mrkve,kterou ukradla v kuchyni a vyžírala ji od středu,tak byla celá zapaplaná.Já mám jiný problém,vím,že potkyši nesmí slané a kořeněné.Jenže ona,když je návštěva nebo si naši vemou slané oříšky,tak je krade a nejde ji v tom zabránit,je po nich šílená a co teprv brambůrky.Bratr je čuník a válí se v křesle,jí brambůrky a ty mu padají všude a to si pak ani člověk nevšimne,že ho našla.Snažím se oříšky a brambůrky uklízet,ale je to marné
Gabča
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Potkyláska » 04 úno 2006 12:06

U nás holky také kradou pohoštění pro návštěvu.Snažímse vždy stůl odšoupnot do patřičné vzdálenosti,aby na něj nedoskočily.
Když nemůžou na dobroty,chodí olizovat alespon solnou svíčku.
Napadlo mě,že jim schází minerály a koupila jim minerální kostku,ale svíčku chodí olizovat i tak
Potkal potkan potkana, -''- ,pod kamenem, -''-.
Kampak pane potkane,-''- ,atˇ se vám nic nestane!
Potkyláska
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Potkyláska » 05 úno 2006 20:51

Solnou svíčku. Je to vlastně kus minerální soli.
Potkal potkan potkana, -''- ,pod kamenem, -''-.
Kampak pane potkane,-''- ,atˇ se vám nic nestane!
Potkyláska
Malý potkan
Malý potkan

Re: Nezdrave/tucne/spatne

Příspěvekod Nefertity » 04 bře 2008 12:19

Haslerka píše:jen bych chtěla podotknout, taveňák pro myšky ne-e, diky obsahu tavicich soli ubira vapnik z organismu a vubec je to strasne nezdravy...taky jsem to nevedela, ted jsme se o tom učili ve škole, že tavenakem si vapnik rozhodně nedodame..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Re: KUCHAŘKA - přidávejte jen recepty

Příspěvekod Cayro » 01 čer 2009 11:21

Protože Jerrýšek má háklivější zažívání a musíme vařit čerstvé jídlo max. obden (na dva dny vydrží v ledničce vařené těstoviny nebo rýže). Navíc Jerry vše nemůže a tak musím vymýšlet jídla, která budou vhodná jak pro kluky, kteří mohou vše, tak pro něj.
Protože brambory patří k jídlům, které Jerry nesmí, dostávají kluci "umělohmotnou" bramborovou kaši - rozumějte sušenou.
Takže rychlý recept na ňamku:
instantní bramborová kaše s mlékem - připravíme dle návodu, ale místo studené vody dáme raději mléko, kaše je lepší
vařená nebo dušená zeleninka - merkev, hrášek, kukuřice, brokolice....
kočičí kapsička nebo tvrdý sýr (strouhaný)
Vše smícháme a pak už jen koukáme, jak myši baští.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Lady.Blackie » 03 čer 2009 15:27

Hele, jsme pořád ještě u receptů pro potkany??? Instatní kaše, kakao, česnek..??? :shock: :x
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Příspěvekod Cayro » 04 čer 2009 08:24

Proč ne instantní kaši... dává se i miminkům... myslím lidským miminkům ...
Česnek a kakao tedy nevím, to bych určitě nezkusila...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Lady.Blackie » 04 čer 2009 12:27

Instatní bramborová kaše miminům? Se všema těma éčkama, solí a chemií? Nepleteš si to náhodou s těmi různými obilnými, rýžovými a ovesnými kašemy typu Sunarka?
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Další

Zpět na Nevhodné potraviny