Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Alkohol

Jídlo, které by ste potkanům neměli dávat.

Re: Alkohol

Příspěvekod refugee.ph » 13 črc 2007 06:02

možná že jim jednoduše chutná. já nevim já myšovi semtam samozřejmě dala ochutnat - pivo a víno.ale to byl jen takový malý lízaneček a ne že by přímo pil. ale když si třeba přítel otevře lahváče (nejlíp pěkně orosenýho) tak mu myšák nedá pokoj ani na vteřinu ale má bohužel smůlu.nakonec se urazí a někam zaleze...
kapky vody stékají po těle
aby odplavily veškerou špínu
za vše přeci já nemůžu
ale na koho hodit vinu
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tuna » 13 črc 2007 10:28

Tuna taktéž alkohol ráda (zbylé dvě breberky ještě neměly tu čest). Ne že bychom ji nechali pít z lahve, ale jakmile je půštěná a k nečemu takovému se dostane, tak je jak divá. Sápe se buď na hrdlo, nebo olizuje pusu a jazyk... alkohol je hodně aromatickej a obsahuje spoustu cukru, tak se není čemu divit. Je to něco jiného, než voda v napáječce a je to dobrý, chutná to páníčkovi a co má páníček, chutná i myšounovi... :) zejména, když je to zakázaný.... :roflcry:
ObrázekObrázekObrázek
Tuna
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Tuna (17.12.2006 přinesena domů - 5.8.2008)
Nudla (12.4.2007 přinesena domů)
Dorotka (17.4.2007 narozena)

Příspěvekod Escherichia » 27 črc 2007 11:04

Bazalka je klasický pivař a na pěnu z piva nedá dopustit.............beru ji i na kalby, takže občas popaříme........... :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: a víno teda taky může, prostě alkoholik po paničce.............
tak a než se na mě snesete a sežerete mě za živa, tak vám chci říct, že mám mozek a vím, co si můžu dovolit, takže opilého potkana u mě nenajdete :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry: :roflcry:
"Proti proudu se prostě nevysereš." Charles Bukowski

Já však rozeznávám zvuk chůze, co se odráží od výloh hlučných pasáží. Tvou samotu, tvé závaží.
Já vždy rozeznávám tvé boky, když jdeš ulicí, tvé vlasy mezi pšenicí, tvou vůni mezi tisíci.
Já vždy rozeznávám, hravě rozeznávám.
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Příspěvekod Lady » 27 črc 2007 13:23

Já myslim, že se na tebe nikdo nesnese, protože když si každý hrábne do svědomí, co svému miláškovi dává či občas dá, když vidí ty jeho žebravý ošiška..... :woopsp: Někdo mu dá ochutnat pivo, někdo čokošku, atd. A co je horší.... Myslim, že když se něco nepřehání, tak z toho nemusíme dělat tragédii :wink:
Lady
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lemiášek (de zverimex) a Borlejf Z Niflheimu (Ozziášek)

Příspěvekod Tara » 27 črc 2007 14:41

ja bych potkanovi nikdy nedala alkohol,jakobych s nim nikdy nesla nekam kde nahlas rve muzika..nebo nekam kde se kouri,ci do cajovny kde se kouri vodnice..
ja sem proti tomu :wink:
treba puritanka ale nikdy bych klukum nemohla vedome skodit

(nereknu kdyz by utekli a ten alkohol nekde nasli nebo tak..to neodsuzuju..uhlidfat potkany je fuska..)
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Nefertity » 27 črc 2007 14:45

naprosto souhlasím s Taruškou :wink:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Ka3na » 07 srp 2007 13:03

my kdyz jsme meli holky v hospudce(rozvazuji,zda je vzit podle toho,kam se jde,do zakourene putyky bych je nevzala),tak vetsinou Omega(ta je zvidavejsi) oblizovala jen sklenky z venku.Pak jsem se chvili nedivala,otocim se a vidim,jak je u kamose ve sklenici s pivem,uz jsem na kamose chtela spustit,co si mysli,ze jsem jim snad rekla,at ji nedavaji pit!!!Nastesti jsem byla uklidnena,ze je to Birell.Takze jsem zjistila,ze potkysum chutna proste pivo a na obsahu alkoholu nezalezi :) Verim,ze by jim alkohol jel(nedavno nam Omega prevrhla sklenku s vinem,ale napit se nestihla :) ),ale davat jim ho,to opravdu nee.
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod w.viveca » 02 pro 2007 09:49

Tak v hospůdce se mnou potkan nikdy nebyl, ale jednou jsem ho doma načapala, jak po návštěvě vylizuje skleničky od likéru. Ale myslím že to nebylo tím alkoholem, spíš ho táhla ta sladká chuť.
Lidem věřím málo, ale sobě nejmíň, protože se znám:)
http://www.mycolumbarium.blogspot.com
w.viveca
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lady.Blackie » 22 úno 2008 12:09

Moji malí alkoholici se vždycky sápou po pivu, ale sehrané to mají skvěle. Edgar dřepí na gauči, Larry přiběhne a začnou se pošťuchovat a pištět jak šílení. Člověk se po nich vrhne aby je odtrhl, zatímco Cipísek s Mikulášem skočí na stůl a sápou se na sklenici. Takhle se to opakuje několikrát, ale vždycky v jiném složení. :roflmao:
Jinak dostali líznout, ale jen odemně ze rtů. Asi to není nejlepší, ale prostě nemám to srdce jim nedat ani kapičku, když se kvůli tomu naučí takovéhle divadlo. :oops:
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Příspěvekod Anie » 16 bře 2008 19:29

Můj Jack je na alkohol taky ujetej - tuhle se sápal po pivu a než jsem stihla oběhnout stůl, měl čumák zabořený do pěny. Nebo se mu v jednu nestřeženou chvilku povedlo vylízat ( prázdnou ! ) skleničku od Carrolands. No a posledně u nás byli známí, chovali ho a když jsem se vrátila z kuchyně, zjistila jsem, že ho nechávají upíjet colu s fernetem. Tak putoval do klece a známí dostali zákaz se ke kleci přibližovat :D
Don't worry, be happy =)
Anie
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Jack, Brown Rats of Darkness, Ricky

Příspěvekod Zuza » 16 bře 2008 19:39

Inu jsem zřejmě nezodpovědný chovatel :lol: Ještě než jsem měla Kojaka, byli jsme u známých v jejich hospůdce Na Mlejně a kluci úžasně vylizovali pěnu, pivo samotný ani ne, ale ta pěna prej neměla chybu no a pak si tam Jája přinesla podmáslí a kluci se na něj samozřejmě hned vrhli :roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflmao: chudák Jája :roflcry: ale když se nad tim zamyslim, tak to byl snad jedinej den, kdy klucí bumbali a Koojak snad ještě ani neochutnal :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Kometa » 16 bře 2008 20:07

Doma piju jen víno a to je moc nezajímalo a ochutnat nechtěli.

Vtipná je naše mladší fenka- i když nikdy neměla nic dočinění s násilnými opilci či tak něco a naši pijí skleničku vína každý večer tak alkohol pořád velmi nesnáší a jakmile jí ho člověk jen náznakem nabídne, s nešťastným výrazem se začne schovávat pod stůl a pod... :oops: a my, zlí páníčkové, z toho máme bžundu :oops:

Btw. u psů se myslím říká, že to mají naopak než člověk a že jim více škodí ethanol než methanol.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Kometa » 24 bře 2008 19:08

Oprava: i moje potkanky holdují alkoholu, jen jim, jak už to u mladých slečen bývá, musíte nabídnout něco sladkého :pussy: ...

Sundat je ze skleničky se šampíčkem nebylo lehké :lol:
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod kareld » 25 bře 2008 00:36

Naši potkani jsou na víno jak diví, dokonce nám od jisté doby prokousávají PET lahve.
To totiž našli jednu PET láhev s vínem pod stolečkem :-). A tak jsme najednou koukali, co se pořád u té láhve přetahují a oni olizovali to vytékající víno.
kareld
Růžovka
Růžovka
Potkani: Duplex a Tomášek (Dacryon)

Příspěvekod Satanka » 30 čer 2008 12:22

Jednou jsme byli na návštěvě u mamky známé a já s sebou měla Érinku. Běhala si tam u nich po stole s okousávala sušenky ke kafi. Ty dvě že si daji vaječňák, tak si ho otevřeli, položili víčko na stůl.. a během chviálky víčko zmizelo i s Érinkou do toho nejzakramařenějšího rohu stolu, a jak jí vaječňák chutnal :) Inu co s ní... víčko jsem jí vzala, ona pak byla ještě chvíli uražená že jsem jí vzala dobrůtku... odteď už si dávám na víčka pozor :)
Pak se taky něco slavilo a já byla s Karýskem a mamkou. Maminka že si dá pivo. Jen ho přinesli, Karýs zbystřil a začal nasávat tu "vůni". Hrozně ho to přitahovalo..
Život, který žijeme a věci, které nás děsí odděluje svět tajemných možností...
Satanka
Růžovka
Růžovka
Potkani: kluci: Edmond, Mazlík, Chamirek, Karneval of PotkanMarvel, Empire of PotkanMarvel, Fin Momins of Opatov, Dolittle Momins of Opatov, Claire's Impuls
holky: Érinka, Winter, Wendeta, Dafila Kesibet, Naomi of Gremleen's, Alice of Black Diamond, Astaroth of Satannow, Abeba Od Nežárky, Cherr Od Adélky, Bee-Bee of Whisper, Bára of Satannow, Floe Momins of Opatov, Alexis Mscorpio's, Billie Od Máji
Chovatelská stanice: Satannow

PředchozíDalší

Zpět na Nevhodné potraviny