Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

červená řepa

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

červená řepa

Příspěvekod janajana » 20 lis 2016 09:17

Dobrý den,může mi někdo poradit,jestli můžu dát potkanovi trochu štávy z červené řepy? Mám nemocnou potkanku,špatně dýchá,tak jsem myslela,že řepa je zdravá,že by ji třeba taky trochu pomohla. Nemá tu někdo s řepou zkušenost?
janajana
Růžovka
Růžovka

Re: červená řepa

Příspěvekod Haňa » 20 lis 2016 13:35

ahoj, červenou ŕepu někdy dávám, ale jen kousek a vaŕenou... sušená je i v potkaní směsce z rodentia.cz
takže trocha šťávy bych se nebála, spíš to asi nebude ale pít....
a ŕepa zatěžuje ledviny...

pokud potkánek špatně dýchá, chce to návštěvu veta a to hodně akutně....řepa nepomůže....
můž to být zápal plic ( dostane atb) a nebo taky slabší srdíčko ( i na to jsou léky)

pŕi nachlazení ulevíš dětským průduškovým čajem s jitrocelovým sirupem bez alkoholu, ale to platí pro pšíkání....
jestli opravdu špatně dýchá, s navštěvou veta neotálej....
Haňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod janajana » 20 lis 2016 14:02

chodíme k vetovi,zkouší všelijaké léky. Do tlamičky,pak jsem píchala tři injekce,ted naposled dostala na dva dny antirobe v prášku.Takové ty válečky.Vysypat na lžíci,poředit a stříkat do tlamičky. Jenže chudák pak nemohla jíst. Nechtěla to,bránila se. Tak jsem taky trochu ochutnala.Je to hrozná chut,příšerná.. cítila jsem tu hořkost v puse ještě po pěti hodinách.I když to do něčeho jen kápnu,tak je to hodně hořký. A to bych ji toho měla vpravit daleko víc. Tak ji to dnes nedám,bojím se,že bych ji tím úplně umořila. Co jsem ji to dala včera po obědě naposled,a od té doby ne,tak dnes se už snaží aspon trošku jíst.Tedy půlku piškotu :-( Řepu jsem myslela jen trošku štávy z ní,s medem.Ona toho stejně má jen po troškách,ze stříkačky,i když piškot si ráno vzala sama. Mrzí mě to s těmi prášky,vždycky jdu s novou nadějí,ale nedá se to pozřít,ještě že jsem to ochutnala.. :-(
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod janajana » 20 lis 2016 14:05

Koupila jsem ještě dětský průduškový čaj,dětské kapičky do nosu,Multi-C-Mulgat,a zítra bych chtěla zkusit sehnat někde Calopet,jestli by ji pomohl. Co mám víc dělat? :cry: Zítra jde zas k vetovi,už asi po šesté,tak mu to povím o těch prášcích,snad se na mě nebude zlobit.
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haňa » 20 lis 2016 16:11

odkud jsi?? vet rozumí potkanům??
já vím, ne vždycky je takový dostupný....:-/
hoŕká atb jsem dávala právě do Calopetky....
pokud tomu vet moc nerozumí, možná zkuste atb Ronaxan 20 mg 1/4 tablety jedenkrát za den (radím laicky, nejsem vet!!)
ono atb se musí u potkanů dávat dlouhodobě.... ten Ronaxan 6 (!!) týdnů...je prý dobře snášen a dobře zabírá...

obecně se radí nechat udělat laboratorní stěry a dát atb cíleně, ale třeba u nás je to dost problém....:-/

Calopetka dodá sílu, ale neŕeší problém....
nepíšeš nic o sirupu - jitrocelový je výborný na nachlazení a echinaceový na imunitu...
ale hlavní je, aby zabrala nějaká atb ....

kapky do nosu nekapej, jen nosík potři..

calopetku seženeš u veta

jinak je možná třeba ovesná kaše s banánem, kuŕečí vývar se zeleninou rozmixovaný nesolený, pak v lékaŕně nutridrink - pudink i nápoj, nestlé kašičky.....

držíme palce....
Haňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod janajana » 20 lis 2016 16:42

Jsem z M.Boleslavi. Zkusím si zítra říct o ten Ronaxan. ale myslím,že mi ho pan doktor už dával. Taky Marbocyl. Vždy tak na dva tři dny,a pak zas zkusil něco jiného. Nevím jak moc zná potkany,ale ordinuje už dlouho,kdysi nám vyléčil pejska. Zítra mu to povím,at mi dá něco na dýl.Sirup jsem ještě žádný nedala,jen asi zatím tři kapky Multi-C-Mulgalt.Tka postupně.Propadám už beznaději. Vždycky doufám,že ted konečně se to zlepší,a bohužel :-( V lékárničce jsem našla -Maxi vita herbal sirup-jitrocel mateřídouška. Ale kolik ji toho mám dát? Stříkám ji jen po troškách do tlamičky,piškot,vločky,zakys.smetanu,žloutek, nastrouh.jablíčko,všechno jen ze stříkačky,trošku.Průduškový čaj,med..A co ten ronaxan,není to taky takový děs,jako ten antirobe? Co mám dělat,mám ji to ještě dát? Bojím se,že ji tím úplně dorazím :-( nic tu hnusnou chut nepřetluče,nebo by toho musela být hromada :-(
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haňa » 20 lis 2016 17:15

:-( to já nwm.....

ono trvá 2-3 dny, než atb zaberou.... je divné, že to tak stŕídá....
třeba je dobrý a my tomu neorzumíme a nebo jen nechce pŕiznat, ze tomu nerozumi... ( i takoví bohuzel jsou)

do Prahy dojet nemůžeš??? vynikající je Animal Hope a nebo myslím Ivet ( nejsem pražák...)

a stěry jdou v Praze udělat lehce :-)
http://www.labvet.net/odbery.php

šla bych na ráno na stěry a pak hned na vet....
moc času asi potkanička už nemá....
jinak asi už moc neporadím....:-/
sirup klidně stŕíkačkou a nebo zamíchat do čaje, uškodit nemůžeš...

držim palce dál....
Haňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod janajana » 20 lis 2016 17:59

V Praze to vůbec neznám,a autem bych si vůbec netroufla.A autobusem a metrem ji vláčet,to si neumím představit.Zkusím co mi zítra poví.Ale taky je mi divné,že nemá jedny léky třeba na týden. Snad se toho chudák do zítra dožije. I když takto zápasíme již týden určitě. Když mi zítra nenapíše něco na dýl,budu muset zkusit jiného veta. Moc děkuji za rady. :-)
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haňa » 20 lis 2016 18:32

a kde jsi byla u vás??

koukám, že hodně chválí na potkany Bonavet :-) MVDr. Tikalová...i Farníková jsou obě prý dobré....
mají tam dnes do 21:00 !!!

být Tebou , zavolala bych tam a asi i hned zajela....
budeš vedět, na čem jsi.... a co dál....
Haňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 20 lis 2016 19:05

Rozhodně to chce řešit s vetem, to je jasné.
Nicméně osobně bych zkusila podpůrně např. Dračí krev, holky si jí tady hodně chválili, koupila jsem jí mým potkanům.. neměli tedy tak závažné problémy, hlavně kýchali..., ale velice se zlepšili.

Aniž bych Tě chtěla k něčemu navádět, tak pokud se stav zásadně nemění nebo už prostě na veterině nic nového neodhalí a chodím zejména jen pro léky, tak tam zvířata opakovaně už netahám a chodím jen pro léky bez nich, případně konzultuji změnu stavu s lékařem. V takovém případě považuji transport za větší riziko.
Neznamená to však, že se nemá se zvířaty chodit k veterináři! To samozřejmě má, jen někdy to může být větší zátěž, která samotná prohlídka nevyváží.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod janajana » 20 lis 2016 19:56

moc děkuji za radu.Ráda ji dám cokoliv,jen když ji to pomůže.Jen nevím co to dračí krev je.Víno to asi nebude,že :-)
A co ten Calopet,mám ho taky dát? Jí toho tak málo,a já už toho tady mám tolik,a stejně se to nelepší.. :-( Ještě když vezmu,že tři dny bude trvat,než zaberou antibiotika,tak přestávám doufat,že to přeperem :-( Pan doktor říkal,že má něco i s ledvinami,zapoměla jsem to výše uvést.Poznal to z rozboru moči.(Možná proto zkouší ty léky..).Tak jsem dávala i urologický čaj.A hroznový cukr,taky. Mám tu už takovou malou apatiku na lince,a potkánka,co sýpe dál.. :-( Jsem z toho vážně špatná.Pořád si říkám,jestli jsem neměla udělat něco jinak.. :-(
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haňa » 20 lis 2016 20:29

a co ten Bonavet??
Haňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod janajana » 20 lis 2016 20:43

Bohužel jdu na noční,takže Bonavet nestihnu. Taky si nejsem jistá,jestli by mi tam pomohli,už jsem tam byla,právě než jsem šla k panu doktorovi. Já to tu nechci rozepisovat,ale zkusila jsem to radši ještě jinde. Každopádně ráno až dorazím,půjdem za panem doktorem,a poprosím ho o ten Ronaxan.Myslím,že už není na nic jiného ani čas. myška tu už ani neběhá,jen má přivřené očička a ztěžka dýchá. Bojím se ji dát ten Antirobe,a tak ji tu dávám ve stříkačce čaj,a rozmočené ovesné vločky. Snad to ještě vydrží. Moc děkuji,za všechny rady ,jste moc hodné..
janajana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 21 lis 2016 00:32

Calopetku určitě podávej, je to zdroj energie a to je potřeba.
Dračí krev jsou přírodní kapky, hodně silné a hodně účinné. Snad to nebude vadit, když sem dám odkaz odkud je kupuji. http://www.silabylin.cz/?vyhledavani=dra%C4%8D%C3%AD%20krev&vsude=1&list=&xmlid=1352578#detail
Už jsi asi v práci, vím, že je to třeba, je škoda, že není někdo kdo by se do rána o potkánka postaral, nejsem si jistá, jak dlouho v takovém stavu vydrží, ale doufám, že vše se v dobré obrátí.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku a Arwinku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod janajana » 21 lis 2016 06:58

právě jsem dorazila z práce. Myška žije,ale je to bída.Jedu s ní hned k panu doktorovi.Je tam od osmi,tak ještě chvilku počkáme.Řeknu mu o ten Ronaxan,a Calopet. Snad má ještě šanci chudinka moje :-( škoda,že tu někdo z vás co myškám rozumíte nemůže být tady,aby ji viděl a posoudil co dál. Každopádně moc děkuji ..
janajana
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země