Koniec

Tak jo, nastal čas to zabaliť. :(

Fórum zmizne zo sveta oficiálne 11.09. a víkend predtým vypnem možnosť pridávať nové príspevky.

Pokiaľ si chcete niekto odtiaľto niečo vyťahať, máte dovtedy možnosť.

skořice, badyán, muškátový ořech

Jídlo, které by ste potkanům neměli dávat.

skořice, badyán, muškátový ořech

Příspěvekod Zuza » 02 lis 2010 17:52

Vím, že by potkani neměli dostávat kořeněné jídlo, ale co tohle koření?
Můžou potkani dostat na ohlodávání špalíček skořice, do pytlíčku na hlodání místo dropsíku hvězdičku badyánu, muškátový oříšek a podobné tvrdé "hlodací" koření?
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: skořice, badyán,...

Příspěvekod Kukla » 03 lis 2010 09:02

Nenapíšu teď nic ověřenýho, jenom že jsem si vzpomněla, jak jsme kdysi v pubertě na tboře chroustali muškátovej oříšek, protože měl údajně mít halucinogenní účinky... Co je na tom pravdy nevím, bylo to dost hnusný, takže jsem toho zas tolik nezežrala :roflcry:
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod nevi » 03 lis 2010 09:10

Já nevím, jestli by to potkani vůbec žrali. Skořicí lehce posypané jídlo, to jó, ale když kousneš do špalíčku skořice, tak je to už fujtajbl. Badyán mně přijde docela křehký, v moždíři se drtí asi tak stejně obtížně jaké hřebíček.
Obojí je to aromatické, u zvířat s citlivým čichem a chutí, jako jsou potkani, by to snad mohlo způsobit alergickou reakci. (Skořice prý vyvolává alergii i u lidí, ale nikoho s takovou alergií neznám.)
Muškátový oříšek rozhodně ne, může to být jedovaté, skutečně i halucinogenní a ještě to má další nemilé účinky.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Zuza » 03 lis 2010 10:29

Fííííha :shock: Pak tedy spíš prosím o přesunutí do nevhodných potravin pro myšáky :shock: Zajímalo mě to proto, že jsem myšům kdysi dala skořici vytaženiu z hruškovýho kompotu a moc jim to chutnalo, jak jsme včera rozjeli diskuzi o výrobě potkaního adventního kalendáře, tak jsem myslela, že by se tímto dal oživit obsah pytlíčků :zip: takže teda ne, to by mě nenapadlo, že je zrovna muškátový oříšek takovej sajrajt :oops: Takže děkuju, opět zafungovalo fórum držící ochrannou ruku nad krysáčky před blbými nápady jejich majitelů :lol:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Re: skořice, badyán, muškátový ořech

Příspěvekod pocko » 22 čer 2011 20:55

já sem měla badyán a skořici jako dekoraci nalepenou na takovým obrázku kterej byl opřenej na stole :zip: myškyny se po tom mohly utlouct :oops: asi jim to chutnalo :smi: aspoň pak voněly :lol:
pocko
Růžovka
Růžovka

Zpět na Nevhodné potraviny