Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Luštěniny

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Zelene fazolky

Příspěvekod Helinka » 08 úno 2006 13:59

Tak me napada (nikde jsem to nenasla), muzou se potkanum davat takovy ty zeleny fazolky (ty co se davaji do omacky), nenadyma to treba nebo tak? davali ste jim to nekdo?
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod zorusik » 08 úno 2006 17:13

:? ja som nasim v lete davala aj ten cerstvy hrasok aj s obalom, detickam velmi chutil a nevsimla som si ze by s neho mali nejake problemy.... samozrejme som im ho nedavala vela, mozno jeden strucik na "osobu".

Inak sa tiez strukovinam radsej vyhybam, ale ten hrasok je tak uzasny ze im musim dopriat :lol:
zorusik
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Morrigna » 08 úno 2006 19:01

Zelených fazolek v rozumném množství (občas jedna) bych se nebála. Fazole jako takové dávám občas, když je vařím, tak jednu nebo dvě, ale jen vařené doměkka. Čočku miluje, dostane nadvakrát celou lžíci.
JInak jsem zkoušela i sterilizovanou kukuřici, údajně velmi nebezpečnou, ale žádné z holek nic nedělala a to je jedly/jí téměř denně kávovou lžičku.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Danny » 09 úno 2006 13:35

Tu kukurici tak absolutne nechapu proc by mela byt nebezpecna... vetsina zkusenych potkanaru ji dava a nikdy se potkysum po ni nic nestalo :shock:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

fazole a kukurice

Příspěvekod Lejdyna » 09 úno 2006 15:55

No i kdyz to Helinka neví, tak nase mysicky (vcetne jejich holek) normalne krmim jak zelenym hraskem, tak varenou fazoli (ne zelenou to jsem jeste nezkousela) i sterilizovanou kukurici, sice asi v mnozstvi 5-6 kousku pro kazdeho (zkuste presvedcit potkany at si to bratrsky rozdeli) a za celou dobu co je pryc (od srpna) nebyl jedinej problem.
Lejdyna
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod chesterfield » 10 úno 2006 20:35

:shock: A zjistili jste někdo v čem tkví ta hrozba sterizované kukuřice :?: Docela by mě to zajímalo také jsem o tom ještě neskyšela. Nedávám ji, protože kuk. klas je podstatně zábavnější :wink:
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Phoca » 10 úno 2006 20:39

no...ta co mam v chladnicke obsahuje kukuricu,vodu, sol a cukor...nepoviem, keby nejake eeecka...ale takto...moc si z fyziologie rastlin nepamatam, ale mozno v nej daco vznika nakvasenim...kazde zrno, ked je v mokrom, tak po case zacne kvasit...ale co tam vznika?to si netrufam ani predstavit :shock: ale asi to bude len nejaky blaf-ze sa nema davat...
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod zorusik » 10 úno 2006 20:49

:twisted: sak ludstvo ma uz dost dlho snahu potkany vyhubit, ale nastastie sa im to nedariiii :lol:

takze dajaku tu kukuricku hadam zvladnu.... :wink:
zorusik
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod chesterfield » 10 úno 2006 20:50

Asi ano , ja ju jem hodně je to mňamka, s troškou jogurtu a majonézy kúsky syra a vobec čo dom dá.....
Dosť ako to tu ppo sebe čítam, od hladu mám samé preklepy. Prosím všetkých o zhovievavosť, mám dosť práce a píšem len tak úchytkom. :oops:
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Sasulka » 22 bře 2006 15:58

Přišlo mi zbytečný zakládat nové téma, tak to dám sem. Nemáte někdo zkušenost s podáváním cizrny? Kámoška nedavno doma připravovala nějakej dlabanec z naklíčený cizrny a mě napadlo, jestli by jim to nechutnalo. Ale nevim, jestli by jim to nemohlo nějak vadit??? :oops:
Sasulka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Potkaní smečka - viz stránky
Chovatelská stanice: FeeDee's

Příspěvekod Gachna » 22 bře 2006 16:15

Sasulka píše:Přišlo mi zbytečný zakládat nové téma, tak to dám sem. Nemáte někdo zkušenost s podáváním cizrny? Kámoška nedavno doma připravovala nějakej dlabanec z naklíčený cizrny a mě napadlo, jestli by jim to nechutnalo. Ale nevim, jestli by jim to nemohlo nějak vadit??? :oops:
Já nevim, ale cizrna je taky luštěnina a ten můj cvrček naklčený luštěniny docela papká.. takže myslim, že to můžou
Gachna
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Morrigna » 22 bře 2006 16:27

Cizrny bych se nebála, v přiměřeném množství.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Phoebe » 22 bře 2006 16:29

Tak me zarazily ty zeleny fazole... mne vzdycky vsichni rikali, ze syrovy fazole jsou jedovaty, ale nevim to jiste. Tak mi to nekdo prosim vyvratte nebo potvrdte, docela me to zajima :)
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Morrigna » 22 bře 2006 16:54

Je rozdíl mezi mladou, zelenou fazolkou - celým luskem a zralou fazolí. Zelený fazolky co se dávají do kyselý smetanový omáčky nejsou nijak škodlivý (pokud nejsou naložený do octa)
Morrigna
VIP
VIP

Luštěniny

Příspěvekod Tara » 29 lis 2006 20:03

Ahojky,potkanky chovam cca uz 4 roky,ale az ted mam takovy zelenino-zravce jako je ruf s marfem...
oba kluci desne milujou hlavne hrasek..a dalsi varenou zeleninku...
dneska kdyz jsem jim davala hrasek me napadlo kolik hrasku by se jim melo davat nebo to neni omezenyvim ze vseho s mirou..ale kolik je mirou?:-D)
teda takhle..vim ze lidi se po vetsim mnozstvi hrasku nadymaji..nadymaji se i potkanci?nebo je boli bricho?(coz asi patri i k nadymani)
a kolik by teda meli tak dostat toho hrasku?kluci ho totiz naprosto zboznuji a jsou jak pirane kdyz citi hrasek :roflcry: :whistle:
..
a jeste me napadlo co fazoleA?muzou fazole nebo nesmeji?ja jim je radsi nikdy nedavala..docela jsem se bala....
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Další

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země