Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Krmením k rakovině...

Jídlo, které by ste potkanům neměli dávat.

Krmením k rakovině...

Příspěvekod Sedulka » 21 črc 2006 16:57

Možná je to blbost,ale stojí za zamyšlení...všichni moji známí mají psy - jednoho i víc. Krmí je samozřejmě granulema. A bohužel snad všichni umřeli na rakovinu. Zrovna tak znám spoustu lidí, co mají doma ochočenou andulku nebo papouška a v dobré víře mu dopřávají různé bonbonky,tyčinky apod. ze zverimexu. A hodně těhle ptáčků rovněž umřelo na rakovinu. ( Svoje ptáky ve voliéře krmím jen zrním , ovocem a zeleninou, žádnou chemii, a jsou v pohodě!!!! ) A poslední příklad : dost dlouho jsem mívala křečky zlaté - milovali granule pro psy a tak jsem jimje dopřávala. Prakticky všichni se dožili 2, max.3 let a pak jsem je musela nechat utratit, protože se jim někde udělal nádor. A podobné to možná je s potkama, taky jim dopřáváme různé pochoutky a granule ze zevrimexu...a taky trpí na tu hnusnou rakovinu...co si o tom myslíte?!
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Tara » 21 črc 2006 17:02

waw ted si me vydesila..zrovna jsem klukum primichala do jejich papu-naj takovy smesy zrni atd..granulky pro pejsky..hmmmm... :shock: :shock: ted bych jim to nejradsi vyzbirala..ale zase si musim vzit ze muj prvni potkanek nemel nikdy nic-granule atd..a umrel na roce na rakovinu a Flek tohle dostava nejak furt a nic-klep klep klep rakovinovyho na nem nevidim
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Tara » 21 črc 2006 17:04

jo jeste neco-pedigree a tyhle podobny jsou peky sragory..
pes by to mel mit treba jenom na chut..je to jen sama chemie atd..nejlepsi granulky jsou eukanuba...
jen me to tak napadlo...a taky candy sou dobry
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness

Příspěvekod Sedulka » 21 črc 2006 17:20

Vyděsit jsem tě nechtěla, promiň! Ale je mi to docela divný, jak je možný, že teď i zvířata tolik trpí na rakovinu.Dřív to přece nikdy nebylo!Teď je všude ta blbá chemie...u potků je to asi něco jiného, protože byly záměrně chováni na výzkum proti rakovině,ale stejně...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Tara » 21 črc 2006 17:24

neee neomlouvej se... :D
to je vsude chemie..nejlepe prodavany sou granule pedigree a jim podobny.. a pritom to jsou ty nejhorsi granule co muzes sehnat..ale maji nejlepsi reklamy atd.. :roll:
dukazem toho je ze na veterine sezenes doopravdy dobry granule a pedigree tam nikdy nejsou.. :roll:
jj...je to hrozny-rakovina je ted doopravdy mnohem castejsi nez drive
ted jsem si jen vzpomnela(s tou rakovinou)jak potkanci ziji kratce-cetla sem na ifaune doopravdy hnsunej pripevek-aspon pro me,ze jista slecna je velmi rada ze potkanc i ziji tak kratce,protoze o 8 letty zvire nebo vic uz by ji pak nebavilo starat a omrzelo ji :x :x
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Morrigna » 22 črc 2006 08:12

Dřív určitě umíralo víc potkánků na nádory než teď - skoro každý tak skončil. Jak se přestali brát potkani z příbuzenského křížení ze zveráčů, je to o moc lepší.
Vždy záleží na vrozených dispozicích, ale určitě chemické přídavné látky a velké množství cukrů není dobré. Teď máme pár granulek, aby Šedá trošku nabrala, ale jinak jsem zastáncem dát třeba méně často, ale vždy čisté maso, třeba vařené kuřecí nebo lososa.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod mikka » 22 črc 2006 09:29

Já psa a kočky krmim granulema Pro Plan tak doufám,že jsou stejně dobrý jako ta jejich cena....1kg za 130kč :? Dokonce jsou jediný granule co Tara chroupe :) Snad v nich tolik zas chemie neni,když jsou tak drahý :roll:
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod zulu » 24 črc 2006 08:59

no když se to tak vezme, rizika jsou asi úplně všude. já osobně neberu nic z obchodu jako 100% zdravé. nejenom granule, ale proč myslíte že jsou kuřátka tak pěkně velká, proč je ovoce takové obrovské a krásně červené/žluté.... možná jsem paranoidní ale kdybych něčemu měla věřit tak jedině tomu co si vypěstuju sama :?
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Katka » 27 črc 2006 18:46

Já jsem si jak jsem s Bell přešla na granule dělala průzkum a nejlíp mi vyšel tuším Royal canin Bella ho ale zuřivě odmítala a tak má Ekanubu (podle mě jedno z nejlepších granulovaných krmiv pro psy na našem trhu).
Zaujala mě diskuze na téma čerstvá zelenina- na začátku prázdnin jsem byla na semináři Jídlo z blízka Celé to bylo o využívání místních zdrojů, lokalizaci, globalizaci síle supermarketů a o zdravém, bio a jiném vhodném a nevhodném jídle. Z toho přívalu informací mi lezli oči z důlků-)) Bylo zajímavé dovědět se že například proběhl průzkum, který dokázal že geneticky modifikované potraviny způsobují rakovinu a vědci kteří to potvrdili byli následně umlčeni. Také třeba to že potraviny v supermarketech jsou vykupovány od zemědělců za nízké ceny na druhé straně zeměkoule několik dní leží ve skladu pak jsou přepravovány(zatím uměle dozrávají za pomoci působení různých plynů) dorazí na hlavní velko sklad z něho na menší sklad teprve do obchodu a v obchodě až za nějakou dobu na pult- donesete si jej domů a za tři dny zhnije.

PS.:kdo by měl větší zájem dozvědět se na toto téma více může kontaktovat někoho z občanského združení Horní mlýn - http://www.hornimlyn.cz/ Mohli by Vám poskytnout některé z materiálů a obsahy přednášek, mezi doporučené pubolikace k tomuto tématu patří - Malé je milé velké je dotované, Domácí ekonomika, Minulé budoucnosti a mnohé další, na adrese mlína mají rovněž filmy k této tématice- pro ty co chcou udělat něco pro své zdraví a tuhle planetu je to :up:

Promazán offtopic - nevi
Miláček Arwen Chs Gremleens- Arwenka Arwuška Arwulka čertidlo-))

http://www.arwen.estranky.cz
Katka
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Arwen of Gremleens a měla bych jich víc, ale nesmím

Re: Krmením k rakovině...

Příspěvekod Michal-misak » 21 črc 2011 07:37

ja si myslím, že taky záleží na tom na co potkana už od malička přivykáte. Jelikož a taky jake jsou jejich genetické dispozice. Jelikož Kristinu jsem krmila krmením ze zveráče, sem tam dostala maso a samozřejmě ovoce, zeleninku aj jogurt občas dostala a někde na roce a několika měsíců jí postihla rakovina.a zase Mišákoj davám všechno co může a je čila a nikde nic zatim a to jíje rok....ale jinka pomoc proti rakovině, jako PREVENCE je dobre dělat čaj z kopřiv, jelikož kopřivy mají čistící učinek, tak třeba jednou za měsíc či 3 týdny jim udělat čajik a podávat týden:) tělo se jm pročistí od rakovinotvornejch buněk. :)
Michal-misak
Růžovka
Růžovka
Potkani: Potkanka Michal a potkanka Kristina

Příspěvekod Kometa » 21 črc 2011 23:31

Strava určitě zdraví organismu ovlivňuje, ale není to jediná samozřejmě věc, která rozhoduje o zdraví nebo nemoci. Je tam ještě vliv vrozených dispozic, psychiky a prostředí.

Ovšem to, co potkánek dostal do vínku při narození, neovlivníme; prostředí, ve kterém žije, můžeme upravit jen do jisté míry, stejně tak jeho psychické prožívání. Naopak jeho stravování máme zcela ve svých rukou (pomineme-li to, co si sám najde na vycházkách :lol: ).

Psí granule mi osobně nepřipadají jako nejlepší součást potkaní stravy. Však i uvědomělejší a méně pohodlní majitelé psů přechází na BARF krmení - čerstvou a přirozenou stravou. Granule obsahují kdoví co a upravované kdoví jakými technologiemi a teplotami. Takže podle mě je lepší dát potkanovi sem tam kousek masa a jinak krmit přírodním zrním, semínky, ovocem a zeleninou, než mu v dobré víře podstrojovat jakýmikoli granulemi - i těmi vyrobenými speciálně pro potkany.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Pepinie » 22 črc 2011 00:45

nikdy bych psa ani jiné zvíře nekrmila nějakýma univerzálníma rozemletýma a usušenýma srajdama jako jsou granule - nevěřím těm kecům vše v jednom pro zdraví...svým psům vařím...taktéž potkanům (maso, vejce, rýže, těstoviny apod) a doplňuji čerstvým a sušeným ovocem, čerstvou zeleninou, mléčnými výrobky, zrním a semínky...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Michal-misak » 22 črc 2011 09:11

občas dávám potkankám kočičí suchý po tom se mohou utlouc, ale to je krizovka když nemam peníze na krmení... což se stavá tak jednou za 2-3 měsíce. a psa krmim jen granulema a občas dostane konzervu s těstovinama... jsem student a moc peněz nemám na to aby Mazlik mohla jíst to nejlepší. :( tak se musíme zatím spokojit s tím co máme...
Michal-misak
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 22 črc 2011 10:01

no já ti nevím, ale čerstvé domácí jídlo vyjde snad i levněji než granule a konzervy...a tohle je fakt hnusný přístup, když vím, že nemám dost peněz aby se u mě zvíře mohlo mít nejlíp jak může, tak si ho nepořizuju :roll:
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Michal-misak » 22 črc 2011 10:47

tohle neni hnusný přístup, hlavní je že pes dostane nažrat a nijak nestráda a to sami potkani, oni se mají dobře na žřádlo ak řikam se stavá málo kdy že nemam. ono nejde jen o to aby byli dobre krmený. vzala jsem si pejsana z utulku a tim myslim ze jsem ji dala vic nez ji kupovat drahy krmeni neboj i kazdej den vyvaret... je uzdrava, je hrava... neprojevu znamky toho ze by stradala a to je myslim ze hlavni
Michal-misak
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Nevhodné potraviny