Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Konopné semínko

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Konopné semínko

Příspěvekod eva.jingle » 15 úno 2008 09:10

Minule mi v krmivech dala paní prodavačka na ochutnání pro andulky konopná semínka-že se to exotům přidává,aby byli čilejší-no ti moji jsou čilí až dost :lol: ,ale to neva-chutná jim to,tak jsem si říkala,jestli někdo přidáváte do krmné směsi pro potkany :smi: . Tady: http://www.konopa.cz/index.php?dok=01080000000099,det se píše,jak je to prospěšné pro lidi.
Míchám si vlastní krmení,tak že bych tam přidala i ta konopná semínka..?
Dáváte někdo svým potkanům?
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Re: Konopné semínko

Příspěvekod Sasulka » 15 úno 2008 12:51

Já neloupaná konopná semínka do směsky přidávám. Kromě toho, že moc chutnají :D , jsou skutečně nabitá cennými látkami. A neloupaná si kupuji pro sebe a mě také moc chutnají ... :D

Zkopírováno z http://bioobchod.cz :
"Semena obsahují všech 8 esenciálních aminokyselin v příznivém poměru a také esenciální mastné kyseliny omega 3, omega 6 i omega 9 a lecitin. Jádro semínka je tvořeno z jedné třetiny proteiny, což je řadí mezi potraviny s jejich nejvyšším obsahem vůbec. Konopné proteiny jsou navíc ve formě globulárního edestinu, takže jsou velmi lehko stravitelné, narozdíl od proteinů z masa či jiných potravin s jejich vysokým obsahem. Ty mohou být příčinou různých alergií na potraviny. Semínka jsou dále mimořádně bohatá na minerály, jichž obsahují velice širokou škálu včetně iodu, chromu, stříbra a lithia.

Námi prodávaná semínka pocházejí z odrůdy legálně pěstované a prodávané v EU. Neobsahují THC (psychoaktivní látky), respektive pouze jejich nepatrné stopy v množství, které nemůže ovlivnit vnímání ani při požití několika kilogramů semínka. Zajímavé je, že THC, které není zahřáto (tak jak se to děje při kouření marihuany) působí v těle jako velice silný antioxidant, vydatnější než vitamín C."
Sasulka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Potkaní smečka - viz stránky
Chovatelská stanice: FeeDee's

Příspěvekod Kometa » 19 úno 2008 13:14

Inspirována tímto přípsěvkem jsem zakoupila loupaná pro přítele a neloupaná pro mě a myši. Kryskám moc chutnaj. Já už jsem sice jedla chutnější věci, ale kupodivu to jde jíst i s s tou šlupkou a chutná to podobně jako oříšky.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Zmyzulka » 05 kvě 2008 12:56

taky papkáme - holky i já a moc nám chutná, taky si míchám vlastní směsku a musím říct že konopná semínka zmizí hned jako první (podle slupek, kterýma je miska hnedle obklopena) :up:
Zmyzulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Emise Od Máji
Fooobíí Od Máji
Myrrh DarkSpirit
Drahokam z Fooobie
Elfí sen z Fooobie
Framykoin z Fooobie
Chovatelská stanice: Fooobie

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země