Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Podzemnice olejná

Jídlo, které by ste potkanům neměli dávat.

Podzemnice olejná

Příspěvekod burningsoul » 31 črc 2011 06:39

drahá polovička mi tvrdí, že myši nesměj buráky, že to u nich vyvolává rakovinu. Co je na tom pravdy? Já jsem toho názoru, že málo neuškodí,jsou obecně dost kalorické. jinak nsi myslím, že ok. protože je paráda je sledovat, když se do toho přes tu skořápku dobývaj.
Jsem chlap (pro jistotu, kdyby to někd nepoznal z nicku)
burningsoul
Skákavka
Skákavka

Re: Podzemnice olejná

Příspěvekod Bart3wik » 31 črc 2011 08:13

Podle mně by to mnělo být jen jako odmněna, když je to tak tučné ;)
Když vlastně tyto oříšky jsou dosti náchylné k plísním a plísně vyvolávají rakovinu.
Takže pokud to jsou dobře skladované, tak by to podle mně nemnělo vadit :smi:
Obrázek http://bart3wik.rajce.idnes.cz/Koralky/ Prodávám náušnice ruční výroba 1 pár za 50 Kč
Bart3wik
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Za duhovým mostem: Kukyna (haskyška), Ferina (haskyška), Kukyna (hnědá), Ferin (plešounek), Ferda (dvoubarevnej), Chip (bílej) a Dejl (zrzavej), Chicco (adoptovanej bílej) a Fido (adoptovanej dvoubarevnej).

Příspěvekod Pepinie » 31 črc 2011 09:36

no není úplně ok dávat každý den, ale jednou za čas jako dobrůtku a zábavu (taky jim je dávám ve skořápce a ony se do nich dobývají) neuškodí...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Zuza » 31 črc 2011 09:50

Pokud nejsou solené a dostanou je občas, pak nijak neuškodí :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod burningsoul » 31 črc 2011 21:58

jsou to obyčejný buráky nevyloupaný. často ne, jen občas ji to zapíchnu do klece a ony po ní lezou a vyndavaj to
Jsem chlap (pro jistotu, kdyby to někd nepoznal z nicku)
burningsoul
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod ejda » 01 srp 2011 00:07

Buráky jsou i v některých směskách pro hlodavce. Ne, nejsou jedovaté, jen kalorické.
Obrázek
ejda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: V Doupěti: Fawkes, Stragen a Tynian

U rodičů: Cisinka, Perlička, Quessinka a Napoleon
V nebíčku: Fifinka

Příspěvekod Haslerka » 01 srp 2011 10:55

tak pravda je, že u nás ve škole nám mikrobiologové říkali, že v podstatě všechny buráky jsou více či méně kontaminované mykotoxiny (hlavně aflatoxiny), což jsou velmi silné toxiny, které mají vliv na imunitu, jsou kancerogenní, nefrotoxické, hepatotoxické atd.
Navíc u krmiv určených pro zvířata se to moc neřeší, možná tak u těch, která pak jí lidé, ale u neprodukčních ne. A i u buráků pro lidskou spotřebu jsou prý mykotoxiny nacházené velmi velmi často.
Takže já osobně buráky radši ani nedávám, to už spíš jiný oříšek. Ale samy o sobě buráky samozřejmě škodlivé nejsou, jak tu bylo řečeno.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Kimik » 01 srp 2011 11:06

Haš, znamená to, že ani my lidi radši nemáme buráky jíst? :(
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Haslerka » 01 srp 2011 11:11

mno, záleží jak moc jsi paranoidní. Třeba ta mikrobioložka, která nám o tom na cvičení říkala, buráky nejí :). Já je jím, ale snažím se jich nejíst moc a nekupuju nějaké no name značky...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Hayam » 01 srp 2011 11:20

Mně díky bohu nechutnají a ve směsce nebo granulích, kterými krmím taky nejsou. Holky čas od času dostanou mandli, nebo vlašský ořech. Jestli i tohle je zdraví závadné však nevím :roll:
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Kimik » 01 srp 2011 11:41

No já radši nikde moc nic nečtu, protože fakt mám pocit, že je závadné úplně všechno. Buráky si dám jednou za čas, většinou o Vánocích, jinak se bez nich celkem obejdu.
Ale s těma mandlema a ořechama, ty bývají pro některá zvířata taky jedovaté, co vím. Zrovna vlašské ořechy jsem teď četla u nějakého druhu hlodavce, ale nevzpomenu si, u kterého a mandle snad taky pro někoho. Ale není to nikdo, koho chovám, tak jsem se o to zas tak nezajímala.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod jani » 01 srp 2011 11:52

Já sama buráky moc nejím, potkani je dostanou tak maximálně o vánocích, aby si jich pár vyloupali....

Kimi, mandle jsou jedovaté pro veverky.
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Kimik » 01 srp 2011 15:22

Tak jsem našla, že ořechy a taky rozinky jsou jedovaté pro psy :shock: Ale zase na druhou stranu, koho by napadlo dávat ořechy psům...?
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod estrius » 03 led 2014 21:50

Tyjo, u nás na dvoře roste ořešák a naši psi si to louskaj od nepaměti a předávaj si návod z generace na generaci, takže to asi tak žhavé nebude... možná to neni uplně zdravé, ale že by po nich pes padnul a zaklepal pacičkama zjevně ne :)
estrius
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Algernon, zverimex, hooded * cca 10/2014
Anežka, adoptovaná, hooded

Příspěvekod chesterfield » 03 led 2014 22:58

Kimik píše:No já radši nikde moc nic nečtu, protože fakt mám pocit, že je závadné úplně všechno. Buráky si dám jednou za čas, většinou o Vánocích, jinak se bez nich celkem obejdu.
Ale s těma mandlema a ořechama, ty bývají pro některá zvířata taky jedovaté, co vím. Zrovna vlašské ořechy jsem teď četla u nějakého druhu hlodavce, ale nevzpomenu si, u kterého a mandle snad taky pro někoho. Ale není to nikdo, koho chovám, tak jsem se o to zas tak nezajímala.

Mandle jso nevhodné i pro potkánky
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Nevhodné potraviny