Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Alkohol

Jídlo, které by ste potkanům neměli dávat.

Alkohol

Příspěvekod Lady » 10 črc 2007 22:48

Alkohol prý potkánkům velmi škodí. :blink1: Zároveň jim ale neskutečně chutná (proč nebo co jim na tom chutná???)... :blink1: Jak jste na tom vy, potkánek a alkohol? Dali jste někdy potkyšovi ochutnat?
Lady
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lemiášek (de zverimex) a Borlejf Z Niflheimu (Ozziášek)

Re: Alkohol

Příspěvekod Phoca » 10 črc 2007 23:03

no. sama nepijem, a keď už, tak nie doma.. a nikdy by som im nedala, ani keby sa rozkrájali na kúsky.. a keby som im mala dávať všetko, čo im chutí, len preto, že im chutí a inak to nesmú... už by asi neboli.
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod myjka » 10 črc 2007 23:12

Moja prva potkanka si obcas lizla piva z pohara ale teraz moje potkanky prisne abstinuju :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Lady » 10 črc 2007 23:17

Slyšela jsem z vyprávění, že dávali chudáčkovi potkánkovi pít v hospodě (jako že v dost velký míře) a pak všem přišlo děsně legrační, jak se chudák potkyšek motá. Přijde mi to dost zvrácený :x: A tak jsem hloubala, co že jim to tam chutná, co je tak láká.... :blink1:
Lady
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod myjka » 11 črc 2007 07:56

Netusim ale viem ze keby mohli tak sa teraz na to pivo z radostou vrhnu..
myjka
černá ofce
černá ofce

Příspěvekod mikka » 11 črc 2007 08:39

Jasně,že alkohol stejně jako lidem potkánkům škodí - jim, ale ještě mnohem víc, když jsou náchylný na nejrůznější onemocnění. Jestli to potkanům chutná nebo ne to nevim ,protože mě nikdy nenapadlo to holkám dát (do hospod s nima nechodim a doma nepijem). ale myslim si, že třeba něco krémového jako beilis (nevim jak se to píše) by si dali, ale třeba rum či whisky určitě ne...
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Danny » 11 črc 2007 09:16

tak pozor náš Krim se sápal i po rumu Capitan Morgan....Kdybych včas nezareagovala, asi by si neliz jen jednou... Jinak pivko či třeba víno skolou je u potkanu taky oblíbené... To samozřejmě neznamená, že byjsmeje tím prolejvali :-D.
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod myjka » 11 črc 2007 09:18

Mne sa moja lilith raz v krcme vrhla po vodke... Takze myslim ze by vypili asi fakt vsetko.. Nastastie som stihla vcas zakrocit
myjka
černá ofce
černá ofce

Příspěvekod nettle » 11 črc 2007 10:30

MY jsme si jednou s přítulem dělali hezký večer otevřeli jsme flašku vína....a mno a najednou koukám Alina se dostala ke sklenici a chlemstá přítulova víno....Přítul dostal sprďana a já jsem pak celou noc vstávala k Alici jestli jí něco není...ale v pohodě, nic se jí nestalo ;-)
Bůh není, snažila jsem se uvěřit, ale pokaždý, když už mě skoro dostal na svou stranu, stalo se něco, takové to něco co vás utvrdí v tom, že víra v boha je absolutní blbost...
nettle
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Alinka a Sárinka

Příspěvekod nevi » 11 črc 2007 10:58

Naši potkani se sápou i po lihu...
Ale napít nedostali nikdy - doma nepiju a na pařby je neberu. A nezletilým nenalejvám:)))
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Haslerka » 11 črc 2007 11:33

Moje holky si obcas lizly piva(ale opravdu jen jednou smocily jazycek) vsimla sjem si, že jim jede jen plzeň:-)

Ale ted už dlouho nic nemeli a taky mit nebudou, ovsem kamaradka mi vypravela, jak jednou odesla kamsi a zanechala sveho dedu s potkanem osamote..poté co se vratila, tak zjistila, že děda vyžahl flasku tuzemaku a protože neměl spolupitce tak sobe stakana, potkankovi na lzicku...potkan pry drzel krok, takže ve chvuli kdy bylo dopito byl potkanovi stul malej jak se motal(a děda na tom nebyl o moc lip).
Samozrejme kamoska nasrana a vydesena, dedu odklidila do postele, potkana do klece, kde si lehl a probral se az za den...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Lady » 11 črc 2007 14:02

Hašlerko, sice je mi líto potkánka, co do sebe vpravoval, ale historka je to ve finále celkem vtipná :) To u nás by naštěstí potkánka jako spolupitce nikdo nevzal. Táta sice občas hledá soupitníka, ale nedozrál k tomu, aby Lemiášek takto povýšil. Naštěstí :wink:
Lady
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Haslerka » 11 črc 2007 18:21

Lady píše:Hašlerko, sice je mi líto potkánka, co do sebe vpravoval, ale historka je to ve finále celkem vtipná :) To u nás by naštěstí potkánka jako spolupitce nikdo nevzal. Táta sice občas hledá soupitníka, ale nedozrál k tomu, aby Lemiášek takto povýšil. Naštěstí :wink:

taky jsme se u toho smály, když to vyprávěla, ale v tu chvíli bych dědu asi zabila, byt na jejím míste....
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod vranitko » 11 črc 2007 21:44

Taky bych nikdy potkanovi alkohol samozřejmě nedal, ale že jim chutná je docela logický... chutná jim ze stejného důvodu jako lidem... v divoké přírodě dokonce zvířata čas od času schválně vyhledávají nahnilé a kvasící ovoce, protože se "chtějí napít" - přeci jen člověk je taky druh zvířete a tudíž chuť na alkohol nás neodlišuje...

jinak já znám historku s alkoholem nepotkaní ale andulkovskou ... vyprávěl táta, jak když bydlel ještě u rodičů, měli doma rodinou oslavu... no a najednou vidí, jak se andulka vleče po zemi, pomocí zobáku a pařátů vyšplhá na křeslo a přeskočí na stůl, celou cestu se chová tak nějak divně a štěbetá si pro sebe... na stole zamíří k frťanu rumu, párkrát lokne a jde se poflakovat po stole, aby se tam zase vrátila... teprve teď se prý probrala vyděšená rodina a andulce zatrhla nasávání... třetí den už byla v pohodě. :whistle: :roflcry: :wink:

v džungli běžně žerou nahnilé kvasící ovoce opice, pes chlemtá pivo až hanba ( když má páníčka, který by potřeboval pár facek aby se probral ) proč by tedy potkani měli být vyjímka? chutná jim a proto musíme být o to víc opatrní aby se k tomu nedostali :wink:
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Lady » 13 črc 2007 00:00

Teda... andulka alkáč :roflcry: :roflcry: :roflcry: Já už ji vidim, jak se táhne po tom stole, chuděra, ouplně namol.... :roflmao:
Já vim, že když jsem byla malá, tak táta dal napít pívo praseti a to si to jakoby umělo i "držet".... :whistle:
Ale s tim kvasícím ovocem, že se chtějí napít - člověk přeci pije kvůli něčemu jinému, ne? Někdo proto, aby se motal :D , jiný proto, aby zapomněl :( , další proto, že ho to uvolní :bash: .... V dávných dobách pili šamani všelicos, aby měli halušky... :wink: Ne, že bych potkyšům nevěřila a podceňovala jejich inteligneci, ale nezdá se mi, že by vyhledávali kvasící ovoce z některých z těchto lidských důvodů.... Třeba se ale mýlím :wink:
Lady
Skákavka
Skákavka

Další

Zpět na Nevhodné potraviny