Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

červená řepa

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Re: červená řepa

Příspěvekod janajana » 01 pro 2016 01:55

Děkuji za odpověd. :-) Jituška tu zůstala sama,ale asi nemá cenu ji kupovat kamarádku,protože by se už pravděpodobně nesnesly. Tak snad ji to nebude stresovat.
Zatím vypadá zdravě,a spokojeně.Tak doufám,že tak ještě vydrží dlouho. Je to taková bílozrzavá myška,s červenýma očima. A nedá se. Jen co povyrostla,tak měla navrch. Leontýnka chudák neměla šanci,i když byla starší. Tak ji nechám samotnou,nebudu riskovat nějaká zranění. Hlavně aby ji taky něco neskolilo :-(
Mám ji dávat nějakou prevenci,nějaký sirup,nebo ten Multi C mulgalt do vody? Ale aby to zas pila. Dávám ji různé ovoce,a taky má ráda mraženou zeleninovou směs s hráškem,fazolkama květáčkem,a kukuřicí . Tedy rozmraženou :-) A taky červíky..
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 01 pro 2016 10:41

Osobně si myslím, že při pestré stravě není třeba něco navíc přidávat, pokud je holka zdravá a není tak třeba kompenzovat nějaký deficit.
Nicméně s velkou opatrností můžeš preventivně v krátkých intervalech, cca po dobu 14 dnů, podávat navíc Béčko. Ideální jsou čerstvé kvasnice, případně se dá přidávat tekutý B-komplex do vody. Ovšem pozor na maximální dávku, nesmí se to přehánět.
Bčko pomáhá mozku a dalšímu. Je dobré podávat např. v období stresu, rekonvalescence apod..
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod janajana » 01 pro 2016 11:00

mám tomu rozumět,jako nadrobit třeba čvrtku droždí k jídlu? Nebo sušené kvasnice? Třeba jednou týdně?
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 02 pro 2016 08:54

No, mnohdy zvířata jedí droždí dobrovolně, tak stačí uštípnout kousek z čerstvého a dát jí to.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Předchozí

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země