Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Salát vs. zelí

Kterou zeleninu mají potkánci rádi?

Salát vs. zelí

Příspěvekod Cornelia » 18 bře 2006 10:41

Ahojte,
jak to tu pročítám, čtu různé názory a tak bych se chtěla zeptat, jestli je salát a zelí škodlivé (četla jsem nadýmání a měkké bobky) Nebo je to jenom na organismu potkana? Moje potkanice totiž salát a zelí zbožňuje a je to jediná zelenina, kterou jí, tak bych chtěla vědět, jestli se s ní může hodně cpát. Díky moc za odpovědi :thanks:
Nečiň jiným to, co nechceš, aby činili tobě :wink:
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Morrigna » 18 bře 2006 11:09

Obecně platí, že všeho moc škodí. Jednou jsem v létě krmila potkanici celý den třešněmi a jahodymi - strašně jí chutnaly. Večer měla příšernou zácpu, dost trpěla. Nakonec jí sice pomohla jemná masáž, ale od té doby nikdy nekrmím jedinou potravinou.
Konkrétně salát a čínské zelí bude méně nadýmavé, než obyčejné zelí. Když jednou denně dostane kus velký jako dlaň nebo spíš míň, měl by to rozdýchat. Lepší by ale bylo, kdyby začal jíst i jinou zeleninu a ovoce. Trpělivě to zkoušej, ono mu něco zachutná, možná bude spíš na vařenou zeleninu...
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Sasulka » 18 bře 2006 11:40

Já dávám také jen čínské zelí a občas ledový salát, ale jen kousek. Říkám si, že je lepší to raději moc nepokoušet.
Sasulka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Potkaní smečka - viz stránky
Chovatelská stanice: FeeDee's

Příspěvekod Phoca » 18 bře 2006 12:45

salatik strasne chutil vsetkym kralikom, co sme mali...aj kapusta-zelí...aj koza ju jedla až sa poriadne zdula a vyzerala jak sud...ale dobre to dopadlo...ale mám ten obrázok v pamati, a tak by som potkanovi nikdy zelí nedala...ked viem akú paseku dokáže narobiť...šalátiku som dala každej lístoček- vo štvrtok som si kúpila prvýkrát tento rok...no a to pekingské zelí im chutí, ale tiež ho nedávam mrte... :roll:
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Helinka » 18 bře 2006 13:30

Cesmina dostane obcas kousek ledovyho salatu a taky ji moc chutna, morcata sme vzdycky v zime krmili cinskym zelim (samozrejme dostaly i jiny veci, ale rekla bych ze toho zeli bylo asi nejvic) a nepamatuju si ze bysme meli nejakej problem.

Cornelia - varena mrkvicka nam taky jede, syrovou moc asi bastit nebude :?. Ale urcite casem najdes i neco jinyho co ji zachutna. :)
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Eeyore » 19 bře 2006 12:33

My ted davame potkankam cinske zeli, aby mely pestrejsi jidelnicek. Na kazdou pripadne kousek - par cm a zadny problem s tim nemaji.
Eeyore
Růžovka
Růžovka

Re: Salát vs. zelí

Příspěvekod Cayro » 25 čer 2008 12:16

Já jsem zkusila dát myšákovi salát a je to prý náramná dobrota. Dostane ho samozřejmě jen kousek, aby měl v těhle vedrech dostatak zeleninky.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod kawi » 25 čer 2008 13:00

tak u nas potkani jedi mimo jejich jidla vsechno to co my, takze kdyz delam jidlo, automaticky dostanou take....tudiz minimalne obden maji ledovy salat nebo cinske zeli, tak velikosti pul dlane a nikdy zadny problem....mozna to bude tim, ze spolu s tim salatem a zelim si daji aj jinou zeleninu, vejce, varene maso, syr a zalivku :roll:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Filanda » 07 črc 2008 21:08

Posledni dny jsem davala nasim salat a zadnyho problemu jsem si nevsimla, vzdy jim umeju listek a pripevnim kolickem nahore v kleci, dost se tim zabavi jak ho trhaji a cupujou a jak je oplachnuty ve vode rekla bych, ze se tim i trosku chladili tedka v tech vedrech. Zatim jsem neobjevila jinou zeleninu nebo ovoce, ktere by jim tolik chutnalo :roll: Kdyz byli mensi tak kolem toho 4 tydne jedli docela mrkev, ale ted mi ji spis hazi na hlavu :roflcry: , banan jsem pomerne rychle odstranila protoze misto potkanku na nej sli spis mouchy a jablko taky moc uspech nema :roll:
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod Nelliss » 25 črc 2008 12:34

Zkopírováno ze stránek The Black Hole ..http://www.theblackhole.estranky.cz/str ... vu-potkanu

d) salát, zelí, třešně.. kvůli zažívacím obtížím: Nikoliv, potkan může jakoukoliv zeleninu či ovoce, ale pouze v přiměřěném množství. Je jasné, že pokud potkana tímto přecpeme, dobře mu nebude, ale to by nebylo asi nikomu, že? Po různu se můžeme dočíst, že např. fazole, jakékoliv zelí a košťálová zelenina působí nadýmání. To je sice fakt, ale potkan NENÍ MORČE!!! Morčata jsou na nadýmání velmi citlivá a proto je vhodnější se některých druhů zeleniny u nich vyvarovat. Je to tím, že u morčat jako u vyloženě býložravých zvířat trávicí trakt funguje poněkud jinak, než tomu je u všežravců. Morčata a jiní vyloženě býložraví živočichové ve svém trávicím traktu hostí velké množství symbiotických mokroorganismů, které jim pomáhají trávit celulózu. Tyto bakterie při trávení některých krmiv, např. nadýmavé zeleniny ale také vyprodukují velké množství plynu, který potom působí problémy. Ale potkani jsou všežravci a fungují podobně jako lidé, tudíš jim nadýmavost tolik nehrozí, naopak na ni zdraví potkani nejsou prakticky vůbec náchylní. Ikdyž i zde samozřejmě platí, všeho s mírou.
Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, které nám ten dech berou..

Moje ChS.CiriNell
Obrázek
Nelliss
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ♂ a ♀
Momentálně máme doma 14 potkaních potvůrek :)
Chovatelská stanice: CiriNell

kapusta hlavkove zely

Příspěvekod masoxik » 03 říj 2008 17:45

ahoj cetl sem ze ruzne druhy kapust a hlavkovecho zely dela nadymani je to pravda?? a jeste jedno muze potkan orisky?? vyloupane
masoxik
Růžovka
Růžovka
Potkani: Samice(dumbo)/solid černá/
Samice(standart)/backshire/
Chovatelská stanice: Nic nemam

Re: kapusta hlavkove zely

Příspěvekod Cayro » 03 říj 2008 17:48

Zelí a kapusta opravdu nadýmají, ale když dáš myšce 1x týdně lístek max. jako dlaň, tak by se nic stát nemělo. Oříšky potkánci mohou, někteří je rádi mají, jiní ne... Myšák jako malý oříšky nechtěl, teď v pubertě je miluje. Buráky můžeš dávat celé, omn si je vyloupe sám a zabaví se tím. Ale pozor, oříšky jsou tučné a kalorické, tak aby jich nebylo moc, zbytečně by tloustl.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: kapusta hlavkove zely

Příspěvekod Zuza » 05 říj 2008 17:50

No měla jsem frajery u sebe v práci v květinářství a ožrali mi tam okrasnou kapustu, že jsem jim ji musela nakonec koupit, protože to bylo neprodejný potom :roflmao: ale moc jim chutnala a nic jim po ní není :lol:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Mačeta » 23 lis 2008 10:58

Já zelí nedávám, ale holky se můžou utlouct po ledovým salátu...ten jim dávám každej den (tak půl listu roztrhanej na kousky pro obě) a žádný zdravotní problémy nemají...dokonce když jim ho dám do misky naspod a na to třeba jablíčko a hrozno, tak to nejdřív vyházejí a sežerou salát a pak jdou na to ostatní

Promazáno - nevi
Mačeta
Skákavka
Skákavka
Potkani: Gwendolína (Gwenda,Gwen,Gwenoušek,Gwený)
Frída (Fíďa,Holina,Mimozemšťánek)
Fanynka(Fany,Fifinka,Fanánek,Fanoušek)

Příspěvekod lucka12 » 17 lis 2015 20:03

Môj potkan (Dumbík - tak sa volá :whistle: ) tiež miluje šalát... ale samozrejme, kedže ako tu už zaznelo, všetkého veľa škodí takže nepreháňať :smi: ... ale ja som Dumbovy dosť často dávala kus šalátu veľký ako dlan a nič mu nieje :roll:
Dumbo + môj krásny rozmaznaní potkan + hiperaktívny +* Moje krásne zlatíčko
lucka12
Růžovka
Růžovka
Potkani: Dumbo :)

Zpět na Ovoce, zelenina a další plody země