Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mrkev

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Re: Mrkev

Příspěvekod Cookie » 07 lis 2010 15:37

ahojky
Chtěla jsem se zeptat..co se týče mrkve, dávám ji své potkance téměř denně, je to špatně? nebo to nevadí? :love: má ji ráda..
,,Nikdo se mě neptal, jestli se chci narodit, tak mi neříkej, jak mám žít."

ObrázekObrázek ~ Cookie *17.8. 2010
Cookie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Za duhovým mostem čekají:
Pepinka (2,5 roku)
Cookie
Bonny

miluji vás
Chovatelská stanice: Sch-Potkaní Packy

Příspěvekod kožíšek » 19 lis 2010 19:06

Cookie,
ptáš se na stejné věci v mnoha tématech. Pokud umíš číst - což určitě umíš - a pokud sis pročetla toto (a i další) téma od začátku - což jsi očividně neudělala - zjistila bys odpověď a ptát by ses už nemusela.
Navíc ve vedlejším tématu granátového jablka Ti Haš odpověděla nejen ke granátovému jablku ale i obecně - pokud jsi to ještě nečetla, zde Ti to tedy ocituji:
Haslerka píše:V podstatě všechnu zeleninu a ovoce, co mohou lidé, mohou i potkánci - samozřejmě s mírou.

Zkus propříště víc číst a méně - zbytečně - psát neboť tím znepřehledňuješ forum.
Díky
Kožíšek
Obrázek
Honoré de Balzac: Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
naše fotečky - http://kozisek.rajce.net
kožíšek
Moderátor
Moderátor
Potkani: Levi Beris, Yadon z Mouseville, Zabulon z Mouseville
----
Za Duhovým mostem: Gothard von Valentines, Logan of NippyLand, Koneckonců of Navel, Asik of Ituri, Byte of Ituri, Cynic of NippyLand, Chippoke AkaiTatsu, Marfík Beris

Příspěvekod gazinka » 19 lis 2010 19:59

Cookie píše:ahojky
Chtěla jsem se zeptat..co se týče mrkve, dávám ji své potkance téměř denně, je to špatně? nebo to nevadí? :love: má ji ráda..

Moje holky se jí vyhýbají obloukem :D
gazinka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Isabella: *20.8.2010, dwarf, black, dumbo
Elisabeth: *28.9.2010, dwarf, burmese

Příspěvekod estrius » 02 čer 2014 12:56

Ahoj, nevím do jakého tématu to zařadit, když jsem to vyhledával, našel jsem zmínku akorát tady. Poslední dobou sleduju, že mi holky zrznou, hlavně na světlých místech hoodedek je to dost znát, dneska jsem si toho trochu všiml i u Celestýny, která je ruská modrá. Je to špatnou výživou? Mrkví je moc nekrmím, je to problém ze zdravotního hlediska? Dík za odpověď. Robin.
estrius
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Algernon, zverimex, hooded * cca 10/2014
Anežka, adoptovaná, hooded

Příspěvekod Elerían » 02 čer 2014 17:31

ja tiež nekŕmim ničím, čo "farbí" a všetky tri moje čierne potkany (aj ruský modrý) už majú hrdzavú podsadu... u čiernych je to vraj docela častý jav :smi:
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod estrius » 04 čer 2014 12:38

Tak v tom aspoň nejsem sám :)
estrius
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Elerían » 05 čer 2014 12:42

inak hrdzavenie zo stravy ani tak nepôsobí mrkva, ale kukurica. a tá je potenciálne karcinogénna, takže je najlepšie ju z potkanieho jedálnička úplne vylúčiť
Elerían
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Caledon van Rattenburg ("Cali", narodený 28.11.2012, samec, ruský modrý, štandard, self, hyperaktívne lízatko)
Český ráj van Rattenburg ("Cid", narodený 28.11.2012, samec, čierny, štandard, self, tlstý škrabkomaznák)
Armadillo Cambodia's Spirit ("Armi", narodený 5.5.2014, samec, BES, dumbo, berkshire, malý miláčik)

The High Priestess of Rat Spirit ("Leela", narodená 20.7.2013, samica, čierna, štandard, self, hysterická tryskomyš)
The Chariot of Rat Spirit ("Phoebe", narodená 20.7.2013, samica, aguti, rex, self, maličký maznáčik)
Querinda Od Pekelného Strážce ("Queri", narodená 2.8., samica, čierna, štandard, self, mrštná siláčka)

Příspěvekod estrius » 06 čer 2014 09:09

Já myslim, že kukuřici ve směcích moc nemam tak nevim teda :(
estrius
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Dr.Jenny » 10 čer 2014 16:31

já jsem před časem kukuřici vysadila uplně a mrkev dávám někdy jako pamlsek....bráška Corat zatím prozrze nevypadá...ťuk ťuk ťuk. Ono jim to zdravotně nijak nevadí...jen co se výstav týče je to silně nežádoucí....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod estrius » 18 čer 2014 17:33

Té záhadě bych chtěl přijít na kloub, mrkev dávám jen občas pár proužků co je součástí salátové směsi. Chtěl bych zkusit výstavu s Celestýnou, ale aby do té doby nebyla ruská zrska...
estrius
Malý potkan
Malý potkan

A zase ta mrkev

Příspěvekod Sája » 28 srp 2014 10:25

Taypík má sice stále nasypanou směs, v ní různé dropsy, piškoty (ale zjišťuju, že to mu moc nejede), nechce ani papriku ani jablka, ale ujíždí na mrkvi kterou už je schopnej proložit i sálátovou okurkou, ale každopádně mrkev s okurkou snídáme, obědváme i večeříme, svačinky má ze směsí a barevných křupek. Nechutná mu ani bílý jogurt, ani chleba, je prostě mrkvovej. :D
In Omnia Paratus :)
Sája
Růžovka
Růžovka
Potkani: Sir Taype Corleone

Příspěvekod Kimik » 28 srp 2014 13:52

Na ty dropsíky, piškoty, barevný křupky pozor, ty by měl dostávat když už, tak jenom občas, určitě ne jako denní součást směsky.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sája » 28 srp 2014 14:57

Co je na tom špatně? :-O
Sája
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 28 srp 2014 18:03

Bude za chvíli jako koule. :roll: Ty taky přece denně nesnídáš, neobědváš a nevečeříš třeba čokoládu, ne? ;) Po těchhle věcech se hodně tloustne, takže bych je dávala jenom sem tam jako pamlsek za odměnu.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sája » 29 srp 2014 09:29

Myslím, že zrovna jeho případ to nebude, zjistila jsem, že ty dropsíky mu nejedou (ze začátku mrkvový, ale už si kluk ušatej zvykl asi na tu čerstvou tak dropsy nee), křupky sice má, ale taky nic moc a piškoty, chroupe setinu piškotu týden :D. Prostě zeleninový myšák :D
Sája
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země