Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Naklíčená semena

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Re: Naklíčená semena

Příspěvekod LeDika » 17 čer 2009 22:19

tak jsem vyzkoušela nasypat si na malý sítko pšenicu, nechat tak přes noc ponořenou ve vodě a pak každý den aspoň 2x propláchnout pod tekoucí vodou a nechat na slunným místě a za pár dní mám krásnou naklíčenou pšenicu bez zápachu... :up:
MYŠÁCI FOREVER !!!

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
LeDika
Skákavka
Skákavka
Potkani: moji potkánci Stewart s Arturem a pejsek JRT Monty

Příspěvekod Pilda » 17 říj 2010 21:23

Obrázek
Zřejmě nejlepší způsob jak nechat naklíčit semínka je, když si vezmete nějaký papírový ubrousek (vata není příliš vhodná), namočíte ho, nasypete na to slabou vrstvu semíne, celé to vložíte to igelitového pytlíku, dofouknete vzduch a konec zavážete, aby vzduch nemohl uniknout. Poté položíte do tmy (ke klíčení světlo není třeba, naopak je lepší tma, protože pak rostlinky rostou rychleji, protože se snaží najít světlo) a počkáte pár dní.

Výhoda tohoto způsobu je ta, že nemusíte nic dovlhčovat, nestane se vám nikdy, že vám to uschne, nebo schnije a vlhkost pro klíčení je tam vždy ideální. Rozhodně nejlepší a nejrychlejěí způsob co jsme zkoušel.
Krásně to začalo, krásně to skončí, lidi a zvířata budou si rovni.

ObrázekObrázek
Pilda
Růžovka
Růžovka
Potkani: Himalájka - varieta: dumbo; barva srsti: himalayan; znaky: blazed berksire; barva očí: dark ruby

Siamka - varieta: standard; barva srsti: seal poin siamese; znaky: self; barva očí: black

Příspěvekod maracuja » 19 říj 2010 07:37

Já klíčím pšenici podle návodu a teď přesně nevím koho, snad Bebechy. Vezmeš krabičku od ramy nebo nějakou jinou podobnou a na jedné straně prostřihneš víčko, tímto otvorem částečně protáhneš např. pap. kapesník (něco savého) do krabičky naliješ vodu, protáhlí konec je v ní namočený, další část leží na tom víčku, tam se nasype pšenice a zbytkem se to přikryje, nic víc se dělat nemusí. Za nějakou dobu to krásně naklíčí a je to bez práce, žádné proplachování nic :up: A holky naklíčenou pšenici milují, však ta fotka, co mám tady v profilu je zrovna focená, když ji holky jí a jak jim šmakuje :up:
maracuja
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Kaliope of Algernon
Qili od LMG Rattery
Quella Ze Svahu
Za duhovým mostem: Kaliope of Algernon, Qili od LMG Rattery, Quella Ze Svahu, Edna of Algernon, Chrida Z Niflheimu a Beruška

Příspěvekod myjka » 19 říj 2010 18:23

Ja klicim na vate v miske ktoru zakryjem potravinovou foliou takze efekt rovnaky ako v sacku. :)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

Příspěvekod Ka3na » 21 říj 2010 12:59

Chtěla bych se zeptat s čím naklíčeným máte zkušenosti, že potkani žerou. Chystám se dnes do obchodu jim něco nakoupit k naklíčení, tak ať nenakoupím hromadu něčeho, co mi pak nebudou žrát :roll:

Mě napadlo:
mungo, čočka, hrách, sója, cizrna, fazole, pšenice (či jiné obilí, pokud seženu), pohanka, řeřicha. Co myslíte, na čem si s největší pravděpodobností smlsnou?
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Kimik » 21 říj 2010 13:41

myjka píše:Ja klicim na vate v miske ktoru zakryjem potravinovou foliou takze efekt rovnaky ako v sacku. :)

Myjko, a jak pak odstraňuješ tu vatu? Já když jsem párkrát něco klíčila na vatě, tak se ty klíčky do té vaty zamotaly a nešlo to pak vyndat.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Zuza » 21 říj 2010 13:53

Já na vatě klíčím řeřichu a tu stříhám nůžtičkami :whistle: :lol: Ale čočku, cizrnu a podobně klíčím v obyčejné zavařovačce. Nechám přes noc namočené jak kdybych to pak vařila (taky že jo, celej pytlík nasypu a kus dám klíčit a zbytek zbaštíme uvařený my :whistle: ). Nasypu do zavařovačky a sem tam propláchnu když si vzpomenu, na dvě mám vždy trochu vody, vršek přiklopený kouskem plátýnka :smi: Nicméně moc se mi líbí klíčící mističky přímo k tomuto účelu prodávané, ale dát za to 500?? To ne-é :roll:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod myjka » 21 říj 2010 17:31

Kimik no vymotam to ale vacsinou klicim nieco pre seba do kvetinaca. :) a ako pise zuza travu/zeruchu som strihala.
myjka
černá ofce
černá ofce

Příspěvekod Zuza » 21 říj 2010 19:13

Myjkuš zkoušela jsi Liči? My ho sázeli nesčetněkrát, vždy vyrostl první pár listů a potom nám umřelo :roll:
Jo a napadlo mě, co klíčit konopí? Bývá v některých krmných směsích, nevím jestli i u hlodavců, asi by se dalo sehnat i samotné, je to úžasně aromatická rostlina a myšům by to asi neuškodilo (technické)? Mě holky docela s vervou ožíraly rostlinky co jsem měla kdysi na okně s mamkou, než tatík nařídil vyhodit :roll: :lol:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Kukla » 23 říj 2010 20:23

Já jsem zkoušela mungo, čočku, hrách, pšenici, oves, žito a pak to konopí, co píše Zuza. Všechno baštily s chutí, je to vždycky pro ně zpestření. U fazolí si nejsem jistá, jestli nejsou syrové mírně jedovaté (nebo prostě nějak jinak nevhodné) - mám pocit, že jsem o tom někde slyšela, ale nepamatuju si kde a co, tak bych to možná ověřila.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod LejdyTerr » 24 říj 2010 01:37

Dala jsem taky naklíčit čočku a už mi docela povyrostla, ale potkyši mi jí i tu syrovou, nemůže jim to nějak vadit? :oops:
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod myjka » 24 říj 2010 09:53

Terr a myslis ze v prirode im sosovicu niekto vari? :) jasne ze nemoze..
myjka
černá ofce
černá ofce

Příspěvekod LejdyTerr » 24 říj 2010 10:56

No to asi ne, to mě tak napadlo :roflcry: .
LejdyTerr
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: -
Senegal van Rattenburg - Čiky (*4.6.2010,R, černý, berkshire)
Sutech van Rattenburg - Sisko (*4.6.2010, S, americký modrý, solid)
Darling of Jerth - Jerry (*4.9.2010, S, BES, solid)
Alfi - Shelby (*27.12.2011, D, rex, agouti, capped, blazed)

Příspěvekod Zuza » 24 říj 2010 14:02

Čočka ok, nicméně fazole nejsou za syrova vhodné, jak naklíčené, to netuším, ale v malém množství asi ok, jak píše Myjka, v přírodě jim to taky nikdo neuvaří. Čočka určitě neuškodí.
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Haslerka » 24 říj 2010 14:50

bežné fazole jsou zasyrova dost jedovaté, takže ani v malém množství. Ovšem mluvím o normálních fazolích, ne o mungo, tam je to něco jiného samozřejmě.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

PředchozíDalší

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země