Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Pecky v ovoci

Jídlo, které by ste potkanům neměli dávat.

Pecky v ovoci

Příspěvekod Jingles » 06 bře 2006 20:45

Potkyláska píše:Tak jsme také v klubu zrní,mrkev.Zjablíčka ale úspěšně vyjídají alespon semena :)

Nechci sejčkovat, ale někde jsem slyšela, že jsou jedovatý a že by ohryzky neměli jíst ani lidi. Prý šálek jader dokáže zabít dospělého člověka, ale nevím, jestli to není jen fáma :?:
Jingles
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kryštof, Tadeáš

Příspěvekod Potkyláska » 07 bře 2006 08:05

Pokud vím,jádra jsou většinou to nejkvalitnější z celého plodu.Jistě ,že se jich nesmí zbaštit hafo.To je jako s ořechy ne?V malém množství prospěšné,ve velkém jedovaté :oops:
Možná se ale mýlím
Potkal potkan potkana, -''- ,pod kamenem, -''-.
Kampak pane potkane,-''- ,atˇ se vám nic nestane!
Potkyláska
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Makushka » 07 bře 2006 10:54

Jingles píše:
Potkyláska píše:Tak jsme také v klubu zrní,mrkev.Zjablíčka ale úspěšně vyjídají alespon semena :)

Nechci sejčkovat, ale někde jsem slyšela, že jsou jedovatý a že by ohryzky neměli jíst ani lidi. Prý šálek jader dokáže zabít dospělého člověka, ale nevím, jestli to není jen fáma :?:

No jo, ale kdo by jedl tolik jader? Všeho moc škodí. :wink: Když vypiješ 20 litrů vody, taky to asi nebude moc prima. :D
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Cesmína » 07 bře 2006 15:42

Já i moje holky baštíme ohryzky i se semínky a dostu žijeme a jsme zdravé. :wink:
Asi záleží na tom, kolik se jich sní.
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Helinka » 07 bře 2006 15:47

Ja myslim ze se po jednom jabku nic nemuze stat, nase morcata taky jedly i ohryzky a nikdy se nic nestalo
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Jingles » 07 bře 2006 19:16

Makushka píše:
Jingles píše:

No jo, ale kdo by jedl tolik jader? Všeho moc škodí. :wink: Když vypiješ 20 litrů vody, taky to asi nebude moc prima. :D

No jasně, ale když se to přepočítá na potkana, tak to asi nebude hrnek, ale mnohem míň. Ale ty seš doktor :lol:
Jingles
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Makushka » 07 bře 2006 23:35

Jingles píše:No jasně, ale když se to přepočítá na potkana, tak to asi nebude hrnek, ale mnohem míň. Ale ty seš doktor :lol:

Já to chápu, ale ke kolika zrníčkům se může potkan dostat? Jestli jednou za dva týdny z ohryzku vydlabe tři...
Mě nenapadá, co by v těch jádrech mohlo být škodlivýho, ale třeba tam něco je, nevím...
Makushka
Moderátor
Moderátor

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Jingles » 08 bře 2006 08:54

Už je to dlouho, co jsem to četla, takže už taky nevím. :oops: Chápu tvůj názor, ale s takovým tím "troška nikomu neublíží" prostě nesouhlasím. Myslím, že je zbytečný cpát potkanovi něco, co se mu pak bude usazovat v těle, stejně jako u lidí. Asi jsem Herodes, ale poté co mi zemřela Ríša, nedávám potkanům nic, co by jim nepatřilo a ukradené dobroty jim nemilosrdně zabavuju. Ono se řekne, že občas kousek sušenky nebo salámu potkanovi nemůže uškodit, jenže jsem na vlastní oči viděla opak. Jasně - stane se to potkanovi, který má poruchu metabolismu a tuk se mu usadí v játrech a ne v podkoží, jenže tu poruchu předem neodhalíš. Ríša byla naprosto zdravá a během měsíce byl konec. Snad to s jádry z jablka nemá nic společnýho, ale je to dost podobnej princip.
Sorry za ten výlev, ale myslím, že když potkanovi dáváme sušenky a podobný mlsoty, tak to děláme, abychom my měli ten pocit, jak se má u nás dobře, ale spíš mu tím uškodíme. Snad jsem moc radikální, ale potom, co jsem viděla umírat Ríšu, už asi jiná nebudu :cry: .
Jingles
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cesmína » 08 bře 2006 16:36

Jasně sušenky...apod. potkymu nepatří. Ale jablka jsou přirozená strava a divoký potkan se k ním taky dostane a určitě si pošmákne. Navíc nikde není prokázáno, že ohryzek skutečně škodí. Všechno je to jen o tom "někde jse četla, slyšela jsem, říká se" Až bude někde odborný článek s důkazy o tom, že jablečná semínka jsou skutečně jedovatá, tak pak je potkanům přestanu dávat.
Kdyby se totiž měl člověk řídit podobnými zvěstmi, tak nejen jeho potkani, ale i on sám by musel umřít hlady.
Navíc třeba brambory, bylinky, léky ....atd. jsou taky ve větší míře jedovaté nebo škodlivé. Ale v menší míře jsou neškodné. Samozřejmě záleží taky na velikosti organismu.
Důležité je uvědomit si, co může potkymu skutečně škodit a co ne. Pokud mu dám sušenku, mohu mu uškodit. Ale jablko určitě ne (pokud není chemicky ošetřeno).
Cesmína
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Makushka » 08 bře 2006 21:14

Jingles píše:Už je to dlouho, co jsem to četla, takže už taky nevím. :oops: Chápu tvůj názor, ale s takovým tím "troška nikomu neublíží" prostě nesouhlasím. Myslím, že je zbytečný cpát potkanovi něco, co se mu pak bude usazovat v těle, stejně jako u lidí. Asi jsem Herodes, ale poté co mi zemřela Ríša, nedávám potkanům nic, co by jim nepatřilo a ukradené dobroty jim nemilosrdně zabavuju. Ono se řekne, že občas kousek sušenky nebo salámu potkanovi nemůže uškodit, jenže jsem na vlastní oči viděla opak. Jasně - stane se to potkanovi, který má poruchu metabolismu a tuk se mu usadí v játrech a ne v podkoží, jenže tu poruchu předem neodhalíš. Ríša byla naprosto zdravá a během měsíce byl konec. Snad to s jádry z jablka nemá nic společnýho, ale je to dost podobnej princip.

Já osobně si myslím, že semínka z jablek jedovatá nejsou - vždyť ta jabloň od přírody musí počítat s tím, že je budou zvířata jíst a rozšiřovat...
Určitě takový uzeniny a podobný s***ky jsou mnohem mnohem škodlivější...
A pravda je, že kdyby člověk měl dbát na řeči typu "slyšel/četl jsem, že bla bla", tak by nakonec nemohl jíst vůbec nic.
Ale máš pravdu, že dávat potkanům zaručeně škodlivý věci s tím, že "jenom trošku", to je fakt pěkná blbost. :evil:
No, jenže při troše zamyšlení... všechno je škodlivý, když se to sní v dostatečně velkém množství.
Makushka
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Nelly » 11 bře 2006 18:46

já jim ohryzky,všechny králíci tyky,potky taky,pes taky a andulky taky.samozřejmě se jima necpeme od rána do večera,ale jednou za tejden to zdlabem......a zatim sme na živu :lol:
život je sled průserů nepravidelně po sobě jdoucích
Nelly
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Phoca » 11 bře 2006 19:13

mne trebars na hruške ostava len stopka...zožerem to všetko...ked som bola malá, tak som semtam jedla jablká...ale len jednu odrodu, čo rástol jeden jediný taký strom nane v záhrade... ( musela som to upravit..pisem jak madar uz)... :lol:
Naposledy upravil Phoca dne 11 bře 2006 21:54, celkově upraveno 1
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Pecky

Příspěvekod Tkanu » 18 čer 2006 09:50

V potkaním doupěti jsem našla důkladně zpracovanou pecku z broskve a vzpomněla jsem si, že jsem snad slyšela, že jádra, co jsou uvnitř, nejsou příliš zdravá, ne-li přímo jedovatá :( Nebo jen z meruněk? Nevíte, co je na tom pravdy?
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Elenloth » 18 čer 2006 10:02

Jádra zdravá myslím opradu nejsou, takže bych doporučovala nedávat.U broskví o není tak vážné jako u meruněk.Takže být tebou bych dávala pozor,ať se k tomu nedostanou.
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Tkanu » 18 čer 2006 10:12

Hm, ta moje obluda vyšťárá kdeco :( A co jadýrka z jablek? Ty vybírá z ohryzku jako první...
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Další

Zpět na Nevhodné potraviny