Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jedovatá čokoláda?

Jídlo, které by ste potkanům neměli dávat.

Jedovatá čokoláda?

Příspěvekod poklad » 03 kvě 2007 08:34

Mohl by mi někdo vysvětlit, kde se vzalo, že čokoláda je pro potkany jedovatá?
Žijte dlouho a blaze
poklad
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod nevi » 03 kvě 2007 09:01

Obsahuje kofein a ten je pro potkany škodlivý ne?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod poklad » 03 kvě 2007 09:04

kofein?
jako já chápu že by to žrát neměli, ale neni my jasný jakym způsobem by to mělo bejt jedovatý.
Žijte dlouho a blaze
poklad
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod mikka » 03 kvě 2007 09:11

vim, že pso psi je ve větším množství toxické kakao..tak jestli to není to samé u potkanů.Psa větší množství dokáže i zabít
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Phoca » 03 kvě 2007 10:40

jj, teobromín v kakau... ale na rovinu, kto zvieratám nikdy nedal ani kúsok čokolády.. :oops: ako malá som túto informáciu nevedela, a tak môj maltézák zbodol hodne čokolády :oops: a prežil to (chvalabohu)
našla som zatiaľ toto:
http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=4012

ale zase.. ja jem len mliečnu a tam toho kakaa moc nie je, taká horká je asi nebezpečnejšia (??) pozrite na čokoládu tu:
http://potkanomilec.info/pot_pamlsky.htm
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod refugee.ph » 17 kvě 2007 10:59

tohle není tak úplně k tématu ale nechtěla sem zakládat podobný..i když možná že je :whistle:

nečetl jste někdo náhodou nedávno časopis Báječná neděle??hned na první straně vevnitř (myslím) byl článek o potkanovi a v něm sem se dozvěděla jak potkanka dokázala sníst i dvě tatranky najednou, nejradši měla salámky a za odměnu jí dávali čokoládu :shock:
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod MatiMate » 17 kvě 2007 16:46

Celkem jsem premyslela co mohu davat a co naopak ne svym klukum. Kdzy vychazim z Paracelsova predpokladu " Vsechno je jed a nic neni bez jedu, jenom davka rozhodne o tom zda podana latka je nebo neni jedovata."

Tak ve sve podstate to co jim ja jedi i oni, plus hosi dostavaji specilni lab. granule. Cokoladu ano ale dle vahy, salam ano ale jako odmenu...parky ano pokud nemaji drazdive koreni a zase umerne vaze a nikdy jako hlavni krmivo. Premysleli jste nekdy z ceho se delaji kocici konzervy ci granule? Popripade potkani smesi? Kdyz to vezmu zpetne kolik z nas zdlablo hrst kocich grnuli ci kocic konzervu? :D
MatiMate
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mí za duhovým mostem: Fidlik, Che, Klemisek. Shanim Patchwork 2 hosiky at mmi neni smutno :)

Příspěvekod Escherichia » 17 kvě 2007 23:21

naše holky papaj čokoládku a rády :lol: ale jen malinko a za odměnu
uzeniny nemaj prakticky vůbec.........párky a klobásy doma nevedeme a občas maj šunčičku ale ony raději jogurt a třeba taveňák
"Proti proudu se prostě nevysereš." Charles Bukowski

Já však rozeznávám zvuk chůze, co se odráží od výloh hlučných pasáží. Tvou samotu, tvé závaží.
Já vždy rozeznávám tvé boky, když jdeš ulicí, tvé vlasy mezi pšenicí, tvou vůni mezi tisíci.
Já vždy rozeznávám, hravě rozeznávám.
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Příspěvekod refugee.ph » 18 kvě 2007 06:14

já uzeniny ani čoko zkrátka nedávám. přijde mi to zbytečný..odměnit ho můžu i něčím jiným na čem si pochutná a co pro něj bude daleko zdravější..ale ten článek mi trochu naštval..tam to prostě vyznělo že je to běžný..že potkan nebude žrát svoje krmení ale to samí co člověk. kdybych o potkanech nic nevěděla tak bych si myslela že takhle to má fungovat..
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod zulu » 18 kvě 2007 08:48

refugee.ph píše:já uzeniny ani čoko zkrátka nedávám. přijde mi to zbytečný..odměnit ho můžu i něčím jiným na čem si pochutná a co pro něj bude daleko zdravější..

s tím souhlasím. potkan narozdíl ode mě neví, že některé pamlsky které mu dám jsou nezdravé, zblajzne všechno. je tedy na mě abych myslela i na jeho zdraví a linii :wink:
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Nergita » 18 kvě 2007 09:56

Taky čokoládu a uzeniny nedávám. Když chci dát potkanům mlsku, tak třeba dropsík nebo sušenou rybičku. Když chci dát potkanovi maso, tak jenom vařený kuřecí. Je to určitě o dost lepší.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Baterka » 18 kvě 2007 10:01

Mno, čokoládu radši snim sama :) a pokud mi teda nějakej drobek upadne a jedna z holek ho sní, tak by to nemělo vadit, páč ten drobek je fakt prťavej.... :whistle: a maso dostávaj taky jen kuřecí.. i když šunku se mi z toustu snažej ulovit docela často :roflcry:
"Sbohem" řekla liška. "Teď ti dám na cestu své tajemství. Je docela prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, to oči nevidí."
"Co je důležité, to oči nevidí," opakoval po ní malý princ, aby si to zapamatoval.
Baterka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Bedla, Oliva, Švestka a Sodovka

Zeshora na nás dohlíží Roxy, Jingless, Voldemort, Pecka a Bíba

Příspěvekod nevi » 21 kvě 2007 06:23

Dát potkanovi čokoládu mně nikdy ani nenapadlo. Když už dostanou něco jiného, tak obvykle vařím speciálně pro ně. (Někdy si nabídnou samy:) ). Jako pamlsky dávám jogurtové dropsy, kousek ovoce, zeleniny nebo kočičí granule.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Jedovatá čokoláda?

Příspěvekod Lady.Blackie » 15 úno 2008 14:22

Někde jsem četla, že čokoláda u potkanů "pomáhá" tvorbě nádorů. Takže raději nedávám.
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Re: Jedovatá čokoláda?

Příspěvekod kawi » 02 čer 2008 14:53

cokoladu potkanum ani nahodou, potkani a psi nejsou schopni zpracovat prave teobromin, v cokolade obsazeny....
ja tedy davam potkanum vedle zrni vsechno, co jim ja :roll: ale ze jim povetsinou bio potraviny a vegetarianskou stravu, z masa leda kvalitni narychlo ugrilovane, tak maji potkanci si myslim stravu vyberovou :lol:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Další

Zpět na Nevhodné potraviny