Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Podzimní plody

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Příspěvekod Sedulka » 14 zář 2006 19:46

Bethan píše:no, jedlý kaštany u nás normálně nerosou :) takže venku nathaný je nenajdeš, jinak maj takovej srdíčkovej tvar, jako ledový kaštany ty bonbony :) a bukvice najdeš když dozrajou,ccož si myslim, že bude někdy tak září/říjen, takže tak teď někdy....pak už to bude asi vyžraný :)
Já myslela jeřabiny - jedlý :D :lol: Jedlý kaštany jsem jim párkrát koupila - rozhlodaly je bez nějakého většího nadšení, spíš pro pocit toho hlodání než nějakého mlaskání nad kaštánky :D
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Phoebe » 14 zář 2006 20:47

My máme jedlý kaštany za rohem :roll: Teda teď už nevim, dělaj tam nějakou rekonstrukci a spoustu stromů vykáceli :(
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Helinka » 14 zář 2006 21:16

Nam rostou jedly kastany normalne na sidlisti :roll:
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Sedulka » 15 zář 2006 20:22

Dneska jsem přinesla z procházky pár šípků a hrst žaludů a holky mi málem ukously ruku! :D :lol:
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Morrigna » 16 zář 2006 00:52

Teda, vim že se asi otravná, ale... nedivím se, že se potkani hnali po šípkách, jsou krásně sladké, ale to jim je dáváš celé? i s tímvnitřkem plným peciček obalených ostrými vlákny?
Je to opravdu hodně nebezpečná věc! :x Dřív se sice dělala šípková marmeláda, na to se ale šípky čistily.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Louisianka » 17 zář 2006 10:34

Takže ty kaštánky, co tu normálně všude rostou, jim dávat nemůžu??? A kde se dají koupit teda ty "spešl" jedlý? A mám jim to nějak upravit nebo si to hlodkají jen tak? :) Díkec
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Mája » 17 zář 2006 10:45

Louisianka píše:Takže ty kaštánky, co tu normálně všude rostou, jim dávat nemůžu??? A kde se dají koupit teda ty "spešl" jedlý? A mám jim to nějak upravit nebo si to hlodkají jen tak? :) Díkec
Ty normální bych jim určitě nedávala. A jedlé kaštany? Ty jsem viděla kdysi ve zdravé výživě, ale to už možná není aktuální...
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Louisianka » 17 zář 2006 10:46

No, do zdravé výživy občas zavítám pro nesířený meruňky a sušený švestky nebo Cous-Cous, tak se tam popř. mrknu, díky Májo :)
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mája » 17 zář 2006 10:50

Není zač a ještě můžeš zkusit Ovce z Lenina (neboli ovoce-zelenina), tam by to taky mohli mít
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Louisianka » 17 zář 2006 10:53

:roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflcry: :roflcry: :roflcry: teds mi ěnco připomněla- já sme to zase znala jako MASO Z LENINA :D (MASO ZELENINA) :D:D:D :lol: :lol: :lol: HAHA
jj tam by to taky mohli mít, ale asi jak kde. No prostě někam vlítnu a prohledám to tam až na prach!!!! :lol:
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Mája » 17 zář 2006 10:57

Louisianka píše::roflmao: :roflmao: :roflmao: :roflcry: :roflcry: :roflcry: teds mi ěnco připomněla- já sme to zase znala jako MASO Z LENINA :D (MASO ZELENINA) :D:D:D :lol: :lol: :lol: HAHA
jj tam by to taky mohli mít, ale asi jak kde. No prostě někam vlítnu a prohledám to tam až na prach!!!! :lol:
Dobrý...hele a co na Zelňáku..teď bude sezóna, tak tam bych šla jako první a poptala se
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod Louisianka » 17 zář 2006 11:05

Obrázek Seš bááječná!!! Co já bych si bez tebe počala!!! :lol: :P
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Bethan » 17 zář 2006 11:55

No v raze sem viděla vysázený jedý kaštany, ale oproti jírovcům (koňskjm kaštanům) jich fakt moc neni...jinak ty jedlí se daj koupit napodzim na různejch trzích a viděla sem je i v supermarketech a tak..jinak jedlý jeřabiny se oficiálně jmenujou Áronie :) btw. maso z lenina bych si nedala, musí bejt od toho nabalzamování pěkně hnusný :D
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Helinka » 17 zář 2006 17:04

Jedly kastany mivaji normalne u nas v Bille, myslim ze muses klidne zkusit i jen nakej obchod, to nebude dneska problem sehnat.
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Sedulka » 17 zář 2006 21:26

Jedlý kaštany se dají většinou běžně sehnat v supermarketech, zvlášť teď před Vánoci je budou mít určitě všude :up:

To Morrigna : dávám je celé. Nechci vypadat jako někdo, komu nezáleží na jeho zvířátkách a týrá je, vůbec ne, ale už pár let chovám všelijaké hlodavce a všichni konzumovali šípky s chutí a bez jakýchkoliv problémů. Myslím si že i potkan by si měl poradit. Přiznám se, že to, že šípky by se měly zbavovat jadýrek, jsem slyšela až tady na fóru... :oops:
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země