Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

skořice, badyán, muškátový ořech

Jídlo, které by ste potkanům neměli dávat.

skořice, badyán, muškátový ořech

Příspěvekod Zuza » 02 lis 2010 17:52

Vím, že by potkani neměli dostávat kořeněné jídlo, ale co tohle koření?
Můžou potkani dostat na ohlodávání špalíček skořice, do pytlíčku na hlodání místo dropsíku hvězdičku badyánu, muškátový oříšek a podobné tvrdé "hlodací" koření?
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: skořice, badyán,...

Příspěvekod Kukla » 03 lis 2010 09:02

Nenapíšu teď nic ověřenýho, jenom že jsem si vzpomněla, jak jsme kdysi v pubertě na tboře chroustali muškátovej oříšek, protože měl údajně mít halucinogenní účinky... Co je na tom pravdy nevím, bylo to dost hnusný, takže jsem toho zas tolik nezežrala :roflcry:
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod nevi » 03 lis 2010 09:10

Já nevím, jestli by to potkani vůbec žrali. Skořicí lehce posypané jídlo, to jó, ale když kousneš do špalíčku skořice, tak je to už fujtajbl. Badyán mně přijde docela křehký, v moždíři se drtí asi tak stejně obtížně jaké hřebíček.
Obojí je to aromatické, u zvířat s citlivým čichem a chutí, jako jsou potkani, by to snad mohlo způsobit alergickou reakci. (Skořice prý vyvolává alergii i u lidí, ale nikoho s takovou alergií neznám.)
Muškátový oříšek rozhodně ne, může to být jedovaté, skutečně i halucinogenní a ještě to má další nemilé účinky.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Zuza » 03 lis 2010 10:29

Fííííha :shock: Pak tedy spíš prosím o přesunutí do nevhodných potravin pro myšáky :shock: Zajímalo mě to proto, že jsem myšům kdysi dala skořici vytaženiu z hruškovýho kompotu a moc jim to chutnalo, jak jsme včera rozjeli diskuzi o výrobě potkaního adventního kalendáře, tak jsem myslela, že by se tímto dal oživit obsah pytlíčků :zip: takže teda ne, to by mě nenapadlo, že je zrovna muškátový oříšek takovej sajrajt :oops: Takže děkuju, opět zafungovalo fórum držící ochrannou ruku nad krysáčky před blbými nápady jejich majitelů :lol:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: skořice, badyán, muškátový ořech

Příspěvekod pocko » 22 čer 2011 20:55

já sem měla badyán a skořici jako dekoraci nalepenou na takovým obrázku kterej byl opřenej na stole :zip: myškyny se po tom mohly utlouct :oops: asi jim to chutnalo :smi: aspoň pak voněly :lol:
pocko
Růžovka
Růžovka

Zpět na Nevhodné potraviny