Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Mléko a mléčné výrobky

Dropsíky a různé pamlsky pro potkánky.

Moze potkan mlieko?

ano
80
93%
nie
6
7%

Celkem hlasů : 86

Re: Mléko a mléčné výrobky

Příspěvekod Haslerka » 14 bře 2008 10:46

já dávám domácí jogurt se zamichanymi vitaminy, holky to miluji...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod jani » 02 dub 2008 19:00

Wendigo píše:Ono ma hlavne jinou chut a je o dost aromatictejsi coz nekteri lide spatne nesou a nekterym chutna. Ja osobne se muzu utlouct po kozich syrech (a to i bez kousku ananasu :)) a co se nevsednich tyce... co treba psi mleko? Je plne vzpominek krasne fenky a navic velmi dlouho vydrzi, ani pes by ho totiz nepil :lol:

Ale muj mysak obycejny mliko miluje, spolubydlici ho vzdycky chlemta rano pri snidani z cornflaku :)

No k těm sýrům,mě osobně hrozně chutná ovčí sýr :-) a moje potky milujou mléčný výrobky snad ještě víc než maso.Když je pouštim a jim třeba jogurt tak už na mě visej jak klíšťata:-)
.jsem sám
jak tetřívek
.teď s lunou se obejmu
jen co se opiju.
jani
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Psi: Šiva a Goro
Kočky : Kitler a Mňausollini

za Duhovým mostem čeká: Piškotka, Plívuška s Mimískem, Haskynka s Liškou, Adamka, Sára, Prašivka, Pohroma, Pampi, Burbeska, Bezinka, Borůvka a Justýna, Lízátko, Zuzanka, Algebra a Analýza :-* Pískáčci : Pišta, Fišta a Brychta

Příspěvekod Sharkie » 02 dub 2008 20:13

Ja som sa pri mojom prvom potkanovi kedysi dávno naučila, že rád vylizuj kelímky od jogurtov, smotany a podobných vecí. Odvtedy to robím úplne automaticky a aspoň ušetrím na vode pred zahodením do triedeného odpadu ;) Akurát jak ich mám teraz viac, tak im tam aj trochu na dne nechám, nech sa ujde každému :lol:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Burák » 22 dub 2008 21:09

Potkánům se mléko dávat může. Aspoň tak jednou tejdně lžička. Asi by se nemělo dávat nějaký plnotučný. Burák zatim docela hltá ovesný vločky namočený v mlíce to je prej bašta... :roflcry:
Burák
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod kabakov » 09 kvě 2008 15:00

To muj Děs se muze po mleku utlouci. Jiz druhy den co jsem ho mel doma, tak prozkoumaval muj stul a pomalu chodil okolo, ale ve chvili kdyz zbystril temer prazdny pullitr mleka, ktery jsem chvili pred tim vyprazdnil, tak uz na nej vyskocil a zacal se spoustet pres okraj dolu aby se k tomu lahodnemu moku dostal ... nakonec jsem musel ten pullitr naklopit aby se mohl dostat ven, jelikoz se trochu precenil. Ted mu davam mleko jednou za cas na lzicce, nebo do vicka (pokud mam lahvove) ... s vickem je akorat problem, kdyz si chce to mleko schovat na pozdeji a s plnym se se rozebehme do sve spizirny v kleci ... je mi ho pak lito jak smutne kouka ze mu to mleko po ceste nekam uteklo ;)

Vcera jsem mu zkousel dat na lzicku trochu pribinacku a take mu to moc chutnalo, chvili mi to chtel sebrat i s lzickou ;)
kabakov
Růžovka
Růžovka
Potkani: Děs

Příspěvekod Sharkie » 09 kvě 2008 16:39

kabakov píše:Vcera jsem mu zkousel dat na lzicku trochu pribinacku a take mu to moc chutnalo, chvili mi to chtel sebrat i s lzickou ;)

To poznám ;) To som vždy držala lyžičku celou silou, aby ma tí traja neprebili a neukradli mi ju :roflcry: A Atík si do nej vždy namočil aj packu a tou potom mázol niekoho po hlave, takže si v podstate nechával súkromné zásoby na neskôr a ešte aj bol ten starostlivý, ktorý sa postaral o umývanie kamarátov po jedle :roflcry:
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Lady.Blackie » 09 kvě 2008 19:32

U nás je peklo s kokosovým pribiňákem. Jednou měsíčně do toho klukům nalámu piškoty a posledně mi Ziggy vzal čáru i s miskou.
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Re: Smetanové krémy

Příspěvekod kawi » 22 črc 2008 09:30

tak u nas rozhodne potkani nerozlisuji, kterou znacku ano a kterou nikolivek...davam jim kelimky od decka, je tam toho tak tretina, co on nevyskrabe a vzdycky se o to poperou...i kdyz me prijde docela drahe, davat jim tyhle znackove vecicky, doma jim rozdelam tvaroh s trochou mleka a maji dobrutku hotovou, my repny cukr vseobecne moc nepouzivame, takze ji mto ani nesladim ani nedavam nejake prichute a jsou spokojeni vsichni ;)

a pro lidi: jeden mekky tvaroh, jedna smetana na slehani, jeden dva vanilkove cukry a dva zloutky...vsechno smichame a mame pribinaka :up:

Pročištěno - nevi
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod zulu » 15 bře 2009 21:33

mně se potkanice zamilovaly do kunína.. malinového. biba v tom dokonce prozatím zvládá bez problémů i atb, které mají být údajně vrchol nechutnosti.
Obrázek
Obrázek Obrázek
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Alweira » 12 úno 2010 14:32

Mě se třeba osvědčilo jen nadrobit starší celozr. pečivo a zalít mlíkem nebo jogurtem a v klícce je vrchol blaha :loveit:
Alweira
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Rupert of Rattery (*16.2.2010)

moje zlatíčka ze zverimexu čekají na druhém břehu: Alfrédek (♣2,3), Richard (♣2,5), Agátka (♣2,6) a Beátka(♣2,5), Xsichtíček of Rat4U (*3.2.2010- ♣23.7.2010)

Příspěvekod Praya » 12 úno 2010 17:06

Moje holky maj mlíčko moc rády, občas jim naliju většinou jen do víčka (kupujem OLMU v plastové láhvi). Jinak milujou lučinu, gervais, občas dostanou trochu cottage, z jogurtů choceňský bílý. Když máme, tak jim jako mlsík dávám třeba kousek eidamu. Plísňáky milujem (my páníčkové :) ), ale jim je nedáváme právě kvůli plísni (ani člověk by to s nima neměl přehánět). Co se týče taveňáků, ty se u nás prakticky nevyskytují (tak jednou za rok ho koupim, když jedem třeba pod stan), protože to nemá se sýrem pranic společného!! (pro lidi taveňák taky nic moc :( )
TO THE WORLD, YOU ARE ONE PERSON.
TO A RAT, YOU ARE THE WORLD.
Charlie S., http://www.worldratday.com

Obrázek
Praya
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: RIP:
Róza (rex, fawn, berkshire, 12. 1. 2010 - 2. 11. 2011) z Momins of Opatov
Oliva (standard, black, solid, 18. 9. 2009 - 10. 4. 2012) z Šedé eminence
Adélka (dumbo, velveteen, russian blue, 2. 1. 2010 - 29. 10. 2012) z TazManie
Pecka (standard, mink, irish, 18. 9. 2009 - 25. 12. 2012) z Šedé eminence

Příspěvekod Sjů* » 12 úno 2010 19:51

My zase rády mlíčko s piškotkama :loveit: A nejchutnější je stejně mléčná krupice (to samé, jak rýže, prostě krupice), do té když se pustí, neví kdy přestat, ony by vlastně ani nepřestaly.. Jen jsem na ně trošku socka, protože mi chutná taky a Kess je stejně moc tlustá........ :whistle: :roflmao: Kdysi i pribiňáčky, ale teď už spíš jen bílý jogurt zamíchám s něčím těstovinatým a tak :lol: Jen Judyt z toho má obvykle trošku sra_ku, takže nijak nepřeháníme :roll:
Sjů*
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: DUHOVÝ MOST :'(
♥ Kessie *7. 2. 09 † 21. 4. 2010
♥ Clarissa *24. 3. 09 † 7. 2. 2011
♥ Amy *30. 4. 09 † 24. 3. 2011
♥ Judy *30. 4. 09 † 4. 11. 2011
♥ Daisy *8. 6. 10 † 12. 10. 2012

Příspěvekod Laura » 13 úno 2010 20:41

Asi jsem trochu rarita, ale ta moje sviňucha žere jenom Lipánky, jogurty totálně odmítá a sýr mi taky nežere. Tuhle okousal kousek korbáčiku, ale ten mu nedávám, bo je slaný.
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Kukla » 13 úno 2010 21:51

Lauro, dřív bych to fakt nechápala ("sýr mi taky nežere"), ale včera mi spadl kus eidamu pod postel a už jsem na něj neměla chuť, rozdělila jsem ho teda na tři kousky a nabídla myším. Moped samozřejmě chramstnul a sýr pryč, Mája to nejdřív trochu očuchávala, a Pinponka, to snad ani není myš, se toho ani nedotkla.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod Cayro » 15 úno 2010 11:20

Jogurt - speciálně pro myšky se kupuje bio, tvarohářek, tvaroh s jogurtem, a mléčná rýže... no tak to všechno myšky můžou. Mléko samotné nedostávají, jelikož ho nepiju ani já, jen kakao a to myšky nesmí.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

PředchozíDalší

Zpět na Pamlsky