Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Tráva

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Příspěvekod Phoebe » 13 zář 2006 12:27

Já jsem teď koupila panu myšákovi v rámci diety oves, myslíte, že vyklíčí?
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod zulu » 13 zář 2006 12:31

Phoebe píše:Já jsem teď koupila panu myšákovi v rámci diety oves, myslíte, že vyklíčí?

no když mu pomůžeš tak určitě :D taky jsem zkoušela, jenže jsem to nechtěla dělat v hlíně, a na jiných věcech to bylo zase nepraktické - vata absolutně nevhodná, hadřík zase nic moc efekt.
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Mája » 13 zář 2006 12:35

Parádní vynález na klíčení zrní, má bebecha na svých stránkách. :up:
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod seekorka » 13 zář 2006 15:20

tráva se nám neujala .... vyrostla zazelenala se ..holky ji obešly mílovými kroky a prd ... někde sem četla že je to spíš pro králíky ..doplněk.
Že jsem nebyla kluk, Rozinka a Alice ( Piškot a Elvíra také ) jsou jak na setrvačník, měla bych z toho větší potěšení :-)
seekorka
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Mája » 13 zář 2006 15:25

seekorka píše:tráva se nám neujala .... vyrostla zazelenala se ..holky ji obešly mílovými kroky a prd ... někde sem četla že je to spíš pro králíky ..doplněk.
Já to asi stejně nakonec vyzkouším. :roll: Když to nebude ten prcek žrát, tak mi to aspoň zkrášlí pokoj. Pokud to ovšem vyroste. :x
Koupila jsi takovou tu přímo pro hlodavce nebo to je jen osivo na zahrádku? :shock:
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Danny » 13 zář 2006 15:32

Ja myslim, ze stačí jen dat zrni do nejake mističky a udrzovat ho stále vlhké - tak na půl ponořené ve vodě.
Když mi z klece spadlo zrní do mističky u kytky a byla tam voda, tak mi tam za chvíli klíčilo :-).
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mája » 13 zář 2006 15:36

Danny píše:Ja myslim, ze stačí jen dat zrni do nejake mističky a udrzovat ho stále vlhké - tak na půl ponořené ve vodě.
Když mi z klece spadlo zrní do mističky u kytky a byla tam voda, tak mi tam za chvíli klíčilo :-).
Jo, tak nějak mi klíčí mungo, který je celkem nenáročný a hlavně klíčí rychle. Zato se zrním...mi to moc nejde, často se stane, že tak docela nechutně smrdí. :x
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod Mája » 13 zář 2006 15:54

Moje holky se po mungu mohly vždycky utlouct. Ostatně já taky. :)
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod Sedulka » 13 zář 2006 18:25

Mungo nežerou a trávu nebo obilí v květináči taky ne.... :x :evil:

Jestli můžu poradit, tak při vysévání je asi nejjednodušší tenhle postup :

1. Zrní dáme do cedníku a 12 - 24 hodin necháme ponořené v misce s vodou, občas propláchneme pod tekoucí vodou a vyměnímu vodu v misce.
2. Vylejeme vodu z misky a zrní necháme na cedníku klíčit 1 - 3 dny, důležité je několikrát denně to propláchnout ve vodě! Pak zrní nebude smrdět, zahnívat, plesnivět ani nic podobného...
3. V této fázi už má zrní několik mm dlouhé klíčky, proto ho můžeme vysadit do půdy, velice brzo pak vyroste...

Zahradničení zdar :D
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Mája » 13 zář 2006 18:35

Sedulka píše:Mungo nežerou a trávu nebo obilí v květináči taky ne.... :x :evil:

Jestli můžu poradit, tak při vysévání je asi nejjednodušší tenhle postup :

1. Zrní dáme do cedníku a 12 - 24 hodin necháme ponořené v misce s vodou, občas propláchneme pod tekoucí vodou a vyměnímu vodu v misce.
2. Vylejeme vodu z misky a zrní necháme na cedníku klíčit 1 - 3 dny, důležité je několikrát denně to propláchnout ve vodě! Pak zrní nebude smrdět, zahnívat, plesnivět ani nic podobného...
3. V této fázi už má zrní několik mm dlouhé klíčky, proto ho můžeme vysadit do půdy, velice brzo pak vyroste...

Zahradničení zdar :D
Každá rada je dobrá. Až na to, že já jsem to dělala jako ty, až teda na ten cedník. Cedila jsem to totiž přes ruku. Jenže i když jsem to další dny jen proplachovala a měla jsem to na víčku od ramy, tak to stejně dost nechutně smrdělo nebo zahnívalo. Je fakt, že vyklíčilo, ale holkám jsem se to neodvažovala dát, natož zasadit. Fakt mám pocit, že asi na kytky vyzařuju nějakou negativní energii. :shock:
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod Sedulka » 13 zář 2006 18:41

To je právě to...když to budeš mít na cedníku, můžeš to pořádně propláchnout a spláchnout tak ty bakterie nebo co to tam je...a klíčit se to nechá dál na tom cedníku a pořád se to musí proplachovat!Jo a musí to zrní vonět, v žádným případě smrdět, pak už to opravdu zahnívá... Denně takhle klíčím zrní pro ptáky, už asi 4 roky, a ještě se mi nestalo, že by smrdělo :wink:
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod adu.ska » 01 lis 2006 20:26

no ja jsem zrnka nemohla najít tak jsem šla na lup távy na sídliště....travicka rosze a chiguita je mooooc spokojena 8)
adu.ska
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Sedulka » 02 lis 2006 20:05

Jen aby ta tráva nebyla znečištěná od psů - na sídlišti...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mája » 15 led 2007 15:04

Tak jsem před časem koupila trávu Small Animal Grass od Living World...je podobná zhruba tomuto http://www.happyanimals.cz/vitaminy-pam ... avce-125-g
Protože ji mám na stole, kam Oizo chodí, byla jsem nucena trávu bránit, aby byla schopna vůbec vyrůst, takže Oizule se tam vždy snažila dostat.
Každopádně travička roste...je to směs obilí, munga a ještě něčeho v takovém substrátu, který se mi teda moc nelíbí a hlodavci ho nemají papat. Ta potvora po něm samozřejmě jde. :x Ale travička nám jede...sem tam jí k tomu pustím a ona se tím probírá a papká, ale jak začne hrabat do substrátu, tak jí to vemu. Každopádně tráva u nás má úspěch. :wink:
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod vranitko » 15 led 2007 22:14

Já jsem Lukymu vybíral ze zrní ty zrníčka o kterých jsem věděl, že je jíst nebude... je to nějaké obilí a to jsem pak sázel do hlíny... dokud zrníčka stíhaly jen klíčit, tak je pravidelně sklízel... jenže on je vybíravej až hanba ( toho grázla, co ho tak rozmazlil bych zastřelil... kdybyste ho potkali - prej se jmenuje Vranitko - dejte mi vědět ) takže klíčících zrnek přibývalo a začínala růst travička... dokud byla mladá zeleňoučká, tak jí taky spásal, když byla větší, tak jsem jí střihal a dával mu jí do klece, půlku sežral a půlku nahrabal pod sebe a poch... ( víte co ). No a nakonec už jí nežral vůbec... jen se věnoval jejímu zavlažování - začal mi do květináče chodit na záchod, takže jsem jí asi po měsíci a půl zlikvidoval úplně.
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

PředchozíDalší

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země