Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Podzimní plody

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Re: Podzimní plody

Příspěvekod Domča » 11 říj 2010 14:49

Čauky, chtěla jsem se zeptat, nasbírala jsem tak dvě hrsti šípků a mohla bych je v nějakém stavu dát potkanům ? Pročetla jsem si tuhle tému a někdo zde píše že určitě ne, mají ostrá vlákna, ale většina lidí píše že jim to dává :smi: Tak nevím. A na jaký způsob ? Kdybych jim je měla dávat suché, mám je spařit pod vodou ? A nebo jim z toho můžu udělat šípkový čaj ?
( Sice nevím jak, ale já to zjistím :smi: ) a nebo je usušit ? Mám vydlabat vnitřek a dát jenom šlupku nebo jak ? :oops: Asi hodně otázek, předem tedy děkuji za všechny odpovědi :oops:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod Ka3na » 11 říj 2010 15:27

Pokud bych jim je dávala, nevím, zda by je moje baby jedly. Tak bych je asi rozpůlila a vydlabala vnitřek s těmi pecičkami a chloupky a pak ty slupky několikrát propláchla, aby si, co nejvíce eliminovala ty chloupky. Ty by se jim podle mého mohli jinak zaseknout třeba v krku. A pak už bych jim to normálně syrové dala. Já to tak taky někdy jedla venku (to jsem to neproplachovala, ale jen vydlabala).
Jinak čajem nic nezkazíš, ale zase bych je zbavila těch semínek a chloupků.

Pak dej vědět, zda to potkánkům chutnalo ;)
Naposledy upravil Ka3na dne 11 říj 2010 15:48, celkově upraveno 1
Řekyně:
Zéta (ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta (ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem
Alfa (ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega (ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma (γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011
Beta (βῆτα) - *10.7.2010 - +4.9. 2012
Obrázek
Ka3na
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Řekyně: Beta(βῆτα) - *10.7.2010
Zéta(ζῆτα) - *24.3.2011
Ióta(ἰῶτα) - *24.3.2011
Řekyně za duhovým mostem :(
Alfa(ἄλφα) - *23.3.2007 - +26.1.2010
Omega(ὦ μέγα) - *23.3.2007 - +24.7.2010
Gamma(γάμμα) - *10.7.2010 - +10.4.2011

Příspěvekod Zuza » 11 říj 2010 15:32

Čajík no problemo i bez dlabání, stačí nasušit, podrtit, nasypat na sýtko, zalít vodou, nechat vyluhovat a šípky pak ze sýtka normálně vysypat :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Domča » 11 říj 2010 15:39

Tak uděláme čajík :smi:
I pro mě :oops: Ale zkusím jim ještě vydlabat vnitřek a dát jim na ochutnávku.
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod Haslerka » 12 říj 2010 14:44

já jsem nic nedlabala a dávala šípky tak jak jsou, holkám moc chutnají. Morčatům se také občas dávají (kvuli vit C) a dávají se v celku.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Domča » 12 říj 2010 14:45

To ano, morčatům vím, dávala jsem Ívušce :) Děkuji. Tak já jsem jim je teda dala celé a mohly mě utrhnout ruku :angel: Až na kuře :smi:
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo