Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jalovec

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Jalovec

Příspěvekod Lady » 11 črc 2007 15:13

Koupila jsem mýmu potkyškovi klasy pro hlodavce, značka Vitapol - lesní plody. Hned se jal ochutnávat, ale já si mezitím přečetla, že na ten klacek nalepili i jalovec. Pro člověka je jedovatý, ne? Jak je to u potkánka? :blink1: Snad se mu nic nestane. :( A čím to vlastně nalepí na ten klacík?
Lady
Skákavka
Skákavka
Potkani: Lemiášek (de zverimex) a Borlejf Z Niflheimu (Ozziášek)

Re: Jalovec

Příspěvekod Tara » 15 črc 2007 14:24

ja si delala teda doma vlastni a nalepila jsem to medikem..hmm jsem to sikula vubec to tam nelepilo a pak jsem to musela vyhodit :whistle: :whistle:
taky by me to zajimalo
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Kvítko » 15 črc 2007 19:35

Neměl by bejt pro lidi jedovatej, použ se jako koření k masu. Snad nebudou tak blbý, že by to tam lepili, když by to bylo jedovatý... :(
Kvítko
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Lady » 24 črc 2007 22:43

Tak jsem se byla ptát ve zveráči v Plzni. Prodejce - zřejmě pan Chytrý - mi vyprávěl všechno možný, dokonce mi i ukázal mláďátka a rozhrnul je takovym stylem, že jsem jen zatnula zuby, abych mu něco neřekla. (O tom, že mi ve finále nabízel i podívanou, japa dopadaj potkánci ve zverimexu ani nemluvě). :(
A když jsem se ho optala na jalovec, tak prý nedávat, 100% jedovatej. Ovšem když jsem mu řekla, že ho nalepili na tu tyčku, tak prej v malym množství neni jedovatej. Blbost. Malý množství by mýho kulíška zabilo. Prostě asi přeci jen vědí, co dělaj. Jen člověk občas musí hlídat lidi. Chyba by se nestala prvně :wink:
Lady
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Escherichia » 27 črc 2007 10:46

plody určitého druhu jalovce se nazývají jalovničky a jsou moc dobrý........používají se na zvěřinu a zavařují se a tak.............takže don´t worry......................plody jalovce, které jsou jedovaté, jsou z Juniperus sabina neboli chvojka klášterní neboli jalovec chvojka.................
tak žádnej strach a krmte milé potkánky dál................. :D
"Proti proudu se prostě nevysereš." Charles Bukowski

Já však rozeznávám zvuk chůze, co se odráží od výloh hlučných pasáží. Tvou samotu, tvé závaží.
Já vždy rozeznávám tvé boky, když jdeš ulicí, tvé vlasy mezi pšenicí, tvou vůni mezi tisíci.
Já vždy rozeznávám, hravě rozeznávám.
Escherichia
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bazalka milovaná... prostě Bazalička... láska moje

Příspěvekod Lady » 27 črc 2007 13:26

Díky, díky, díky! :up: Teď už se mi ulevilo ouplně :D Lemísek sice nevypadal, že by zmíral, ale jistota je jistota. Abych ho třeba neotravovala pomalu a nenápadně nebo tak.....
Lady
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Kometa » 10 zář 2011 23:42

Jsou jedlé jalovčinky z jalovce skyrocket? Pár jsem jich vysázela na zahradě, čistě pro okrasu, ale kdyby produkovaly něco užitečného, bylo by to příjemným překvapení. Jakou mají chuť? Jalovce jsou ještě maličké, neplodí, tak nemůžu ochutnat.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod CZpavinka » 12 zář 2011 11:54

nevím přesně jaký typ jalovce se používá komet, ale vím, že je to výborný, ale musí se toho dát opravdu špetička, protože je to aromatický jak blázen..měla jsem s tím zvěřinu (divočáka) a bylo to fakt netradiční a super

jenom nechápu smysl to dávat na nějaký tyčky :roll:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země