Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Luštěniny

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Příspěvekod Mafinka » 29 lis 2006 21:24

Dáváš i sterilovaný?? Ten z konzervy??
Mafinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod mikka » 29 lis 2006 21:25

Mafinka píše:Dáváš i sterilovaný?? Ten z konzervy??

já dávám normálně z konzervy hrášek i kukuřici :wink:
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Mafinka » 29 lis 2006 21:43

já mu včera dala hrášek a potom jsem se zhrozila jestli tam není něco co nesmí (mám ještě osmáka degu, a tam to musim kontrolovat pořád, nejsem zvyklá na takovýho všežravce :D )
Mafinka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod dooky » 29 lis 2006 22:05

hrášek taky papáme ale fazole sme teda ještě nezkoušela a abych se přiznala tak taky nevím jestli se můžou :roll:
Rozum je světlo, kterým má být příroda osvětlena a ne zapálena...
dooky
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod refugee.ph » 30 lis 2006 12:00

my jsme v létě měli hrášek na zahrádce takže potkánek ho měl docela často.zezačátku byl línej ho otvírat a musel dostávat kuličky ale pak začal vyjídat z lusků. taky sem se bála mu ho dávat hodně.ale on byl vždycky tak neodbytnej..takže bych řekla že kolikrát toho měl docela dost. ale snažila sem se mu nedávat tolik za sebou spíš po čase.ale nikdy s tím žádné problémy neměl. ted mu občas dám hrášek mražený - nevadí to? tedy jako samozřejmě že po rozmrznutí. sterilovaný je přece v nějakém kyselém nálevu ne? myslela sem že to nesmí...
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mája » 30 lis 2006 12:06

Hrášek nám taky jede, ale nijak to s ním nepřeháním. Mamka vaří pro našeho pejska nudle a do toho přidává vždycky hrášek, zelený fazolky mrkev a celer, takže já si z toho pak odeberu pro Oizo. Jinak jsem tuhle jedla konzervu červenejch fazolí a jednu jsem jí dala...jen se po ní zaprášilo.
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Sedulka » 30 lis 2006 20:21

V létě jsem myškám dávala hrášek v luskách, to se teda zaprášilo!!! O nějakým konzervovaným jsem taky přemýšlela - sterilovanej je v kyselým nálevu nebo není??? To by asi nebylo pro potky moc dobrý ne??? A ten mraženej se může normálně dávat po rozmrznutí, vařit se nemusí ne?!

P.S. Taruš, moc ti teda neporadím, tohle fakt nevím... asi by se to s ním nemělo přehánět. Co se týče fazolek, tak jsem kdesi četla že jsou tuším pro ptáky nebo křečky jedovatý, takže ty jsem potkyšům radši nedávala...nevím...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Morrigna » 01 pro 2006 11:41

Mražený a pak uvařený hrášek je OK, ale do sterilizovaného (v plechovce, má takovou trochu divnou barvu i chuť)se dává nějaká chemická látka, tak to bych jim nedávala. Zkus sterilizovanou kukučici - chutná podobně a holky na ní nedají dopustit.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod refugee.ph » 01 pro 2006 11:50

můžu se zeptat co je špatného na jenom rozmraženém hrášku..když se neuvaří..?už kolikrát sem ho potkánkovi dala - nenapadlo mě že by to mohlo vadit (i rozmraženou mrkef sem zkusila ale tu stejně nejedl) ale nic mu potom nebylo..
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Morrigna » 01 pro 2006 13:15

Já myslím, že je OK - je měkký. Navíc v krmé směsy je i sušený-syrový.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Tara » 01 pro 2006 14:57

kukurici jsem uz taky zkousela ale mysakum chutna vic hrasek :shock: :lol:
jinak jim davam norm.zmrazenej-kterej jim uvarim
ale ta konzerva jim smakuje vic.... :roll: no,ale radsi jim budu furt davat ty zmrazeny..kdyz ty z konzervi nejsou dobry
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Sedulka » 01 pro 2006 21:44

Ehm, ale mezi sterilovanou kukuřicí a hráškem není žádnej rozdíl, co se týče konzervování, nebo jo? Oboje je přece sterilovaný...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod refugee.ph » 04 pro 2006 12:04

mě to taky přijde jako totéž..ale přecijen se f tom příliš neorientuju tak nevím.já se snažím aby neměl nic sladkého slaného kyselého pálivého atd.atd. sice občas dostane vyzobat drobečky od sušenky - ale toho je poskromnu. ale ten nálef se mi přecijen nezdá..
refugee.ph
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod vranitko » 20 pro 2006 13:19

S hráškem ani kukuřicí jsem taky neměl nikdy žádný problém... i když je pravda, že mám prvního potkana... ale přes léto se kukuřicí i hráškem cpal, jak jen mohl... i když já zastávám názor všeho s mírou.

Jinak na http://www.potkani.info je velice krásně podrobně popsaná veškerá zelenina... o hrášku tam není jediná negativní zmínka a u kukuřice je poznámka, že když nebude solená, může být i z konzervy.

Tak vzhůru na zelené kuličky a žlutá zrnka :wink:
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Mája » 07 bře 2007 11:47

Tak dnes mají holky hráškové hody a můžou se po tom utlouct. Tlusťoška Oizule hamty hamty, ať nemaj tamti...zvládá čtyři kuličky najednou do papuly. Obě seděj vedle sebe a papaj fakt o závod...jenže džeryna nějak nepochopila, že Oizule toho bude mít stejnak víc... :roll: :roflcry: :roflmao:
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

PředchozíDalší

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země